101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

חדשות חדשות המדע כאן הרצאות כאן מדע | טכנולוגיה

האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים מפגשים על תגליות מדעיות

רבות מן התגליות הללו שינו את העולם ואת יחסנו אליו ואל עצמנו. מהן שחשפו לפנינו, ארצות רחוקות ו'יקומים בחלל' מהן שפתחו פתח אל רגשותינו ואל יחסנו לעצמנו ולאחר ◄במפגש הראשון, ברח' זבוטינסקי 43, ירושלים 19:00– 20:30, יום רביעי הבא, ה-30 באוקטובר, ישוחחו חבר האקדמיה פרופ׳ ישראל פינקלשטיין, חבר האקדמיה פרופ' יואל רק ופרופ' איילת גלבוע על "תגליות מן העבר".
0
0
פרופ' נילי כהן נשיאת האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים ברקע: מן המוח למחשב ובחזרה | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
פרופ’ נילי כהן

אקדמיה הלאומית הישראלית למדעים מקדישה את סדרת המפגשים השנתית שלה לקהל הרחב, “בשערי האקדמיה” לתגליות מדעיות.  במהלך השנה הקרובה, יתקיימו שישה מפגשים בסדרה בהשתתפות חברי האקדמיה, חוקרים ואנשי רוח מובילים, ובכל מפגש יידון פן נבחר של תגליות במבט רב-תחומי. במפגש הראשון (יום רביעי, א’ במרחשוון, 30 באוקטובר) ישוחחו פרופ’ ישראל פינקלשטיין, פרופ’ יואל רק ופרופ’ איילת גלבוע על ‘תגליות מן העבר’.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ בפייסבוק’ או ב’טוויטר’.

בני אדם בכל התרבויות, מגלים את העולם. הדחף לגלות מה מחוצה לנו, מה סביבנו ומה בתוכנו טבוע עמוק בתודעתנו עוד משחר האבולוציה הביולוגית והתרבותית, כפרטים וכחברה.

רבות מן התגליות הללו שינו את העולם ואת יחסנו אליו ואל עצמנו. מהן שחשפו לפנינו, ארצות רחוקות ו’יקומים בחלל‘ מהן שפתחו פתח אל רגשותינו ואל יחסנו לעצמנו ולאחר.

האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים, מקדישה ל״תגליות״ את סדרת המפגשים השנתית שלה לקהל הרחב “בשערי האקדמיה” בשנה האקדמית 2019–2020.

בסדרה, יתקיימו 6 מפגשים בהשתתפות; חברי האקדמיה, חוקרים ואנשי רוח מובילים ובכל מפגש יידון פן נבחר של תגליות במבט רב-תחומי.

במפגש הראשון, שייערך ביום רביעי, א’ במר-חשוון תשפ, 30 באוקטובר 2019, ישוחחו חבר האקדמיה פרופ׳ ישראל פינקלשטיין, חבר האקדמיה פרופ’ יואל רק ופרופ’ איילת גלבוע על ‘תגליות מן העבר‘.

המפגשים הבאים, יעסקו ב”תגליות על תרבות; אומנות ומדע ממזרח וממערב” תגליות על החברה שבה אנו חיים “תגליות העתיד; “מן המוח למחשב ובחזרה” תגליות על עולמנו הפנימי; התת-מודע ומצבי הכרה ‘תגליות על המקום שבו אנו חיים‘; פינות היקום, פינות כדור הארץ.

חברי הוועדה המארגנת של הסדרה הם חבר האקדמיה; פרופ’ ידין דודאי, סגן הנשיאה פרופ’ דוד הראל, חבר האקדמיה פרופ’ אבנר הולצמן וכבוד נשיאת האקדמיה פרופ’ נילי כהן.

סדרת המפגשים ב“שערי האקדמיה” מתקיימת זו השנה החמישית ברציפות והיא מתמקדת בכל שנה בנושא רב-תחומי אחר.

הסדרה נוחלת הצלחה רבה בקרב הציבור הרחב ואנשי אקדמיה, ובעיקר בקרב סטודנטים ו-תלמידי תיכון, שגם זוכים להיפגש עם המרצים לפני ההרצאות.

המפגשים פתוחים לציבור ללא תשלום, אך הכניסה מותנית ברישום מוקדם באתר האקדמיה

כל המפגשים מתקיימים ב”בית האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים” ברח’ ז’בוטינסקי 43ירושלים בשעות 19:00– 20:30.

המפגשים הבאים, יעסקו ב”תגליות על תרבות; אומנות ומדע ממזרח וממערב“, “תגליות על החברה שבה אנו חיים“, “תגליות העתיד; מן המוח למחשב ובחזרה“, “תגליות על עולמנו הפנימי; התת-מודע ומצבי הכרה” ו”תגליות על המקום שבו אנו חיים: פינות היקום, פינות כדור הארץ“.

כל המפגשים פתוחים לציבור ללא תשלום, אך הכניסה מותנית ברישום מוקדם באתר האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים.

המפגשים פתוחים לציבור ללא תשלום, אך הכניסה מותנית ברישום מוקדם באתר האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים.

האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים הגוף הבכיר בקהילה המדעית בישראל, הנו בראשות וכבוד נשיאת האקדמיה כלת פרס ישראל לחקר המשפט, פרופ’ נילי כהן.

האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים נוסדה על פי חוק בשנת תשכ”א (1961) במטרה לרכז בתוכה מטובי אישי המדע תושבי ישראל, לטפח ולקדם פעילות מדעית, לייעץ לממשלה בענייני מחקר ותכנון מדעי בעלי חשיבות לאומית.

וכן, לקיים מגע עם גופים מקבילים בחוץ-לארץ, לייצג את המדע הישראלי במוסדות ובכינוסים בין-לאומיים ולפרסם כתבים שיש בהם, כדי לקדם את המדע.

האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים, רואה בקידומה ובפיתוחה של מערכת המחקר המדעי הבסיסי, יעד בעל חשיבות לאומית.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 68, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות ונכד; רפאל, אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן