ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

חדשות בריאות כירורגיה פלסטית ואסתטית מבזקים חדשות ‘כאן ישראל’

האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית מברך שר הבריאות על הטרנסג’נדרים

שר הבריאות, ניצן הורוביץ: "הוחלט על שורת צעדים אשר יקלו על טְרַנְסְגֶ'נְדֶּרִים בתהליך שינוי המין; "נקל על התהליך הכולל של שינוי המין, מקופות החולים ועד הוועדה שתקל על הפונים והפונות אליה..." ◄ האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית: כ-"מנתחים פלסטיים, אנחנו נכונים להירתם למאמץ הנפשי, ההורמונלי והגופני לטובת הנשים והגברים על ה'קשת הטרנסית'".
0
0

דר' אלון לירן, מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית מהמרכז הרפואי שיבא ברקע: סמל לבן ושחור של טרנסג'נדרים ו-דגל גאווה טרנסג'נדרית | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
דר’ אלון לירן

“אנו מברכים את שר הבריאות, ניצן הורוביץ על הצהרתו בנושא ‘קהילת הטְרַנְסְגֶ’נְדֶּרִים’ ותומכים בצעד אשר נותן תקווה להפחתת הבירוקרטיה וקיצור התורים” – כך הודיע היום (יום שלישי, כ”ה באב התשפ”א) ‘האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית’.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

הבוקר, אמר שר הבריאות, ניצן הורוביץ, כי הוחלט על שורת צעדים אשר יקלו על טְרַנְסְגֶ’נְדֶּרִים (Transgender) בתהליך שינוי המין; “נקל על התהליך הכולל של שינוי המין, מקופות החולים ועד הוועדה שתקל על הפונים והפונות אליה…

בכך נקדם את קידום הקהילה הטרנסית, נקצר את התורים לניתוחים ונהפוך אותם לזמינים יותר במערכת הבריאות הציבורית.

מדובר בציבור הטרנסי המשלם את המחיר הכבד ביותר על ההוֹמוֹפוֹבְּיָה (homofobya). זו קהילה שלפחות חצי ניסו להתאבד בה לפחות פעם אחת בגלל השנאה כלפיהם. 

זה מאבק על החיים ואנחנו צריכים לקבל כל אדם באשר הוא. החובה המוסרית שלנו היא לאפשר לכל אדם לחיות את חייו לפי בחירותו”

עוד אמר בין היתר שר הבריאות, כי; “במסגרת התקציב, יוקצו 90 מיליון שקלים, עבור צרכי הקהילה. וכי נפעל להקצות מתאמי טיפול במהלך כל ההליך, ונכשיר את הצוותים הרפואיים לצרכים של ‘קהילת הטְרַנְסְגֶ’נְדֶּרִים’ עם הרגישויות המתאימות”.

אנשי האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית, הזדרז והודיע, כי כ-“מנתחים פלסטיים, אנחנו נכונים להירתם למאמץ הנפשי, ההורמונלי והגופני לטובת הנשים והגברים על ה’קשת הטרנסית‘.

האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית, לוגו

הניתוחים לצד הטיפולים האסתטיים, הם חיוניים עבור אלו הזקוקים להתאמה מגדרית על מנת לחיות בהשלמה עם הזהות החדשה ורובם נתקלו עד היום בסרבול בירוקרטי.

לכן, עבורם המתווה הוא צעד מבורך וכל שיפור לרבות הרחבת המענה לניתוחים, צריך להיעשות תחת מגבלה של הכשרה קפדנית כפי שמתבצעת אצלנו באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית, אשר תמנע מראש סיכון חיי אדם או חלילה תגרום לפרצה בתחום.

כבר היום הניתוחים שמתבצעים על ידי פלסטיקאים חברי האיגוד הם טובים מבחינה אסתטית ותפקודית, קצרים ומלווים בפחות סיבוכים וזמן החלמה שבראשם חברנו דר’ אלון לירן, מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית מהמרכז הרפואי שיבא אשר מוביל את התחום בישראל.

הניתוחים מתבצעים במרפאות מתקדמות של פלסטיקאים שעברו הכשרה ראויה ולכן נקודת המוצא של הצעד החשוב תביא את ישראל למקום מתקדם עוד יותר.

כרופאים פלסטיקאים במערכת הבריאות, אנו מודעים ושותפים לאתגרים של התהליך. לכן, נתמוך בהכשרה של עוד עוסקים במלאכה החשובה על מנת להקל את סבלם של חברי הקהילה, כמובן בכפוף להכשרה קפדנית“.

האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית; יכולים להצטרף לאיגוד רופאים ורופאות בעלי תואר מומחה בכירורגיה פלסטית.

האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית, הוקם במטרה להוות מסגרת ארגונית מקצועית לכ-300 הרופאים המומחים והמתמחים העוסקים בכירורגיה פלסטית ואסתטית בישראל ברפואה הציבורית והפרטית ולפעול לקידום ופיתוח המקצוע בתחום הטיפול, ההוראה והמחקר.

שר הבריאות, חבר הכנסת בהפסקת חברוּת ויושב ראש מפלגת מרצ, מר ניצן הורוביץ | צילום: לעמ | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
שר הבריאות הורוביץ

דוברת האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית הגב’ נאוה עינבר, מסרה לפורטל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה’ כי רופאי האיגוד מטפלים בשחזור;

מומים מולדים, שחזורי שד, עור ורקמות, ניתוחי פציעות מורכבות, נפגעי כוויות, ריפוי פצעים, ניתוחי מיקרוכירורגיה נוירו-וסקולרית, כירורגיה פלסטית ורפואה אסתטית.

מומחה בכירורגיה פלסטית הוא רופא שלאחר קבלת הרישיון לעסוק ברפואה כללית בישראל בחר להמשיך את הכשרתו ולהתמחות בענף הרפואי הנקרא; כירורגיה פלסטית ואסתטית.

זאת ועוד; מומחה בכירורגיה פלסטית, השלים את תקופת ההתמחוּת שנמשכה 6 שנים, עמד בהצלחה בכל הדרישות הכרוכות בה וקיבל מטעם משרד הבריאות תעודת רופא מומחה בתחום זה.

כך שבחלוף כ–13 שנה מתחילת לימודיו הפך לרופא מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית שמביא עמו אל שולחן הטיפולים והניתוחים, ניסיון רב, הכשרה מעמיקה ויכולת למנוע מראש סיבוכים ואף לטפל בהם אם חלילה, קרוּ.

האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית, מטפח קשרים עם ארגונים בינלאומיים העוסקים בניתוחים פלסטיים ומתעדכן בחידושים ומגמות במטרה ליישמם בארץ. 

כחברי איגוד, יכולים להצטרף רופאים ורופאות בעלי תואר מומחה בכירורגיה פלסטית.

האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית, מפעיל עמוד פייסבוק וכמו כן אתר אינטרנט פתוח לציבור הכולל את רשימת המומחים וממליץ להיכנס אליו לפני ההחלטה על ביצוע ניתוח.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 68, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי נעים, סבא מאושר ל-5 נכדים; רפאל, אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן