קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

הבחירות לכנסת ה-22 כנסת ישראל

הכנסת אישרה פטור מחובת הנחה להצעת חוק הבחירות לכנסת ה-22

הוועדה המסדרת בכנסת אישרה פטור מחובת הנחה להצעת חוק הבחירות לכנסת ה-22 ◄עוד מוצע, כי תקציב ועדת הבחירות המרכזית לכנסת לשם קיום הבחירות לכנסת העשרים ושתיים, יהיה שווה בהיקפו ובחלוקתו לסעיפים לתקציב הבחירות לכנסת ה-21, בתוספת 35%◄עוד מוצע לקבוע הוראות מקלות שיאפשרו גמישות רבה יותר בתחום המכרזים ◄מוצע להגדיל את סכום ההתקשרות שלגביה קיים פטור ממכרז מ-50,000 שקלים חדשים ל-120,000 ₪.
חבר כנסת עורך דין דוד ביטן ממפלגת הליכוד ברקע כנסת ישראל | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
דוד ביטן, חבר כנסת

הוועדה המסדרת של הכנסת בניהולו של חבר כנסת אופיר כץ (מפלגת הליכוד) (ממלא מקום יושב ראש הוועדה חבר כנסת מיקי זוהר, הליכוד) אישרה 'פטור מחובת הנחה להצעת חוק הבחירות לכנסת ה-22' שייערכו ביום שלישי י"ז אלול תשע"ט ה-17 לספטמבר 2019, כזכור, הבחירות הוקדמו לאחר שהכנסת ה-21, פוזרה כחודש לאחר שהתכנסה. תוצאות הבחירות הבאות, יקבעו את הרכב הסיעות בכנסת העשרים ושתיים.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

בדיון שנערך אמש (שני, כ"ט באייר התשע"ט, 3 ביוני 2019) ב'וועדה המסדרת' קיבלה הוועדה את בקשת חבר כנסת עורך דין דוד ביטן והעניקה 'פטור מחובת הנחה להצעת חוק הבחירות לכנסת העשרים ושתיים' (הוראות מיוחדות לעניין ועדת הבחירות).

יצוין, כי הבקשה הוגשה על דעת כל סיעות הבית וכי על הצעת החוק, חתומים נציגי כל הסיעות.

הצעת חוק הבחירות לכנסת העשרים ושתיים, קובעת, כי נוכח הסמיכות שבין שתי מערכות הבחירות וכדי לאפשר לוועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-22, להתמודד עם קשיים מנהליים ולוגיסטיים שונים.

מוצע לקבוע הוראות מיוחדות לעניין הבחירות לכנסת ה-22, הוראות שיאפשרו לוועדת הבחירות המרכזית לקיים את הבחירות כדין.

מוצע לקבוע, כי 'רשויות ציבוריות' לא יוכלו למנוע מעובדיהם שהועסקו על ידי 'ועדת הבחירות המרכזית בבחירות לכנסת ה-21' לעבוד ב-וועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-22, ככל שוועדת הבחירות המרכזית לכנסת תידרש לעובדים אלה והעובדים, יסכימו לכך.

כמו כן, מוצע לקבוע הוראות שימנעו את פיטוריו או פגיעה בתנאי העסקתו של עובד שיענה לפנייה.

חבר כנסת ישראל אייכלר (יהדות התורה) ימלא מקומו של יושב ראש הכנסת בהיעדרו מן הארץ

נוכח סמיכות מערכות הבחירות וחופשת הקיץ הקרבה, מוצע לאפשר קביעת תמריץ להעסקת עובדים.

יושב ראש ועדת הבחירות המרכזית, יהיה רשאי לקבוע העלאה אחידה לכלל העובדים בשיעור של עד 50% מהשכר שנקבע לעובדים בוועדת הבחירות לעניין מערכת הבחירות הקודמת.

עוד מוצע, כי תקציב ועדת הבחירות המרכזית לכנסת לשם קיום הבחירות לכנסת העשרים ושתיים, יהיה שווה בהיקפו ובחלוקתו לסעיפים לתקציב הבחירות לכנסת ה-21, בתוספת 35%.

הצעה נוספת היא לקבוע הוראות מקלות שיאפשרו גמישות רבה יותר בתחום המכרזים. מוצע להגדיל את סכום ההתקשרות שלגביה קיים פטור ממכרז מ-50,000 שקלים חדשים ל-120,000 ₪.

וכן, להסמיך את יושב ראש ועדת הבחירות המרכזית, לקבוע הוראות מיוחדות בתחום דיני המכרזים לעניין מועדים ודרכי פרסום.

עוד הוחלט בדיון שנערך אמש (ב), כי חבר כנסת ישראל אייכלר (סיעת יהדות התורה) ימלא את מקומו של יושב ראש הכנסת בהיעדרו מן הארץ, בין התאריכים; ט"ו סיוון – 18 ביוני עד כ' בסיוון 23 ביוני 2019.

כן, הוועדה המסדרת, אישרה את בקשת יושב-ראש הכנסת מר יולי יואל אדלשטיין שלא לקיים ישיבת כנסת ביום שני, ז' בסיוון התשע"ט-10.6.2019 אסרו חג שבועות.

█ הוועדה המסדרת – מה תפקידה?

חוק הכנסת, התשנ"ד–1994, קובע בסעיף , כי הכנסת תבחר, מוקדם ככל האפשר לאחר היבחרה, ועדה מסדרת.

בראש הוועדה, יעמוד חבר הכנסת מהסיעה של חבר הכנסת שעליו הטיל נשיא המדינה את התפקיד להרכיב ממשלה והייצוג בה, ייקבע, לפי גודלן היחסי של הסיעות ובלבד שלכל סיעה של 4 חברים או יותר יהיה נציג בוועדה.

סיעה אשר אין לה נציג בוועדה המסדרת רשאית להודיע, כי אחד מחבריה, ישמש בוועדה משקיף מטעמה, ללא זכות הצבעה.

עוד לפני 'מושב הפתיחה של הכנסת' מזמין מזכיר הכנסת את נציגי כל הסיעות שנבחרו לכנסת, כדי להכין הצעה להרכב הוועדה המסדרת. ההצעה, תובא לאישור מליאת הכנסת.

תפקיד הוועדה המסדרת הוא להביא לאישור הכנסת את הרכבן של ועדות הכנסת הקבועות, ועד לבחירתן רשאית הוועדה המסדרת לבחור ועדות זמניות לענייני כספים ולענייני חוץ וביטחון.

לוועדה המסדרת מסורות, עד לבחירתה של ועדת הכנסת, סמכויות ועדת הכנסת הנוגעות לסדרי הבית ולדיוני הכנסת.

המידע, הובא מאתר הכנסת.
דילוג לתוכן