פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

אוניברסיטה | מכללה

האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים נגד החלת הקוד האתי

המועצת האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים "מתנגדת למהלך להחיל קוד אתי מוכתב על המערכת האקדמית בישראל ורואה בו פגיעה מהותית בחופש האקדמי ובחוק המועצה להשכלה גבוהה (1958) הקובע (בסעיף 15) כי כל מוסד אקדמי בישראל, יהיה בן-חורין לכלכל את ענייניו האקדמיים כראות עיניו" ◄ שר החינוך מר בנט; "לצביעות אין קוד אתי...".
פרופסור נילי כהן, נשיאת האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים, החטיבה באקדמיה: מדעי הרוח  | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
פרופסור נילי כהן, נשיאת האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים, החטיבה באקדמיה: מדעי הרוח  | עיבוד צילום: שולי סונגו ©

מועצת האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים פרסמה אתמול (ראשון, י”ח בסיון התשע”ז) גילוי דעת, בו הביעה דאגה עמוקה לנוכח הכוונה להחיל קוד אתי מוכתב על המערכת האקדמית בישראל. המועצה, מתנגדת למהלך זה ורואה בו פגיעה מהותית בחופש האקדמי ובחוק המועצה להשכלה גבוהה.

רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן נעיםבפייסבוקאו ב’טוויטר’.

מועצת האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים בהשתתפות נשיאיה הקודמים של האקדמיה, ערכה דיון שלא מן המניין באשר ליזמה לחבר ‘קוד אתי’ להתנהלות מרצים ב’אקדמיה‘. המועצה, פרסמה גילוי דעת בו היא מביעה דאגה עמוקה לנוכח הכוונה להחיל קוד אתי מוכתב על המערכת האקדמית בישראל.

 כל מוסד אקדמי בישראל, יהיה בן-חורין לכלכל את ענייניו האקדמיים כראות עיניו

מועצת האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים, מתנגדת למהלך זה ורואה בו פגיעה מהותית בחופש האקדמי ובחוק המועצה להשכלה גבוהה (1958) הקובע (בסעיף 15) כי כל מוסד אקדמי בישראל יהיה בן-חורין לכלכל את ענייניו האקדמיים כראות עיניו.

האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים, נוסדה ופועלת על פי חוק (תשכ”א-1960), לפיו היא נדרשת לייעץ לממשלת ישראל בנושאי מחקר ותכנון מדעי-מחקרי בעלי חשיבות לאומית ומופקדת על שמירה וקידום של המצוינות המדעית בארץ.

בתוך כך, נמשכת המחאה על ה‘קוד האתי של מוסדות להשכלה גבוהה’ שחיבר פרופסור אסא כשר לבקשת שר החינוך וחבר הכנסת נפתלי בנט. אמש (א’) איים והזהיר, יושב ראש התאחדות הסטודנטים, מר רם שפע, כי: “נעשה כל שיידרש, כדי לוודא שהקוד האתי במתכונתו הנוכחית לא יעבור, וימשיך לנגוס ב’דמוקרטיה‘ ו’חופש המחשבה‘ זאת גם במחיר השבתת מערכת הלימודים של הסטודנטים”.

 שר החינוך מר נפתלי בנט; לצביעות אין קוד אתי…

פרופ’ אסא כשר, שחיבר עבור משרד החינוך את ה‘קוד האתי של מוסדות להשכלה גבוהה’ דחה ותקף אתמול את דרישת המתנגדים ל’קוד האתי’ וקבע; 99 אחוזים מן התגובות שנאמרו על הקוד האתי לא היו ענייניות. הכול משום שהשר בנט חתום על זה…”.

שר החינוך מר נפתלי בנט, הגיב לנוכח המחאה הגדולה; “אנחנו אלו הפועלים, כדי למנוע סתימת פיות באקדמיה, כדי למנוע מצב שסטודנט עלול להיפגע בגלל עמדותיו הפוליטיות ושמרצה שמקבל משכורת מ’משלם המסים‘ יוצא בקריאה להחרים את האקדמיה. אנחנו בעד חופש אקדמי, אנחנו נגד קידום אג’נדות פוליטיות באקדמיה“….

השר בנט, כתב אמש בעמוד הפייסבוק שלו; “בכל ההמולה הזו, אף אחד לא הצליח להסביר לי, למה נכון להמשיך לשלם משכורות למרצים ישראלים שקוראים להחרים את ישראל…” והוסיף וסיכם; לצביעות אין קוד אתי…”.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן