ההפתעה המרגשת של סגן י׳ | חיל-האוויר הישראלי

לזה הוא לא ציפה! סגן י׳ חשב שהוא מצטלם לסרטון רגיל לקראת סיום קורס-טיס 179, אבל... לנו היו תכניות אחרות!

למי הצביעה גאולה אבן-סער ב-2006? | גיא זהר

כאן 11 | גאולה אבן-סער טענה שכל חייה הצביעה ליכוד, אבל מאמר מ-2006 טען אחרת. יש פער - וסגרנו אותו | אופירה אסייג, טענה שבסין וביפן אין תאונות דרכים. בדקנו. ועוד פערים קטנים | איך גם נתניהו וגם גדעון סער משתמשים באותו סקר להוכיח את הובלתם?

פורום כאן נעים

“למה אתה גונב?”: מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

חדשות כאן הרצאות

האקדמיה הלאומית הישראלית – כנס לאתגרי הדמוקרטיה הליברלית

הדוברים ב'כינוס בין-לאומי, של האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים' יבחנו את רעיון הסולידריות, אחד מבסיסי הדמוקרטיה הליברלית ויעמדו על הטעמים לערעור הסולידריות ולקריסת האמון ברשויות השלטון ◄ יידון מעמדן של טכנולוגיית המידע והרשתות החברתיות והשפעתן על התהליכים הדמוקרטיים ◄הכינוס, ייתקיים בימים שני ושלישי, י"ח–י"ט בכסלו תש"ף, 16–17 בדצמבר 2019, הכינוס ללא תשלום.
פרופ' נילי כהן, נשיאת האקדמיה הלאומית למדעים ברקע האקדמיה הלאומית למדעים | צילום -ששון תירם | צילום: אוד קצמן | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
פרופ’ נילי כהן

האקדמיה הלאומית הישראלית. תקדיש את הכנס בין-לאומי בחודש הבא (16–17 בדצמבר 2019) ל’אתגרי הדמוקרטיה הליברלית’ בהשתתפות בדוברים מחוץ לארץ, יהיו שילה ג’סנוף מאוניברסיטת הרוורד, ורנר ויידנפלד מאוניברסיטת מינכן, ג’וזף ויילר מאוניברסיטת ניו יורק, דומיניק מואסי מהמכון הצרפתי ליחסים בינ”ל, אנדראש שאיו מהאוניברסיטה המרכז-אירופית וכן, לינדה גרינהאוס, נשיאת האגודה הפילוסופית האמריקנית, זוכת פרס פוליצר.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

בין הדוברים מישראל, יהיו; נשיאת האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים, כלת פרס ישראל לחקר המשפט, פרופ’ נילי כהן וחברי האקדמיה; שלמה אבינרי, יצחק אנגלרד, רות גביזון, משה הלברטל, שולמית וולקוב, דניאל פרידמן, גי סטרומזה, זאב שטרנהל ועוד.

האם הדמוקרטיה הישראלית, עוברת שינויים ואילו? מה בין דמוקרטיה ל-דת ומהי ההשפעה של העידן הגלובלי-דיגיטלי על יציבותה של הדמוקרטיה? מהו תפקידה של האקדמיה בשמירה על הדמוקרטיה? מהם האתגרים העומדים לפני הדמוקרטיה הליברלית בימינו?

בשאלות אלו ועוד, ידונו מיטב החוקרים מהארץ ומחוץ לארץ אשר יתכנסו ב’בית האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים‘ לכינוס בין-לאומי ייחודי בהיקפו, שיעסוק בשאלות הגדולות המעסיקות את כולנו.

בצד הרעיון העומד ביסוד “הדמוקרטיה הליברלית” וההיסטוריה שהניעה אותו, יידונו בכינוס האתגרים הנובעים מההתפתחויות החברתיות-הפוליטיות בזמננו, המשתקפות במשברים הפוקדים דמוקרטיות מבוססות.

ממשרד יעוץ תקשורתי ויחסי ציבור של הגב’ ורד ליון-ירושלמי, נמסר לפורטל ’כאן ישראל כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק כי הדוברים בכינוס, יבחנו את רעיון הסולידריות, אחד מבסיסי הדמוקרטיה הליברלית, ויעמדו על הטעמים לערעור הסולידריות ולקריסת האמון ברשויות השלטון.

נוסף על כך, יוצגו קשיי המעבר לדמוקרטיה, למשל במדינות מזרח אירופה ואסיה, וכן הקשיים הנובעים מהמתח בין לאומיות לגלובליות והמשבר העובר עתה על דמוקרטיות מבוססות במערב, בייחוד בארצות הברית ובבריטניה.

עוד יידון, מעמדן של טכנולוגיית המידע והרשתות החברתיות והשפעתן על התהליכים הדמוקרטיים.

פרטים נוספים על הכינוס באתר האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים. ההשתתפות בכינוס, היא ללא תשלום ובהרשמה מראש.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

דילוג לתוכן