בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה

בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה – יום בחיי מנהל פארק מים - כאן חדשות | אלכוהול מוברח בתוך לחם, דיווח על קקי במגלשה ומכות עם כסאות פלסטיק. כתבתם של דורון סולומונס ואורן אהרוני.

"לא מאמין במזל בלוטו – זה מתמטיקה"

"לא מאמין במזל בלוטו - זה מתמטיקה": ריאיון עם סטפן מנדל, האיש שפיצח את שיטת הלוטו, אחרי הפרק אודותיו בתוכנית זמן אמת בכאן 11.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

סליחה על השאלה❓ עונה 2 | אוטיסטים

סליחה על השאלה❓ עונה שנייה לתכנית האהובה זוכת פרס האקדמיה 🏆 שעושה את העולם מקום יפה יותר! הצצה כנה ואינטימית לחייהן של קבוצות שמתמודדות עם סטיגמות חברתיות באמצעות שאלות שנשאלו על ידי הצופים. ערוץ כאן 11.

זן נדיר – גורים

גורים - חזרזירים בפי'גמות, שפני סלע משחקים תופסת, פעוטון של יעלים, ותיעוד מיוחד של גורי זאב, מרגע ההמלטה במאורה ועד אימוני הציד שלהם. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

מציאת גופת מנהיג הילידים באמזונס – סערה בברזיל

מציאת גופתו של מנהיג הילידים באמזונס מעוררת סערה בברזיל. כאן חדשות | חדשות הלילה עם יאיר ויינרב.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

חדשות כאן ישראל מאזני הצדק

הוועדה למיגור הגזענות מתוך 51 המלצות 84% בוצעו או בהליך ביצוע

אחת ההמלצות המרכזיות של 'ועדת פלמור' הייתה הקמת היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות במשרד המשפטים, אשר אחראית, בין היתר, על ביצוע מעקב אחר יישום ההמלצות בשטח ◄לתשומת לב והסרת ספק, המבקרים בתקשורת וברשתות החברתיות - עם עובדות לא ניתן להתווכח, והעובדות לאשורן מספרות, כי הן, דווקא חושפות עבודה טובה מאד ומסורה של 'הצוות בין-משרדי למיגור הגזענות נגד יוצאי אתיופיה' בראשו מנכלית משרד המשפטים, עורכת דין פלמור.
אמי פלמור מנכלית משרד המשפטים | ברקע: צעירי העדה האתיופית במחאה על הריגת חברם סלמון טקה זכרו לברכה | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
אמי פלמור

עדכון בנושא יישום 'המלצות ועדת פלמור למיגור הגזענות' מעלה, כי חרף הביקורת בתקשורת וברשתות החברתיות, עם עובדות לא ניתן להתווכח, והעובדות לאשורן, כי הן, דווקא חושפות עבודה טובה מאד ומסורה של 'הצוות בין-משרדי למיגור הגזענות נגד יוצאי אתיופיה' בראשות מנכלית משרד המשפטים, עורכת דין אמי פלמור.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

כזכור, בשנת 2016, הורתה הממשלה על הקמת צוות בין-משרדי למיגור הגזענות נגד יוצאי אתיופיה.

המלצות הצוות, שבראשו עמדה מנכלית משרד המשפטים, עורכת דין אמי פלמור והורכב מנציגי ממשלה, פעילים חברתיים, אנשי אקדמיה ואזרחים, קיבלו תוקף של החלטת ממשלה.

אחת ההמלצות המרכזיות של 'ועדת פלמור' הייתה הקמת היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות במשרד המשפטים, אשר אחראית, בין היתר, על ביצוע מעקב אחר יישום ההמלצות בשטח.

לתשומת לב והסרת ספק, המבקרים בתקשורת וברשתות החברתיות – עם עובדות לא ניתן להתווכח, והעובדות לאשורן מספרות, כי הן, דווקא חושפות עבודה טובה מאד ומסורה של 'הצוות בין-משרדי למיגור הגזענות נגד יוצאי אתיופיה' בראשו מנכלית משרד המשפטים, עורכת דין פלמור.

מבדיקת היחידה, עולה עוד, כי נכון להיום, מתוך 51 המלצות הוועדה למיגור הגזענות84% בוצעו או נמצאות בהליך ביצוע.

דובר היחידות המקצועיות באגף דוברות, הסברה ותקשורת של משרד המשפטים מר יובל גורן, מסר ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה' כי;

█ אלו המלצות הוועדה, שיושמו במהלך השנה החולפת;

  • קביעת נוהל הזדהות בפני שוטר, שנועד לצמצם את 'שיטור היתר' ואת אכיפת החוק על בסיס אפיון גזעי (פרופיילינג).
  • הנחייה להעברת מידע מגורמי אכיפה ותביעה למחש ולמחלקת המשמעת במשטרה בחשד להתנהלות גזענית או התנהגות פסולה, המתעוררת אגב עבודתם.
  • מתן ייצוג משפטי חינם על ידי הסיוע המשפטי בעבירות לפי 'חוק איסור הפליה'.
  • מינוי ממונים למניעת גזענות במשרדי ממשלה – עד כה מונו 51 ממונים במטרה לזהות פרקטיקות גזעניות, מפלות ומדירות ולהוביל תהליכי שינוי בתוך המשרדים, על מנת למגר ולמנוע גזענות ואפליה בשירות הציבורי.
  • הדרכות שוטרים למניעת גזענות – במהלך שנת 2018, בוצעו 80 סדנאות בנושא כשירות תרבותית במכללה הלאומית לשוטרים בעיר בית שמש.
  • הנחיית מפכל לבצע בקרה נושאית רחבה בנושא עילות הסגירה של תיקים בדגש על סגירת תיקי קטינים.
  • תרגום לאמהרית של מסמכים רשמיים המוצאים על ידי הפרקליטות ל-חשודים יוצאי אתיופיה או לבני משפחותיהם.
  • הגברת השימוש בדין המשמעתי בהליכים משמעתיים ב-שירות המדינה, משטרת ישראל, שירות בתי הסוהר וצהל, במקרים של התנהגות שיש בה משום גזענות או הפליה.
  • סדנאות למעסיקים, סקר אקלים וגיוון במשרדי הממשלה ודוח גיוון תעסוקתי ומדד הכלה במשרדי הממשלה.
  • הגברת היקף הפעילות של נציבות שירות המדינה בהגברת האכיפה, שיפור היכולת לתת מענה מיטבי לכלל הפניות, הנגשת הנציבות לאוכלוסיות הפונות אליה בתלונות בגין אפליה – לרבות יוצאי אתיופיה.

אל המלצות וועדת פלמור למיגור הגזענות – תמונת מצב יישום המלצות.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן