ההפתעה המרגשת של סגן י׳ | חיל-האוויר הישראלי

לזה הוא לא ציפה! סגן י׳ חשב שהוא מצטלם לסרטון רגיל לקראת סיום קורס-טיס 179, אבל... לנו היו תכניות אחרות!

למי הצביעה גאולה אבן-סער ב-2006? | גיא זהר

כאן 11 | גאולה אבן-סער טענה שכל חייה הצביעה ליכוד, אבל מאמר מ-2006 טען אחרת. יש פער - וסגרנו אותו | אופירה אסייג, טענה שבסין וביפן אין תאונות דרכים. בדקנו. ועוד פערים קטנים | איך גם נתניהו וגם גדעון סער משתמשים באותו סקר להוכיח את הובלתם?

פורום כאן נעים

“למה אתה גונב?”: מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

גיל הזהב | זקנה | גרונטולוגיה חדשות כאן ישראל

הושק המיזם הלאומי בשבילי המורשת של המשרד לשוויון חברתי

הושק המיזם הלאומי "בשבילי המורשת" של המשרד לשוויון חברתי ו-ארגון אשכולות במסגרתו 15,000 אזרחים ותיקים ייהנו בחינם מסיורים מודרכים ברחבי הארץ ◄ השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל: "בשבילי המורשת הוא ביטוי נוסף להרחבת פעילות המשרד לשוויון חברתי למען אזרחיות ואזרחים ותיקים בארבע השנים האחרונות, לא רק בימי שלישי ולא רק בבתי הקולנוע. יש לנו חובה ואחריות לספק לאזרחינו הוותיקים את מלוא הכלים והאפשרויות לחיים חיוניים אם בפנאי, אם בתעסוקה ואם במיצוי זכויות.
השרה גילה גמליאל | רקע: ותיקי העיר אריאל בסיור של מיזם "בשבילי המורשת" בתל אביב, המשותף למשרד לשוויון חברתי ולארגון אשכולות | צילום: אלון שניידר, באדיבות ארגון אשכולות | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
השרה גילה גמליאל | ותיקים מאריאל

עוד הישג מרשים של כב’ השרה לשוויון חברתי, חברת כנסת גילה גמליאל (הליכוד) לטובת אזרחיות ואזרחים ותיקים במדינת ישראל, נחשף היום (חמישי, י”ד באב התשע”ט) בעת סיור בעיר תל אביב עם 100 אזרחים ותיקים מהעיר אריאל, לרגל השקת מיזם “בשבילי המורשת” המשותף למשרד לשוויון חברתי ולארגון אשכולות, שיפעל השנה ב-30 רשויות מקומיות ברחבי הארץ ויספק סיורים ייחודיים וחינמיים לאזרחים ותיקים בערים; ירושלים, תל אביב, רמת הגולן, עוטף עזה וחבל בנימין.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר. 

בשבילי המורשת” הושק בבית חיים נחמן ביאליק בעיר תל אביב, מדובר במיזם ייחודי של המשרד לשוויון חברתי וארגון אשכולות – פורום מרכזי הסיור והתודעה של ישראל, בשיתוף האגף לתרבות יהודית במשרד החינוך, אשר יקיים בשנה הקרובה, סיורים מודרכים ייחודיים לאזרחים ותיקים בחינם.

לאחר אירוע ההשקה, יצאו 100 אזרחים ותיקים מהעיר אריאל, יחד עם מנכל המשרד לשוויון חברתי מר אבי כהן סקלי, מנהל האגף לתרבות יהודית במשרד החינוך מר איתיאל בר לוי, יושב ראש ‘אשכולות’ מר ינון ברוכים ומנכל אשכולות מר אדיר וישניה, לסיור מודרך בעקבות מורשת “העיר העברית הראשונה“.

במסגרת המיזם שיפעל השנה ב-30 רשויות מקומיות שונות, צפויים להתקיים עשרות רבות של סיורים מודרכים ייחודיים ל-ירושלים, תל אביב, רמת הגולן, עוטף עזה וחבל בנימין. הסיורים, בהם צפויים להשתתף 15,000 אזרחיות ואזרחים ותיקים מ-30 רשויות מקומיות שונות שהצטרפו עד כה למיזם, יעבירו באופן חווייתי את תולדות מדינת ישראל והציונות.

מנכל ארגון אשכולות, אדיר וישניה; “‘המבוגר הישראלי החדש’ מעורב, פעיל ושותף יותר בכל תחומי החיים”.

הגב’ לירז בנג’ו, מארגון “אשכולות” ויועץ התקשרת של השרה לשוויון חברתי חברת כנסת גילה גמליאל מר אוהד כהן, מסרו לפורטל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה’ כי המיזם הוא ביטוי נוסף ל”מתיחת הפנים” שהעבירה השרה גמליאל למיזם ‘שלישי בשלייקס‘ תחת הכותרת; “לא רק בימי שלישי, ולא רק בבתי הקולנוע“.

ותיקי העיר אריאל בסיור של מיזם בשבילי המורשת בתל אביב, המשותף למשרד לשוויון חברתי ולארגון אשכולות באדיבות ארגון אשכולות | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
ותיקי העיר אריאל בסיור

זאת ועוד; המיזם כולל גם מועדון לקוחות ייחודי וחינמי לאזרחים ותיקים המאפשר להם עשרות הטבות והנחות בשלל תחומים, נופשונים ברחבי הארץ מדי רבעון, חוגים, הפעלות ועוד.

השרה לשוויון חברתי, חברת כנסת גילה גמליאל (סיעת הליכוד); “בשבילי המורשת הוא ביטוי נוסף להרחבת פעילות המשרד לשוויון חברתי למען אזרחיות ואזרחים ותיקים ב-4 השנים האחרונות, לא רק בימי שלישי ולא רק בבתי הקולנוע.

יש לנו חובה ואחריות לספק לאזרחינו הוותיקים את מלוא הכלים והאפשרויות לחיים חיוניים אם בפנאי, אם בתעסוקה ואם במיצוי זכויות.

כך פעלנו לכל אורך הקדנציה האחרונה, בה הקמנו את ‘מועדון הלקוחות שלייקס פלוס’ קיימנו עשרות נופשונים לאזרחים ותיקים, יסדנו את מרכזי טיפות זהב והובלנו שורה ארוכה של פעילויות ומיזמים המבטחים אזרחות ותיקה פעילה“.

מנכל ארגון אשכולות מר אדיר וישניה; “‘המבוגר הישראלי החדש’ מעורב, פעיל ושותף יותר בכל תחומי החיים. מיזם “בשבילי המורשת”  בעל משמעות ערכית חשובה לדור “המבוגרים החדשים” ונבנה מתוך מחשבה להעניק בחזרה לדור המייסדים שהעניק לנו.

להציע פעילות העשרה ערכית וחווייתית שתחזק את הקשר בין אוכלוסיית האזרחים הוותיקים לשורשים ולהיסטוריה המפוארת של עמנו במדינת ישראל שהם, ציבור האזרחים הוותיקים, חלק בלתי נפרד ממנו”.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן