101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

חדשות כאן הרצאות

האקדמיה הלאומית הישראלית – כנס לאתגרי הדמוקרטיה הליברלית

הדוברים ב'כינוס בין-לאומי, של האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים' יבחנו את רעיון הסולידריות, אחד מבסיסי הדמוקרטיה הליברלית ויעמדו על הטעמים לערעור הסולידריות ולקריסת האמון ברשויות השלטון ◄ יידון מעמדן של טכנולוגיית המידע והרשתות החברתיות והשפעתן על התהליכים הדמוקרטיים ◄הכינוס, ייתקיים בימים שני ושלישי, י"ח–י"ט בכסלו תש"ף, 16–17 בדצמבר 2019, הכינוס ללא תשלום.
0
0
פרופ' נילי כהן, נשיאת האקדמיה הלאומית למדעים ברקע האקדמיה הלאומית למדעים | צילום -ששון תירם | צילום: אוד קצמן | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
פרופ’ נילי כהן

האקדמיה הלאומית הישראלית. תקדיש את הכנס בין-לאומי בחודש הבא (16–17 בדצמבר 2019) ל’אתגרי הדמוקרטיה הליברלית’ בהשתתפות בדוברים מחוץ לארץ, יהיו שילה ג’סנוף מאוניברסיטת הרוורד, ורנר ויידנפלד מאוניברסיטת מינכן, ג’וזף ויילר מאוניברסיטת ניו יורק, דומיניק מואסי מהמכון הצרפתי ליחסים בינ”ל, אנדראש שאיו מהאוניברסיטה המרכז-אירופית וכן, לינדה גרינהאוס, נשיאת האגודה הפילוסופית האמריקנית, זוכת פרס פוליצר.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

בין הדוברים מישראל, יהיו; נשיאת האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים, כלת פרס ישראל לחקר המשפט, פרופ’ נילי כהן וחברי האקדמיה; שלמה אבינרי, יצחק אנגלרד, רות גביזון, משה הלברטל, שולמית וולקוב, דניאל פרידמן, גי סטרומזה, זאב שטרנהל ועוד.

האם הדמוקרטיה הישראלית, עוברת שינויים ואילו? מה בין דמוקרטיה ל-דת ומהי ההשפעה של העידן הגלובלי-דיגיטלי על יציבותה של הדמוקרטיה? מהו תפקידה של האקדמיה בשמירה על הדמוקרטיה? מהם האתגרים העומדים לפני הדמוקרטיה הליברלית בימינו?

בשאלות אלו ועוד, ידונו מיטב החוקרים מהארץ ומחוץ לארץ אשר יתכנסו ב’בית האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים‘ לכינוס בין-לאומי ייחודי בהיקפו, שיעסוק בשאלות הגדולות המעסיקות את כולנו.

בצד הרעיון העומד ביסוד “הדמוקרטיה הליברלית” וההיסטוריה שהניעה אותו, יידונו בכינוס האתגרים הנובעים מההתפתחויות החברתיות-הפוליטיות בזמננו, המשתקפות במשברים הפוקדים דמוקרטיות מבוססות.

ממשרד יעוץ תקשורתי ויחסי ציבור של הגב’ ורד ליון-ירושלמי, נמסר לפורטל ’כאן ישראל כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק כי הדוברים בכינוס, יבחנו את רעיון הסולידריות, אחד מבסיסי הדמוקרטיה הליברלית, ויעמדו על הטעמים לערעור הסולידריות ולקריסת האמון ברשויות השלטון.

נוסף על כך, יוצגו קשיי המעבר לדמוקרטיה, למשל במדינות מזרח אירופה ואסיה, וכן הקשיים הנובעים מהמתח בין לאומיות לגלובליות והמשבר העובר עתה על דמוקרטיות מבוססות במערב, בייחוד בארצות הברית ובבריטניה.

עוד יידון, מעמדן של טכנולוגיית המידע והרשתות החברתיות והשפעתן על התהליכים הדמוקרטיים.

פרטים נוספים על הכינוס באתר האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים. ההשתתפות בכינוס, היא ללא תשלום ובהרשמה מראש.

0
0דילוג לתוכן