חג סוכות שמח

101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

חדשות בריאות חיפה מינויים במגזר הציבורי

דר’ מיכאל הלברטל נכנס לתפקיד מנכל הקריה הרפואית רמבם

סגן שר הבריאות הרב יעקב ליצמן, בירך אף הוא על המינוי; ״אני מברך את דר' הלברטל על המינוי להיות מנהל בית החולים. הוא נכנס לנעליים גדולות ואני סמוך ובטוח שהוא יוביל את הצוות הרפואי וינהיג אותם להישגים מרשימים במערכת הבריאות לטובת כלל הציבור בחברה הישראלית. מאחל לו, לתושבי הצפון ולצוות בית החולים את ברכת הדרך◄פרופ' רפי ביאר, מנהל בית החולים רמבם, היוצא; "אני משוכנע שמיקי, יהיה מנהל מצוין וימשיך לנווט את רמבם במסלול של רפואה מצוינת, צמיחה, חדשנות, ואנושיות. יש לו את כל ההכשרה והכלים הדרושים לכך ויחד עם ההנהלה המצוינת של רמבם והצוותים המסורים ימשיך להוביל את רמבם לשיאים חדשים".
0
0
דר' מיכאל הלברטל מנכל 'הקריה הרפואית לבריאות האדם רמבם' | צילום: פיוטר פליטר | עיבוד צילום: שולי סונגו
דר’ מיכאל הלברטל

תפקיד מנכל ‘הקריה הרפואית לבריאות האדם רמבם’ מאויש והוא החל לתפקד באמצעות דר’ מיכאל (מיקי) הלברטל, מי ששימש בשנים האחרונות כסגן מנהל רמבם. מבית החולים רמבם, נמסר, כי דר הלברטל, ייכנס רשמית לתפקיד ביום חמישי (עוד שלושה ימים), החל מה-28 בפברואר

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק’ או בטוויטר.

דר’ הלברטל, מחליף את פרופ’ רפי ביאר, אשר שימש כמנהל רמבם ב-13 השנים האחרונות ופרש לגמלאות. עם מינויו, הפך דוקטור הלברטל (60), נשוי ואב לארבעה, תושב זיכרון יעקב, למנהלו ה-9 במספר של אחד מבתי החולים הגדולים בישראל.

דר’ מיכאל הלברטל, למד רפואה בבית הספר לרפואה בטכניון. בהמשך עבר דר’ הלברטל התמחות עמיתים באנגליה בשנת 1992 ובבית החולים לילדים בעיר טורונטו (קנדה) בשנת 1996.

דר’ הלברטל הוא בעל 3 התמחות, אותן עשה במהלך 32 שנות עבודתו ברמבם; הראשונה ברפואת ילדים, השנייה בתחום טיפול נמרץ ילדים ושלישית, בתחום המינהל הרפואי, כשקיבל תואר MHA מאוניברסיטת תל אביב הפקולטה למינהל עסקים על שם “רקאנטי“.

בעבר שירת דר’ מיכאל הלברטל שנים ארוכות בשירות מילואים כרופא מבצעי מוטס בחיל האוויר. דר’ הלברטל היה משנת 2001, אחראי על תחום טיפול נמרץ לב ילדים ברמבם, אותו הקים בבית החולים.

בשנת 2009 עבר להנהלת רמבם. בשנת 2013, החל בתפקידו כסגן מנהל בית החולים, כאשר תפקידיו העיקרים בהנהלה, היו; אחראי על סקטור הרופאים, מנהל תחומי רפואה נלווים, מנהל איכות בטיחות וניהול סיכונים, יושב ראש המרכז הבינלאומי ללימודי טראומה והיערכות לפיגוע המוני וחירום של בית החולים וחבר מטה שעת חירום של בית החולים.

לצד תפקידיו הרבים בקריה הרפואית לבריאות האדם – רמבם, מונה לאחרונה דר’ הלברטל, למרצה בכיר ב’פקולטה לרפואה בטכניון‘.

בין תחומי העניין המקצועיים והישגיו של דר’ הלברטל, כאמור, ניתן לציין, הקמת היחידה לטיפול נמרץ לב ילדים ברמבם, את הקמת המנהלת לאיכות בטיחות וניהול סיכונים בבית החולים רמבם וכן את הטמעת התהליך בתרבות הארגונית שלו ואת קידום תחום המינהל הרפואי במסגרת כובעו כיושב ראש האיגוד למינהל רפואי.

סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן; “הוא נכנס לנעליים גדולות ואני סמוך ובטוח שהוא יוביל את הצוות הרפואי וינהיג אותם להישגים מרשימים…”

“לפני כ-10 שנים, התמזל מזלי להיות מוזמן להצטרף להנהלת בית החולים רמבם ומלבד הצורך ללמוד מקצוע חדש, היות וניהול הוא מקצוע לכל דבר, התלוותה למהלך הזה הזכות לעבוד עם חברי הנהלה מדהימים ומרתקים שכל ליבם הוא למען המטופלים והרפואה הציבורית” – מסר דר’ הלברטל, עם כניסתו לתפקיד החדש, “למדתי רבות מפרופ’ ביאר, שאת עבודתו  ופעילותו למען רמבם ותושבי הצפון, אני מעריך עד מאוד.

לפנינו לא מעט אתגרים ואני סמוך ובטוח שנעמוד בכולם, כפי שהיטבנו לעשות עד היום, בזכות העובדים הנהדרים והצוותים המצוינים שלנו, ולרווחת מטופלינו”.

פרופ' רפי ביאר מנהל בית החולים רמב"ם הפורש לגמלאות | צילום: רמבם | עיבוד צילום: שולי סונגו
פרופ’ רפי ביאר

פרופ’ רפי ביאר, מנהל בית החולים רמבם, היוצא, אמר, כי; “אני משוכנע שמיקי, יהיה מנהל מצוין וימשיך לנווט את רמבם’ במסלול של רפואה מצוינת, צמיחה, חדשנות, ואנושיות.

יש לו את כל ההכשרה והכלים הדרושים לכך ויחד עם ההנהלה המצוינת של רמבם והצוותים המסורים ימשיך להוביל את רמבם לשיאים חדשים”.

סגן שר הבריאות הרב יעקב ליצמן, בירך אף הוא על המינוי; ״אני מברך את דר’ הלברטל על המינוי להיות מנהל בית החולים. הוא נכנס לנעליים גדולות…

ואני סמוך ובטוח שהוא יוביל את הצוות הרפואי וינהיג אותם להישגים מרשימים במערכת הבריאות לטובת כלל הציבור בחברה הישראלית. מאחל לו, לתושבי הצפון ולצוות בית החולים את ברכת הדרך”.

מנכל משרד הבריאות מר משה בר סימן טוב (המכונה “ברסי“), הוסיף ואמר; ״אנו מכירים את הפעילות, היוזמות ויכולת הביצוע של ד”ר הלברטל ברמבם מזה מספר שנים. דר’ הלברטל, הוכיח יכולות גבוהות בניהול בתקופות עומס ומשבר.

אנו משוכנעים שימשיך ויוביל את בית החולים הגדול בצפון לעמוד במשימות החשובות של דאגה לאיכות השירות הרפואי שניתן לתושבי הצפון, כמו גם להמשך שילוב וטיפוח הדורות הבאים של רופאים ואחיות במגזר הציבורי,

אני מאחל לו המון בהצלחה ולצוות המסור של בית החולים רמבם“.

ראש חטיבת בתי החולים במשרד הבריאות, דר’ אורלי ויינשטיין, אמרה; ״מינוי מעולה לטובת המערכת כולה. מהיכרותי עם דר’ הלברטל, אני יודעת שהוא ידע להוביל את רמבם אל מקומות הנכונים.

אני בטוחה שהעבודה המשותפת של המשרד ושל בית החולים, תמשיך להיות פורה.

אני מאחלת לו, לצוות בית החולים הצלחה רבה. מינוי ראוי לטובת בית החולים ולטובת תושבי האזור”.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן