פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

חדשות בריאות סרטן קורונה | Covid-19

האגודה למלחמה בסרטן לאסור על חדרי ואזורי עישון בכל מתחם ציבורי

האגודה למלחמה בסרטן; בשל מגיפת הקורונה, ההמלצה החד משמעית הינה לתעדף ככל האפשר ישיבה באוויר הפתוח – זאת כדי להוריד את הסיכון לחשיפה והדבקה בנגיף (COVID 19 ), נוצר מצב אבסורדי במסעדות ובבתי הקפה, המכריח את רוב הציבור הבוחר לשבת בחוץ, על מנת לשמור על מרחק סביר מהסועדים האחרים להיות חשוף לעשן סיגריות המגיע מאזור המיועד לעידון במסעדה שגם הוא בחוץ ולרב ללא כל הפרדה.
0
0
דנה פרוסט; מקדמת בריאות, של האגודה למלחמה בסרטן, ברקע: קורונה וסיגריות | עיבוד: שולי סונגו ©
דנה פרוסט, האגודה למלחמה בסרטן

על רקע מגיפת הקורונה, קוראת האגודה למלחמה בסרטן, אל הממשלה, לקבוע הוראת שעה לאיסור מוחלט על ‘חדרי ו-אזורי עישון’ בכל מתחם (בשטח סגור ובשטח חיצוני), במסעדות ובתי קפה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראלכאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

בדיון שהתקיים ב‘וועדה להתמודדות עם סמים ואלכוהול‘ אתמול (יום שלישי י”ט באלול התש”פ) בראשותה של חברת כנסת מיכל קוטלר-וונש בנושא; “עישון ו-קורונה“.

אחד הנושאים שנידונו בהרחבה הוא הצורך להגן על היושבים באזורים הפתוחים של המסעדות ו-בתי הקפה אשר הפכו למקומות הישיבה המומלצים בתקופת הקורונה.

אסור שהמבלים, יצטרכו לבחור בין סיכון להידבק בקורונה ובין סיכון לתחלואה ב-סרטן.

החוק למניעת העישון במקומות ציבוריים והחשיפה לעישון, התשמ”ג 1983, קובע שקיים ‘איסור על עישון’ בכלל המקומות המוזכרים בתוספת לחוק, כולל; המסעדות ובתי קפה; אך מאפשר להקצות חלק מהאזור החיצוני לטובת עישון.

למרות זאת כפי שכולנו רגילים לראות במרבית המסעדות ובתי קפה, לא קיימת ‘הפרדה פיזית’ טובה בין האזור המוקצה לעישון לאזורים אחרים וגם לא קיימת אכיפה טובה בנושא.

בימים אלו, בשל מגיפת הקורונה, ההמלצה החד משמעית הינה לתעדף ככל האפשר ישיבה באוויר הפתוח – זאת על מנת להוריד את הסיכון לחשיפה והדבקה בנגיף (COVID 19) נוצר מצב אבסורדי במסעדות ובבתי הקפה.

האגודה למלחמה בסרטן, לוגו

המצב, מכריח את רוב הציבור הבוחר לשבת בחוץ, על מנת לשמור על מרחק סביר מהסועדים האחרים להיות חשוּף לעשן סיגריות המגיע מאזור המיועד לעידון במסעדה שגם הוא בחוץ ולרב ללא כל הפרדה.

מקדמת בריאות, של האגודה למלחמה בסרטן, הגב’ דנה פרוסט; “אין שום סיבה שמי שהולך למסעדה, יצטרך לבחור בין הסיכון להידבק בנגיף לבין הסיכון להיחשף לעישון כפוי.

התוצאה היא כמובן ברורה, בימים טרופים אלה, הציבור חשוף לעישון כפוי על כל השלכותיו ההרסניות”.

דוברת האגודה למלחמה בסרטן, הגב’ מריאנה אוליצקי, מסר ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי העישון וחשיפה לעישון כפוי מגבירים את הסיכון לחלות במחלות סרטן ובמחלות רבות אחרות וגם לתחלוּאה קשה יותר בקורונה.

אמצעי בקרה מוגברים, לרבות שמירה על מרחבים ציבוריים חופשיים מעישון והגנה מפני עישון כפוי, יפחיתו את הסיכון לסבול מ’תסמיני COVID 19‘ חמורים.

נדרשת בדחיפות הוראת שעה להגדיר שכלל שטחי המסעדות ובתי הקפה הינם אסורים באופן מוחלט לעישון במיוחד בימים אלה, כאשר אכיפה יכולה להתבצע על ידי אותם פקחים שאחראים על אכיפת ההנחיות להתמודדות עם הנגיף, כולל עטיית מסיכות פנים.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן