ירוק נעים סביבה | אקולוגיה צרכנות צרכנות ירוקה

הגנת הסביבה: 18 בתי עסק שסירבו לקבל מיכלים החייבים בפיקדון נקנסו

סמנכל בכיר לשלטון מקומי במשרד להגנת הסביבה, מר אלעד עמיחי, הפיץ השבוע מכתב ליצרנים וליבואנים, שבו הוא מתריע בפניהם, כי חובה עליהם לאסוף מכלי משקה ריקים ומסומנים מבתי העסק בתדירות מספקת, וכי אי מתן שירות כנדרש מהווה עבירה פלילית ◄ מנהל המשטרה הירוקה* של המשרד להגנת הסביבה מר יוסי בר, אמר; "עם תחולת חוק הפיקדון על מכלי משקה גדולים, נערך המשרד לפיקוח ואכיפה של יישום הוראות החוק מול יצרנים, יבואנים ובתי עסק.
0
0

המשרד להגנת הסביבה, באמצעות מפקחי ‘המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה’ מסר הודעות קנס ל-18 בתי עסק אשר סירבו לקבל את המכלים הריקים והמסומנים ולהשיב בעדם את דמי הפיקדון, מתוך 274 בתי עסק שבוּקרו ברחבי הארץ, זאת במסגרת ה”יד הקשה” להביא לקיומו של ‘צו הרחבת הפיקדון על מכלי משקה גדולים’.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראלכאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

כמהלך משלים לפעולות המתבצעות בבתי העסק, ערכו מפקחי המשטרה הירוקה סיורים אצל 42 יצרנים ויבואנים של מכלי משקה, על מנת לבחון את היערכותם ועמידתם בחוק הרחבת הפיקדון על מכלי משקה גדולים, שנכנס לתוקפו לפני שלושה שבועות.

סמנכל בכיר לשלטון מקומי במשרד להגנת הסביבה, מר אלעד עמיחי, הפיץ השבוע מכתב ליצרנים וליבואנים, שבו הוא מתריע בפניהם, כי חובה עליהם לאסוף מכלי משקה ריקים ומסומנים מבתי העסק בתדירות מספקת, וכי אי מתן שירות כנדרש מהווה עבירה פלילית.

יוסי בר, מנהל המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה | צילום המשטרה הירוקה במשרד להגנת הסביבה | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
יוסי בר, המשטרה הירוקה

מנהל המשטרה הירוקה* של המשרד להגנת הסביבה מר יוסי בר, אמר; “עם תחולת חוק הפיקדון על מכלי משקה גדולים, נערך המשרד לפיקוח ואכיפה של יישום הוראות החוק מול יצרנים, יבואנים ובתי עסק.

המשטרה הירוקה, יחד עם גורמי פיקוח נוספים מהמשרד ושוטרי המדור להגנת הסביבה במשטרת ישראל, פועלים באופן שוטף לאכיפת החוק ברחבי הארץ ומוסרים קנסות במקרים הרלוונטיים.

 לצורך מימוש החוק, יש חשיבות רבה לגיוס שיתוף הפעולה של הציבור, כדי שיוכל הציבור הרחב להחזיר את המכלים החייבים בפיקדון בצורה הקלה ביותר ובכך לתרום את חלקו לשמירה על הסביבה“.

מטעם אגף תקשורת, דוברות והסברה של המשרד להגנת הסביבה, נמסר על ידי מר תום קברמן לאתר כאן ישראל כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי המשרד להגנת הסביבה, מקבל את פניות הציבור אל ‘מוקד הפיקדון‘ – המופעל בשיתוף פעולה עם המועצה הישראלית לצרכנות במספר; 03-5100190.

הפניות בשבועות האחרונים למוקד הפיקדון, עוסקות בסירוב של בתי העסק לקבל את המכלים הריקים. אנו קוראים לציבור להמשיך ולפנות בכל מקרה שבו בית עסק לא עומד בדרישות החוק.

המשרד, ימשיך בפעולות אכיפה על מנת לוודא עמידה בהוראות החוק לצורך מתן שירות נגיש לציבור הרחב, וקורא לשיתוף פעולה של כלל החייבים בחוק.

אל מכתב חובת איסוף בקבוקים מבתי העסק – מכתב אלעד עמיחי סמנכל בכיר שלטון מקומי.

*המשטרה הירוקה

*המשטרה הירוקה היא הזרוע העיקרית של המשרד להגנת הסביבה הישראלי בתחום האכיפה הפלילית, הפיקוח וההרתעה, ותפקידה לאכוף את החוקים, התקנות והצווים בנושא הגנת הסביבה בישראל.

פעולות המשטרה הירוקה נגזרות ממדיניות המשרד להגנת הסביבה. היא פועלת לשיפור איכות הסביבה באמצעות אכיפת החוקים והתקנות, פועלת לאיתור מפגעים סביבתיים, עורכת מבצעי אכיפה, אוספת ראיות ומלווה את הטיפול בעברייני הסביבה עד העמדתם לדין.

המשטרה הירוקהמפקחי המשטרה הירוקה, פועלים מול גופים מקומיים ובשיתוף פעולה עם גורמי האכיפה השונים, כגון; משטרת ישראל, רשויות מקומיות ורשות מקרקעי ישראל.

ראשיתה של המשטרה בסיירת ארצית לאיכות הסביבה, שהוקמה ביוני 1990 במסגרת רשות הגנים הלאומיים אך הפסיקה לתפקד בסוף אותה שנה.

בשנת 1991, החלה הסיירת הארצית לאיכות הסביבה לפעול כגוף מטה ארצי במשרד להגנת הסביבה על מנת לאכוף את התקנות, את הצווים ואת ההנחיות של המשרד.

בשנת 2000, קיבלה הסיירת באופן רשמי את השם; “המשטרה הירוקה“.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-8 נכדים; כפיר-שלמה, רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-76

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

הדלקת המשואות יום העצמאות ה-76

תפילה ליום העצמאות 76

דילוג לתוכן