בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה

בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה – יום בחיי מנהל פארק מים - כאן חדשות | אלכוהול מוברח בתוך לחם, דיווח על קקי במגלשה ומכות עם כסאות פלסטיק. כתבתם של דורון סולומונס ואורן אהרוני.

"לא מאמין במזל בלוטו – זה מתמטיקה"

"לא מאמין במזל בלוטו - זה מתמטיקה": ריאיון עם סטפן מנדל, האיש שפיצח את שיטת הלוטו, אחרי הפרק אודותיו בתוכנית זמן אמת בכאן 11.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

סליחה על השאלה❓ עונה 2 | אוטיסטים

סליחה על השאלה❓ עונה שנייה לתכנית האהובה זוכת פרס האקדמיה 🏆 שעושה את העולם מקום יפה יותר! הצצה כנה ואינטימית לחייהן של קבוצות שמתמודדות עם סטיגמות חברתיות באמצעות שאלות שנשאלו על ידי הצופים. ערוץ כאן 11.

זן נדיר – גורים

גורים - חזרזירים בפי'גמות, שפני סלע משחקים תופסת, פעוטון של יעלים, ותיעוד מיוחד של גורי זאב, מרגע ההמלטה במאורה ועד אימוני הציד שלהם. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

מציאת גופת מנהיג הילידים באמזונס – סערה בברזיל

מציאת גופתו של מנהיג הילידים באמזונס מעוררת סערה בברזיל. כאן חדשות | חדשות הלילה עם יאיר ויינרב.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

דת | יהדות חדרה

הילולא לזכר מרן רבינו עובדיה יוסף זכר צדיק וקדוש לברכה

הילולא לזכר מרן רבינו עובדיה יוסף זכר צדיק וקדוש לברכה בשכ' גבעת אולגה-חדרה בשעה 20:00, תתקיים סעודת מצווה ברוב עם הדרת מלך בשילוב הילולא למרן מלכא הראשון לציון רבינו עובדיה יוסף זכר צדיק וקדוש לברכה ◄בליווי שירה ופיוטים להשם יתברך ◄בהשתתפות; רבנים נכבדים ואישי ציבור יחד עם הזמר והפייטן אחיעד חודפי ◄הציבור מוזמן לקחת חלק בשמחת התורה.

היום (יום ראשון ב' במר חשון תשע"ח, 22.10.17) תתקיים הילולא לזכרו של מרן מאור ישראל רבן של כל בני הגולה רבינו עובדיה יוסף זכר צדיק וקדוש לברכה, שיום פטירתו המר והנמהר הוא ג' במר חשון. ההילולא, תתקיים בעשה 20:00 בבית הכנסת ובית המדרש "מאורות" באזור התעשייה בשכונת גבעת אולגה שבעיר חדרה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

האירוע מתקיים ביוזמת 'כולל יביע אומר' בראשותם של הרב יוסף כהן והרב שלום אהרונוב ובמעמד מורנו ורבנו הגאון הצדיק רבי שמעון ביטון שיזכה לאורך ימים טובים אמן, רבה של חדרה וראש 'ישיבת אור יוסף', הרב הגאון ישראל מאיר ביטון, רבני שכונות, רבני קהילות, פרנסי העיר ואישי ציבור בראשם המשנה לראש העיר חדרה ויושב ראש סניף תנועת ש"ס ר' בועז ביטון.

את הערב, ינעים בשירי שבח והודיה להשם יתברך, הזמר והפייטן אחיעד חודפי.

הילולא לזכר מרן רבינו עובדיה יוסף זכר צדיק וקדוש לברכה | צילום: ש"ס | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
הילולא לזכר מרן רבינו עובדיה יוסף זכר צדיק וקדוש לברכה | צילום: ש"ס | עיבוד צילום: שולי סונגו ©

קודם לכן, יתקיים הכנסת ספר תורה שיוכנס ברוב פאר והדר ל'ישיבת אור יוסף' בשכונת גבעת אולגה לעילוי נשמת רבקה בת מקנין לבית משפחת ביטון, תרומת ילדיה; צביקה, עופר ואלי ביטון.

בתוכנית; בשעה 16:30, יתקיים סיום כתיבת האותיות בבית מורנו ורבנו המרא דאתרא הגאון רבי שמעון ביטון שיזכה לאורך ימים טובים אמן, בביתו רחוב דגניה 7, חדרה.

לאחר מכן בשעה 18:30, תחל 'תהלוכת ספר התורה' ברוב פאר והדר, מ"ישיבת אור יוסף" רחוב הגדוד העברי 13 שכונת גבעת אולגה לכיוון בית הכנסת "מאורות" אזור התעשייה גבעת אולגה.

בשעה 20:00, תתקיים סעודת מצווה ברוב עם הדרת מלך בשילוב הילולא למרן מלכא הראשון לציון רבינו עובדיה יוסף זכר צדיק וקדוש לברכה.

בליווי שירה ופיוטים להשם יתברך. בהשתתפות; רבנים נכבדים ואישי ציבור יחד עם הזמר והפייטן אחיעד חודפי. הציבור מוזמן לקחת חלק בשמחת התורה.

 מהי הילולה

הילולה היא חגיגה או סעודת מצווה אשר מקובלים וחסידים נוהגים לקיים ביום השנה לפטירת צדיק. במהלך ההילולה נהוג לעסוק במעשיו ותורתו של "בעל ההילולה".

המקור הקדום ביותר למנהג נזכר בפירוש רש"י בשם תשובות הגאונים ובתשובת הגאונים מצאתי כל הנך ריגלי דאמוראי, היינו יום שנפטר בו אדם גדול, קובעים אותו לכבודו ומדי שנה בשנה כשמגיע אותו יום מתקבצים תלמידי חכמים מכל סביבותיו ובאים על קברו עם שאר העם להושיב ישיבה שם —  רש"י מסכת יבמות דף קכב עמוד א.

החזן והפייטן אחיעד חודפי | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
החזן והפייטן אחיעד חודפי | עיבוד צילום: שולי סונגו ©

ההילולה המוכרת ביותר מתקיימת בל"ג בעומר לזכרו של רבי שמעון בר יוחאי.  ביום זה נוהגים רבים לפקוד את קברו שבמירון.

ישנם מנהגים רבים הנוהגים בהילולת רבי שמעון בר יוחאי. אחד המנהגים הוא הקריאה ב'זוהר' בכלל ובספר האידרא בפרט בו מתואר יום פטירתו של רבי שמעון בר יוחאי (רשב"י) ושם מופיעה קריאה לעריכת הילולה ושמחה.

הילולה בולטת נוספת היא של משה רבנו בתאריך ז' באדר. יש הנוהגים להתענות ביום זה תענית דיבור.

בתנועת החסידות ישנה חשיבות מיוחדת להילולות, כאשר כל חצר חסידית חוגגת את ההילולות של האדמו"רים שלה.

חסידים נוהגים לא לומר תחנון ביום פטירת הצדיק, מנהג שחלק מהפוסקים יצאו נגדו, בהם הרב עובדיה יוסף זכר צדיק וקדוש לברכה ובעל שאלות ותשובות שם אריה הנוהגים לקיים הילולה ביום פטירת צדיקים.

מסבירים, כי ביום זה, מתעלה ומתפשטת נשמתו ומתעצם כוחו של הצדיק בעולם כולו ולכן זהו יום של שמחה. מתוך הילולה | ויקיפדיה.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן