מאזני הצדק מלחמת חרבות ברזל

היוע”מש לממשלה ופרקליט המדינה: ימוצה הדין של מבצעי מעשי הזוועה

נעשים מאמצים רבים, כדי לאסוף באופן מיטבי את כל הראיות הנחוצות, זאת באופן המקצועי, המהיר והרגיש ביותר שניתן, על ידי רשויות החקירה והתביעה, ללא לאות, תוך כדי הלחימה. יוזמות רבות וברוכות בנושא ריכוז הראיות שננקטות על ידי גופים שונים, נבחנות ומטופלות על ידי משטרת ישראל, לאסוף גם המידע הדרוש המצוי בידם ◄מסיבות מובנות ובראשן הרצון שלא לשבש את החקירות המתנהלות לא ניתן לפרט את הפעילות הרבה הנעשית כעת בעניין זה.
0
0
היועצת המשפטית לממשלה עורכת דין גלי בהרב-מיארה ופרקליט המדינה עורך דין עמית אַיסמן, ברקע: מראות הרס בקיבוץ בארי, מלחמת חרבות ברזל | צילום: קובי גדעון, לע"מ | עיבוד: Photolab | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
בהרב-מיארה ו-אַיסמן

היועצת המשפטית לממשלה עורכת דין גלי בהרב-מיארה ופרקליט המדינה עורך דין עמית אַיסמן, הודיעו היום (יום שלישי | כ”ג בחשון התשפ”ד | 7.11.23) כי יש למצות את הדין עם רציחתם, חטיפתם ופציעתם של אזרחים ואנשי כוחות הביטחון ועם החרבת יישובי עוטף עזה לצד הפעילות במישור המבצעי והמדיני, בין היתר ל’השבת החטופים’ ב”מלחמת חרבות ברזל מאז ה-7 באוקטובר, מתבצעת פעילות אינטנסיבית בשדה המשפטי.

 רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק או בטוויטר.

בימים אלו משרד המשפטים ומערכת אכיפת החוק, רותמים את מיטב המשאבים המקצועיים למיצוי הדין עם המעורבים ב-מעשי הזוועה.

זאת למען אלפי קורבנות מעשי הטרור הנפשעים, משפחותיהם, אוהביהם, כלל עם ישראל, ולמען העולם הנאור כולו הנלחם בטרור.

הוקמו צוותי עבודה משוּתפים ואחוּדים של הגופים השונים, שבהם משתתפים הגורמים הבכירים והמנוסים ביותר במערכת אכיפת החוק.

כיום, ניתן לומר, בשלב זה, כי מעשי הזוועה, נחקרים בשיתוף פעולה הדוק של ‘שירות הביטחון הכללימשטרת ישראל ו-צה”ל וכי החקירה נעשית בליווי צמוד של פרקליט המדינה ואנשיו, ובפיקוח היועצת המשפטית לממשלה.

מדינת ישראל, תפעל להביא לדין מחבלים שנתפסו או ייתפסו, ותדרוש עונשים שיהלמו את חומרת הזוועות שבוּצעו.

מדובר באירוע חריג וחסר תקדים בהיקפו, ועל מערכת אכיפת החוק להתמודד עם אתגרי החקירה המורכבת של מעשי הטרור הנפשעים, כמו גם עם סוגיות משפטיות מורכבות העולות ממעשים אלה.

ממשרד היועצת המשפטית לממשלה, נמסר, מסיבות מובנות, ובראשן הרצון שלא לשבש את החקירות המתנהלות, לא ניתן לפרט את הפעילות הרבה הנעשית כעת בעניין זה.

צוותי היועצת המשפטית לממשלה ופרקליטות המדינה, מדווחים בקביעות על התקדמות העבודה במישור החקירתי והמשפטי, הלאומי והבין לאומי, ליועצת המשפטית לממשלה ולפרקליט המדינה.

מלאכת איסוף הראיות (לרבות המדיה הדיגיטלית) מכלל הזירות מרוכזת על ידי משטרת ישראל, ולשם כך, הקצתה משטרת ישראל כוחות מנוסים, חסרי תקדים בהיקפם, בהובלת ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה.

במקביל להתקדמות איסוף הראיות, משרד המשפטים – מערך הייעוץ המשפטי לממשלה ופרקליטות המדינה, מקדמים פתרונות מיטיבים לכל הסוגיות והשאלות המשפטיות המורכבות שמתעוררות.

לדאבון הלב, ישנם אלפי קורבנות ונפגעי עבירה, וכן היקף נרחב של זירות שבהן בוצעו מעשי הטרור המחרידים.

נעשים מאמצים רבים, כדי לאסוף באופן מיטבי את כל הראיות הנחוצות, זאת באופן המקצועי, המהיר והרגיש ביותר שניתן, על ידי רשויות החקירה והתביעה, הפועלות לשם כך, ללא לאות, תוך כדי הלחימה.

יוזמות רבות וברוכות בנושא ריכוז הראיות שננקטות על ידי גופים שונים, נבחנות ומטופלות על ידי משטרת ישראל, כדי לאסוף גם את המידע הדרוש המצוי בידם.

מטעם דוברת היחידות המשפטיות אגף דוברות הסברה ותקשורת של משרד המשפטים, הגב’ אפרת אורן, מסרה לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה, כי מלאכת זיהוי החללים ואיתור הנעדרים, משימת החקירה, הבאת המחבלים לדין וענישתם במלוא החומרה, היא משימה בעלת חשיבות לאומית ובין-לאומית עצומה.

לחקור ולקיים הליכים משפטיים נגד מי שביצעו את מעשי הזוועה

בבוקר שבת, כ”ב בתשרי תשפ”ד (7.10.2023), נפתחה מתקפת פתע נרחבת של ארגוני הטרור הפלסטינים, החמאס והג’יהאד האסלאמי, מרצועת עזה על מדינת ישראל.

במתקפת הטרור הגדולה בתולדות מדינת ישראל, ביצעו אלפי מחבלים מסעות טבח המוניים ושיטתיים באזרחים ובחיילים, שכללו על פי המידע שבידי רשויות החקירה;

  • עינויים,
  • התעללות,
  • אונס,
  • שריפת אנשים בעודם בחיים,
  • השחתת גופות,
  • החרבת יישובים וביזה.

לצד זאת, ירו ארגוני הטרור ירי רקטי בלתי מבחין לעבר ריכוזי אוכלוסייה אזרחית בישראל.

ממדי ההרס והחורבן הם עצומים וכללו למרבה הזוועה גם את חטיפתם של למעלה מ-240 אנשים ל-רצועת עזה, רובם הגדול אזרחים ובהם; פעוטות, ילדים, נשים וקשישים.

וכן, את רציחתם באכזריות, מעוררת פלצות, של למעלה מ-1,400 אזרחים ואנשי כוחות הביטחון, בהם אזרחים של כארבעים (40) מדינות זרות. אלפים נוספים, נפצעו.

במהלך הקרבות כוחות הביטחון, חיסלו רבים מהמחבלים, ונתפסו מחבלים ואחרים שהיו מעורבים במתקפות הרצחניות.

הפעילות מתבצעת מתוך ראייה כוללת של מתקפת הטרור הנפשעת, על כל היבטיה, הלאומיים והבין לאומיים.

זאת, במטרה לחקור ולקיים הליכים משפטיים נגד מי שביצעו את מעשי הזוועה הללו, תכננו אותם והיו מעורבים בהם, יהא מקום מושבם אשר יהא.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-7 נכדים; רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-75

הדלקת המשואות ופתיחת חגיגות יום העצמאות

דבר ראש הממשלה ביבי נתניהו

דילוג לתוכן