קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

חדשות בריאות חיפה מינויים במגזר הציבורי

דר' מיכאל הלברטל נכנס לתפקיד מנכל הקריה הרפואית רמבם

סגן שר הבריאות הרב יעקב ליצמן, בירך אף הוא על המינוי; ״אני מברך את דר' הלברטל על המינוי להיות מנהל בית החולים. הוא נכנס לנעליים גדולות ואני סמוך ובטוח שהוא יוביל את הצוות הרפואי וינהיג אותם להישגים מרשימים במערכת הבריאות לטובת כלל הציבור בחברה הישראלית. מאחל לו, לתושבי הצפון ולצוות בית החולים את ברכת הדרך◄פרופ' רפי ביאר, מנהל בית החולים רמבם, היוצא; "אני משוכנע שמיקי, יהיה מנהל מצוין וימשיך לנווט את רמבם במסלול של רפואה מצוינת, צמיחה, חדשנות, ואנושיות. יש לו את כל ההכשרה והכלים הדרושים לכך ויחד עם ההנהלה המצוינת של רמבם והצוותים המסורים ימשיך להוביל את רמבם לשיאים חדשים".
דר' מיכאל הלברטל מנכל 'הקריה הרפואית לבריאות האדם רמבם' | צילום: פיוטר פליטר | עיבוד צילום: שולי סונגו
דר' מיכאל הלברטל

תפקיד מנכל 'הקריה הרפואית לבריאות האדם רמבם' מאויש והוא החל לתפקד באמצעות דר' מיכאל (מיקי) הלברטל, מי ששימש בשנים האחרונות כסגן מנהל רמבם. מבית החולים רמבם, נמסר, כי דר הלברטל, ייכנס רשמית לתפקיד ביום חמישי (עוד שלושה ימים), החל מה-28 בפברואר

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק’ או בטוויטר.

דר' הלברטל, מחליף את פרופ' רפי ביאר, אשר שימש כמנהל רמבם ב-13 השנים האחרונות ופרש לגמלאות. עם מינויו, הפך דוקטור הלברטל (60), נשוי ואב לארבעה, תושב זיכרון יעקב, למנהלו ה-9 במספר של אחד מבתי החולים הגדולים בישראל.

דר' מיכאל הלברטל, למד רפואה בבית הספר לרפואה בטכניון. בהמשך עבר דר' הלברטל התמחות עמיתים באנגליה בשנת 1992 ובבית החולים לילדים בעיר טורונטו (קנדה) בשנת 1996.

דר' הלברטל הוא בעל 3 התמחות, אותן עשה במהלך 32 שנות עבודתו ברמבם; הראשונה ברפואת ילדים, השנייה בתחום טיפול נמרץ ילדים ושלישית, בתחום המינהל הרפואי, כשקיבל תואר MHA מאוניברסיטת תל אביב הפקולטה למינהל עסקים על שם "רקאנטי".

בעבר שירת דר' מיכאל הלברטל שנים ארוכות בשירות מילואים כרופא מבצעי מוטס בחיל האוויר. דר' הלברטל היה משנת 2001, אחראי על תחום טיפול נמרץ לב ילדים ברמבם, אותו הקים בבית החולים.

בשנת 2009 עבר להנהלת רמבם. בשנת 2013, החל בתפקידו כסגן מנהל בית החולים, כאשר תפקידיו העיקרים בהנהלה, היו; אחראי על סקטור הרופאים, מנהל תחומי רפואה נלווים, מנהל איכות בטיחות וניהול סיכונים, יושב ראש המרכז הבינלאומי ללימודי טראומה והיערכות לפיגוע המוני וחירום של בית החולים וחבר מטה שעת חירום של בית החולים.

לצד תפקידיו הרבים בקריה הרפואית לבריאות האדם – רמבם, מונה לאחרונה דר' הלברטל, למרצה בכיר ב'פקולטה לרפואה בטכניון'.

בין תחומי העניין המקצועיים והישגיו של דר' הלברטל, כאמור, ניתן לציין, הקמת היחידה לטיפול נמרץ לב ילדים ברמבם, את הקמת המנהלת לאיכות בטיחות וניהול סיכונים בבית החולים רמבם וכן את הטמעת התהליך בתרבות הארגונית שלו ואת קידום תחום המינהל הרפואי במסגרת כובעו כיושב ראש האיגוד למינהל רפואי.

סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן; "הוא נכנס לנעליים גדולות ואני סמוך ובטוח שהוא יוביל את הצוות הרפואי וינהיג אותם להישגים מרשימים…"

"לפני כ-10 שנים, התמזל מזלי להיות מוזמן להצטרף להנהלת בית החולים רמבם ומלבד הצורך ללמוד מקצוע חדש, היות וניהול הוא מקצוע לכל דבר, התלוותה למהלך הזה הזכות לעבוד עם חברי הנהלה מדהימים ומרתקים שכל ליבם הוא למען המטופלים והרפואה הציבורית" – מסר דר' הלברטל, עם כניסתו לתפקיד החדש, "למדתי רבות מפרופ' ביאר, שאת עבודתו  ופעילותו למען רמבם ותושבי הצפון, אני מעריך עד מאוד.

לפנינו לא מעט אתגרים ואני סמוך ובטוח שנעמוד בכולם, כפי שהיטבנו לעשות עד היום, בזכות העובדים הנהדרים והצוותים המצוינים שלנו, ולרווחת מטופלינו".

פרופ' רפי ביאר מנהל בית החולים רמב"ם הפורש לגמלאות | צילום: רמבם | עיבוד צילום: שולי סונגו
פרופ' רפי ביאר

פרופ' רפי ביאר, מנהל בית החולים רמבם, היוצא, אמר, כי; "אני משוכנע שמיקי, יהיה מנהל מצוין וימשיך לנווט את רמבם' במסלול של רפואה מצוינת, צמיחה, חדשנות, ואנושיות.

יש לו את כל ההכשרה והכלים הדרושים לכך ויחד עם ההנהלה המצוינת של רמבם והצוותים המסורים ימשיך להוביל את רמבם לשיאים חדשים".

סגן שר הבריאות הרב יעקב ליצמן, בירך אף הוא על המינוי; ״אני מברך את דר' הלברטל על המינוי להיות מנהל בית החולים. הוא נכנס לנעליים גדולות…

ואני סמוך ובטוח שהוא יוביל את הצוות הרפואי וינהיג אותם להישגים מרשימים במערכת הבריאות לטובת כלל הציבור בחברה הישראלית. מאחל לו, לתושבי הצפון ולצוות בית החולים את ברכת הדרך".

מנכל משרד הבריאות מר משה בר סימן טוב (המכונה "ברסי"), הוסיף ואמר; ״אנו מכירים את הפעילות, היוזמות ויכולת הביצוע של ד"ר הלברטל ברמבם מזה מספר שנים. דר' הלברטל, הוכיח יכולות גבוהות בניהול בתקופות עומס ומשבר.

אנו משוכנעים שימשיך ויוביל את בית החולים הגדול בצפון לעמוד במשימות החשובות של דאגה לאיכות השירות הרפואי שניתן לתושבי הצפון, כמו גם להמשך שילוב וטיפוח הדורות הבאים של רופאים ואחיות במגזר הציבורי,

אני מאחל לו המון בהצלחה ולצוות המסור של בית החולים רמבם".

ראש חטיבת בתי החולים במשרד הבריאות, דר' אורלי ויינשטיין, אמרה; ״מינוי מעולה לטובת המערכת כולה. מהיכרותי עם דר' הלברטל, אני יודעת שהוא ידע להוביל את רמבם אל מקומות הנכונים.

אני בטוחה שהעבודה המשותפת של המשרד ושל בית החולים, תמשיך להיות פורה.

אני מאחלת לו, לצוות בית החולים הצלחה רבה. מינוי ראוי לטובת בית החולים ולטובת תושבי האזור".
  • אודות הכותב

    משה נעים

    עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 65, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר לשלוש נכדות אוריאן, מילה שרה ו-אריאל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שניה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

    דילוג לתוכן