קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

בנקים חדשות חדשות עסקים

הוועדה המוניטרית של בנק ישראל: טעות, טועים, טעינו

תחזית האינפלציה ל-2019% :3.1, מעט נמוכה מהתחזית הקודמת. מחיר הנפט נמוך משמעותית מהערכתנו הקודמת ◄ מנגד: שער חליפין מפוחת ועליות במחירי החשמל, המים וביטוח הרכב. התמונה הכללית – המשך עלייה הדרגתית באינפלציה: שוק עבודה הדוק צפוי להביא להמשך עלייה בעלויות הייצור. מנגד, הגידול בתחרות צפוי למתן את קצב עליית האינפלציה ◄ ולמרות הכל בנק ישראל מעריך על פי חברי הוועדה המוניטרית של בנק כי צפויה ירידה חדה במחירי הנפט ותנודתיות בשווקים פיננסיים.
פרופ' אמיר ירון נגיד בנק ישראל | ברקע: תוצאות חטיבת המחקר של הבנק | אילוסטרציה | עיבוד צילום: שולי סונגו
פרופ' אמיר ירון

נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון, וחברי הוועדה המוניטרית, קיימו היום (חמישי, ד' בשבט התשע"ט) את הפגישה הרבעונית עם קבוצת החזאים, אשר מספקים לבנק ישראל באופן שוטף תחזיות עבור האינפלציה, הריבית ושער החליפין. המפגש משמש להחלפת דעות והערכות בין בנק ישראל לגופים הפיננסיים החשובים במשק.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

את המפגש פתח פרופ' ירון, אשר התייחס להתפתחויות בכלכלה העולמית והמקומית.

כלכלנית ב'חטיבת המחקר' הגבר אוסנת זוהר, הציגה והסבירה את הערכת חטיבת המחקר, כפי שהיא פורסמה לציבור במקביל ל'הודעת הריבית' האחרונה.

דוברות והסברה כלכלית | בנק ישראל | הגב' מיטל רולניצקי | מסרה לפורטל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה' כי החזאים, התייחסו לדברים ומסרו את הערכותיהם לגבי ההתפתחויות.

מהתחזית הרבעונית של חטיבת המחקר (Staff forecast) ינואר 2019 שהוצגה במסגרת מפגש חזאים (בסוף השבוע שחלף) כי ב"הסביבה העולמית", כי צפויה ירידה חדה במחירי הנפט וצפויה תנודתיות בשווקים הפיננסיים.

במה שמגודר התחזית ל"הסביבה המקומית", מודים חברי הוועדה המוניטרית בבנק ישראל "נתוני החשבונאות הלאומית, הצביעו על קצב פעילות נמוך מזה שהערכנו ל-2018".

חברי הוועדה המוניטרית של בנק ישראל מפתיעים בכנותם וממשיכים לחשוף, כי האינפלציה בשלושת המדדים שהתפרסמו מאז תחזית אוקטובר, הייתה, במצטבר, גבוהה מזו שהם העריכו.

בנוסף לתחזיתם צפויה העלאות מחירים יזומות של; חשמל, מים, ביטוח רכב והן בהחלט צפויות להשפיע על מדד ינואר.

מאז פרסום התחזית הקודמת השינויים העיקריים ב'שער חליפין היציג' האפקטיבי, הוא פוחת מאז פרסום התחזית הקודמת, קובעת חטיבת המחקר.

באשר ל'קצבי הצמיחה' להערכת חברי הוועדה המוניטרית מצויה בהתמתנות ובכך משקפת בעיקר מגבלות היצע ב'שוק העבודה'.

גם בנושא 'הצמיחה ארוך הטווח' מדווחים אנשי הוועדה, כי נראה שההתכנסות לקצב הצמיחה ארוך הטווח, כ-3% (אחוזים) היא בהחלט מהירה יותר מאשר העריכו בתחזית הקודמת.

באשר ל'מגבלות ההיצע בשוק העבודה' צפויות להמשיך לתרום לעליות שכר, וכן להמשך התכנסות האינפלציה לכוון מרכז תחום היעד.

 מחיר הנפט נמוך משמעותית מהערכתנו הקודמת

🔻האינפלציה

מתחזית האינפלציה ל-2019, עולה, כי היא מעט נמוכה מהתחזית הקודמת. מחיר הנפט נמוך משמעותית מהערכתנו הקודמת. מנגד; שער חליפין, מפוחת ועליות במחירי החשמל, המים וביטוח הרכב.

התמונה הכללית – המשך עלייה הדרגתית באינפלציה; שוק עבודה הדוק צפוי להביא להמשך עלייה בעלויות הייצור. מנגד, הגידול בתחרות צפוי למתן את קצב עליית האינפלציה.

הוועדה המוניטרית של בנק ישראל מעריכה, כי הריבית צפויה לעלות ל 0.5%, ברבעון השלישי של 2019, בדומה לתחזית הקודמת ולעלות פעם נוספת ל-0.75% ברבעון הראשון של 2020.

העלייה ב'ריבית' צפויה להיות הדרגתית ולתמוך בהתכנסות ה'אינפלציה' למרכז תחום היעד ובהמשך צמיחה של התוצר בהתאם לקצב ארוך הטווח.

🔻הסיכונים העיקריים לתחזית הסביבה העולמית;

  • סיכונים כלפי מטה לצמיחה ולסחר העולמיים;
  • מלחמת הסחר ברקזיט, סיכונים פיסקאליים. תנודתיות בשווקים הפיננסיים הסביבה המקומית;
  • פרשנות ההאטה בקצב הצמיחה. ההערכה בבסיס התחזית :ההאטה נובעת בעיקר ממגבלות בצד ההיצע.

אולם ייתכן שההאטה, משקפת גם התמתנות מסוימת בביקוש המקומי. במצב כזה, תיתכן האטה משמעותית יותר ב'קצב הצמיחה' מעבר להאטה אל הקצב ארוך הטווח וכן עלייה מתונה יותר באינפלציה המקומית.

המידה בה יתגלגלו העליות במחירי התשומות למחירי הצרכן, על רקע השיח הציבורי וכוונת הממשלה להפחית את יוקר המחיה.

🔻 הסיכונים העיקריים לתחזית

הסביבה העולמית;

  • סיכונים כלפי מטה לצמיחה ולסחר העולמיים; מלחמת הסחר ברקזיט, סיכונים פיסקאליים.
  • תנודתיות בשווקים הפיננסיים

הסביבה המקומית;

פרשנות ההאטה בקצב הצמיחה;

  • ההערכה בבסיס התחזית: ההאטה נובעת בעיקר מ-מגבלות בצד ההיצע.
  • אולם, ייתכן שההאטה משקפת גם התמתנות מסוימת בביקוש המקומי.
  • במצב כזה, מעריכים בחטיבת המחקר של בנק ישראל, תיתכן האטה משמעותית יותר בקצב הצמיחה, מעבר להאטה אל הקצב ארוך הטווח וכן עלייה מתונה יותר באינפלציה המקומית.
  • המידה בה, יתגלגלו העליות במחירי התשומות למחירי הצרכן, על רקע השיח הציבורי וכוונת הממשלה להפחית את יוקר המחיה.

אל מצגת מפגש החזאים של בנק ישראל, ינואר 2019, המלאה.




אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 65, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר לשלוש נכדות אוריאן, מילה שרה ו-אריאל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שניה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן