קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

חדשות כאן ישראל מאזני הצדק

הוועדה למיגור הגזענות מתוך 51 המלצות 84% בוצעו או בהליך ביצוע

אחת ההמלצות המרכזיות של 'ועדת פלמור' הייתה הקמת היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות במשרד המשפטים, אשר אחראית, בין היתר, על ביצוע מעקב אחר יישום ההמלצות בשטח ◄לתשומת לב והסרת ספק, המבקרים בתקשורת וברשתות החברתיות - עם עובדות לא ניתן להתווכח, והעובדות לאשורן מספרות, כי הן, דווקא חושפות עבודה טובה מאד ומסורה של 'הצוות בין-משרדי למיגור הגזענות נגד יוצאי אתיופיה' בראשו מנכלית משרד המשפטים, עורכת דין פלמור.
אמי פלמור מנכלית משרד המשפטים | ברקע: צעירי העדה האתיופית במחאה על הריגת חברם סלמון טקה זכרו לברכה | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
אמי פלמור

עדכון בנושא יישום 'המלצות ועדת פלמור למיגור הגזענות' מעלה, כי חרף הביקורת בתקשורת וברשתות החברתיות, עם עובדות לא ניתן להתווכח, והעובדות לאשורן, כי הן, דווקא חושפות עבודה טובה מאד ומסורה של 'הצוות בין-משרדי למיגור הגזענות נגד יוצאי אתיופיה' בראשות מנכלית משרד המשפטים, עורכת דין אמי פלמור.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

כזכור, בשנת 2016, הורתה הממשלה על הקמת צוות בין-משרדי למיגור הגזענות נגד יוצאי אתיופיה.

המלצות הצוות, שבראשו עמדה מנכלית משרד המשפטים, עורכת דין אמי פלמור והורכב מנציגי ממשלה, פעילים חברתיים, אנשי אקדמיה ואזרחים, קיבלו תוקף של החלטת ממשלה.

אחת ההמלצות המרכזיות של 'ועדת פלמור' הייתה הקמת היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות במשרד המשפטים, אשר אחראית, בין היתר, על ביצוע מעקב אחר יישום ההמלצות בשטח.

לתשומת לב והסרת ספק, המבקרים בתקשורת וברשתות החברתיות – עם עובדות לא ניתן להתווכח, והעובדות לאשורן מספרות, כי הן, דווקא חושפות עבודה טובה מאד ומסורה של 'הצוות בין-משרדי למיגור הגזענות נגד יוצאי אתיופיה' בראשו מנכלית משרד המשפטים, עורכת דין פלמור.

מבדיקת היחידה, עולה עוד, כי נכון להיום, מתוך 51 המלצות הוועדה למיגור הגזענות84% בוצעו או נמצאות בהליך ביצוע.

דובר היחידות המקצועיות באגף דוברות, הסברה ותקשורת של משרד המשפטים מר יובל גורן, מסר ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה' כי;

█ אלו המלצות הוועדה, שיושמו במהלך השנה החולפת;

  • קביעת נוהל הזדהות בפני שוטר, שנועד לצמצם את 'שיטור היתר' ואת אכיפת החוק על בסיס אפיון גזעי (פרופיילינג).
  • הנחייה להעברת מידע מגורמי אכיפה ותביעה למחש ולמחלקת המשמעת במשטרה בחשד להתנהלות גזענית או התנהגות פסולה, המתעוררת אגב עבודתם.
  • מתן ייצוג משפטי חינם על ידי הסיוע המשפטי בעבירות לפי 'חוק איסור הפליה'.
  • מינוי ממונים למניעת גזענות במשרדי ממשלה – עד כה מונו 51 ממונים במטרה לזהות פרקטיקות גזעניות, מפלות ומדירות ולהוביל תהליכי שינוי בתוך המשרדים, על מנת למגר ולמנוע גזענות ואפליה בשירות הציבורי.
  • הדרכות שוטרים למניעת גזענות – במהלך שנת 2018, בוצעו 80 סדנאות בנושא כשירות תרבותית במכללה הלאומית לשוטרים בעיר בית שמש.
  • הנחיית מפכל לבצע בקרה נושאית רחבה בנושא עילות הסגירה של תיקים בדגש על סגירת תיקי קטינים.
  • תרגום לאמהרית של מסמכים רשמיים המוצאים על ידי הפרקליטות ל-חשודים יוצאי אתיופיה או לבני משפחותיהם.
  • הגברת השימוש בדין המשמעתי בהליכים משמעתיים ב-שירות המדינה, משטרת ישראל, שירות בתי הסוהר וצהל, במקרים של התנהגות שיש בה משום גזענות או הפליה.
  • סדנאות למעסיקים, סקר אקלים וגיוון במשרדי הממשלה ודוח גיוון תעסוקתי ומדד הכלה במשרדי הממשלה.
  • הגברת היקף הפעילות של נציבות שירות המדינה בהגברת האכיפה, שיפור היכולת לתת מענה מיטבי לכלל הפניות, הנגשת הנציבות לאוכלוסיות הפונות אליה בתלונות בגין אפליה – לרבות יוצאי אתיופיה.

אל המלצות וועדת פלמור למיגור הגזענות – תמונת מצב יישום המלצות.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 65, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר לשלוש נכדות אוריאן, מילה שרה ו-אריאל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שניה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן