הביס והכיס חדשות כאן בונים כאן תל אביב-יפו מסים נדל"ן

היטלי ההשבחה ב-תל אביב, סוף לדרישות תשלום מופרזות ומנופחות

עורכת דין ענת בירן, המייצגת מספר רב של מוכרי דירות ב-רובעים ג'-ד' בתל אביב; כ"רעידת אדמה בתחום היטלי ההשבחה שמטילה עיריית תל אביב... למעשה, פסיקת בית המשפט המחוזי, מבטלת שוּמות מופרזות אלו ומכירה בשיפורים שבוצעו ב-תכניות המחוזיות, בתנאי שהם קשורים לתמ"א 38" ◄ להחלטת בית המשפט המחוזי, השלכות משמעותיות על תיקים תלויים ועומדים, המאפשרת להכריע במהירות באשר ל-גובה דמי ההשבחה.
0
0
עורכת דין ענת בירן | צילום: רז רוגובסקי | המחשה: שיכונים בשנות ה-60, לשיפוץ תמ"א 38 | צילום: ל.ע.מ, Seymour Katcoff | עיבוד: Photolab | עיבוד צילום: שולי סונגו©
עו”ד ענת בירן

החלטת ועדת הערר בעניין היטלי השבחה בתוכניות המחוזיות בעיר תל אביב, בוטלה על ידי בית המשפט המחוזי, שקבע, כי יש לשקול את עליית ערך הנכס הנובעת מ-תמ”א 38 במצבים קודמים, בניגוד לעמדת ועדת הערר, לפיה יש להתעלם ממנה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק או בטוויטר.

עורכת דין ענת בירן, המייצגת מספר רב של מוכרי דירות ב-רובעים ג’-ד’ בעיר תל אביב, הביעה את תגובתה לפסק הדין ולא הסתירה את שביעות רצונה. היא כינתה אותו; כ”רעידת אדמה בתחום היטלי ההשבחה שמטילה עיריית תל אביב“.

כידע, לפני החלטה זו, הועמסו על מוכרי הדירות במחוזות אלו, דרישות תשלום השבחה מוּפרזות ומנוּפחות, שהגיעו לא פעם למאות אלפי שקלים לדירה.

למעשה, פסיקת בית המשפט המחוזי, מבטלת שוּמות מופרזות אלו ומכירה בשיפורים שבוצעו ב-תכניות המחוזיות, בתנאי שהם קשורים לתמ”א 38.

תמ”א 38, נועדה להעניק תמריץ כלכלי לחיזוק מבנים, על ידי הענקת זכויות בנייה מוגדלות וכמו כן, לקצר הליכים בירוקרטים לקבלת ‘היתר בנייה‘ ובכך לעודד בעלי בתים לחזק את המבנים שבבעלותם.

הוראות תמ”א 38. זכאות. חיזוק ועיבוי עמודים בבניין ויצירת קורות קשר בהתאם למתבקש בתמ”א.

להחלטה זו של בית המשפט המחוזי, השלכות משמעותיות על תיקים תלויים ועומדים, המאפשרת להכריע במהירות באשר ל-גובה דמי ההשבחה.

מטעם משרד ארנה פרי יחסי ציבור, מסרה הגב’ נטעלי ממרוד לאתר כי עורכת דין ענת בירן, הוסיפה, כי; “בסך הכל מדובר בבשורה מצוינת ל-מוכרי דירות בתל אביב, אך היא מהווה “מכה” של ממש לעיריית תל אביב, שלדעת עו”ד ענת בירן היא “מוצדקת בהתחשב בנסיבות”.

ענת בירן, משרד עורכי דין

ענת בירן, משרד עורכי דין‘ זוכה להערכה רבה בקהילה העסקית על מקצועיותה והצלחתה בטיפול ב-תיקי תכנון ובנייה מורכבים.

המשרד מספק את שירותיו לעורכי דין, שמאי מקרקעין, אדריכלים, מנהלי פרויקטים, רשויות ובעלי קרקע פרטיים.

ענת בירן, עורכת הדין מאחורי המשרד, הוכרה על ידי מגזין “גלובס” כ-‘אחת הדמויות המשפיעות ביותר בתחום הנדל”ן בישראל‘ וכדמות המובילה בקטגוריית היועצים ויועצי העסקאות בעולם.

המשרד, ידוע ביצירתיות, חדשנות, וידע רב המתעדכן כל הזמן. הם בעלי הבנה עמוקה של הסביבה המשפטית התכנונית ותהליכי קבלת החלטות, המאפשרים להם להדריך את לקוחותיהם בדרך המתאימה ביותר להשגת מטרותיהם.

הדרכה זו, מעניקה ערך מוסף משמעותי לכל מי שעוסק בנדל”ן.

כמו כן, ענת בירן | משרד עורכי דין, מפגינה מודעות חברתית וסביבתית חזקה. יש להם ניסיון רב בייצוג גופים וארגונים תושבים במאבקים ציבוריים שונים הקשורים לנדל”ן, תכנון ובניה.

תכונות אלו, הופכות את ענת בירן, משרד עורכי דין לשותפה מהימנה ובעלת ערך עבור המחפשים שירותי נדל”ן מקצועיים.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-7 נכדים; רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-75

הדלקת המשואות ופתיחת חגיגות יום העצמאות

דבר ראש הממשלה ביבי נתניהו

דילוג לתוכן