קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

הורים | parents חדשות צרכנות

הורים הקפידו על התקנה והרכבה נכונה ובטוחה של צעצועים ומתקנים

הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה בקריאה חשובה להורים; בעת רכישת צעצועי פעילות לילדים לשימוש ביתי, יש לוודא, כי מצורפות למוצר הוראות שימוש ברורות בעניין התקנה/הרכבה/שימוש/תחזוקה של המוצר, לדוגמא, במוצר "צעצוע טרמפולינה מתנפחת לילדים JUNGLE BOUNC - JUMP STATION דגם 90119, תוצרת MAGIC TIME, סין, לא צורפו הוראות הרכבה, שימוש ותחזוקה כנדרש בתקן. לפיכך, פועל הממונה מר יעקב וכטל, למניעת מסחר ושימוש במוצר זה ◄ הממונה על התקינה מזהיר כי שימוש לא נכון במוצר יכול לסכן ולפצוע ילדים הקופצים בו.
יעקב וכטל הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה, צעצוע טרמפולינה מתנפחת לילדים | עיבוד צילום: שולי סונגו
יעקב וכטל, צעצוע טרמפולינה

הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה, מר יעקב וכטל, ביקש היום (יום רביעי, כ"ב אדר תשע"ט) מן הציבור להסב את תשומת לב הרוכשים והעוסקים, בדבר חשיבות הימצאותן של הוראות ברורות בעניין התקנה/הרכבה/שימוש/תחזוקה של צעצועי פעילות לילדים לשימוש ביתי/משפחתי, בהן; בריכות שחייה, נדנדות, מגלשות, מתקנים מתנפחים, מסגרות טיפוס וכדומה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

לדברי הממונה על התקינה; "הוראות אלו, צריכות להופיע על גבי המוצר וכנדרש בתקן הישראלי הרשמי תקן ישראלי 562, חלק 8; "בטיחות בצעצועים – צעצועי פעילות לשימוש ביתי".

הציבור מתבקש בעת רכישת צעצועי פעילות לילדים, לוודא, כי צעצועים אלו, מסומנים בפרטי היצרן והיבואן, וכוללים הוראות ברורות לעניין;

  • ייעוד הצעצוע (ציון גיל משתמש, הגדרה לשימוש פנים ביתי/חיצוני ועוד).
  • התקנה/הרכבה/שימוש/תחזוקה של הצעצוע.
  • מגבלות גיל ומסת/גובה הילדים המיועדים להשתמש בצעצוע.

מינהל התקינה, באמצעות מכון התקנים, ערך לאחרונה בדיקות בהן נמצא, כי צעצועי פעילות מסוגים שונים, אינם עומדים ב'דרישות התקן הישראלי הרשמי' המחייב 'צירוף הוראות שימוש'.

לדוגמא, במוצר; "צעצוע טרמפולינה מתנפחת לילדים JUNGLE BOUNC – JUMP STATION דגם 90119, תוצרת MAGIC TIME, סין, לא צורפו הוראות הרכבה, שימוש ותחזוקה כנדרש בתקן.

לפיכך, הודיע, הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה, מר יעקב וכטל, כי הוא פועל  למניעת מסחר ושימוש במוצר זה ומזהיר ציבור ההורים, כי שימוש לא נכון במוצר, יכול לסכן ולפצוע ילדים הקופצים בו.

על פי חוק התקנים, אין לייצר, לייבא, לשווק ולמכור מוצר שאינו עומד בדרישות התקן הישראלי הרשמי, החל עליו. מינהל התקינה מבצע בדיקות שוטפות ויזומות על מוצרים עליהם חל תקן רשמי, מי שנמצא שאינו עומד בהוראות התקן הרשמי, צפוי לסנקציות הן במישור המנהלי והפלילי.

ליצירת קשר, לדיווח על כל מקרה של הימצאות המוצר הנזכר לעיל במכירה ועל כל מוצר שהינו צעצוע פעילות ולא כולל הוראות ברורות ולקבלת מידע נוסף – ניתן לפנות למינהל התקינה בטלפונים; 02-6662295 או; 03-7347500 וכן באתר משרד הכלכלה והתעשייה.
  • דילוג לתוכן