איך להכין עוגת פירות יבשים | מתכון טבעוני | ללא גלוטן

יפית בן מרדכי, דיאטנית קלינית, מלמדת אתכם איך יש להכין עוגת פירות יבשים, בריאה, טבעונית, ללא גלוטן.

הפייקים סביב וירוס קורונה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | חשבתם שוירוס קורונה ויראלי? חכו שתראו את הפייקים שרצים עליו | שירי מימון טענה שמעולם לא ראתה מישהו מצליח עם השיר "סטון קולד". האמנם?

פורום כאן נעים

צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין

רעיון לט"ו בשבט: צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין. ערוץ האוכל YES 28, HOT 38.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

חדשות מסחר | תעשייה

דר’ איצקוביץ: התעשייה הרגילה לא ערוכה לתעשייה החכמה וגם מפחדת

דר' נחום איצקוביץ, מנכל רשות ההשקעות ב-משרד הכלכלה, דובר המפתח ב-וועידה השנתית Industry 4.0: תעשיה חכמה – כאן ועכשיו!: "הקפיצה הטכנולוגית הנדרשת בישראל למעבר לתעשייה חכמה, כרוכה בהשקעות רבות וארוכות טווח. יש לייצר תהליכי ביניים על מנת לקבל נגישות לטכנולוגיות בדרך למעבר לתעשייה 4.0. התוכנית חייבת לקבל תקצוב למשך עשור שנים לפחות. הסברה והדרכה צריכות להיות חלק בלתי נפרד, לאורך כל חיי התכנית, וכמובן, יש לייצר את האמון בתהליכים".
דר' נחום איצקוביץ, מנכל רשות ההשקעות ב-משרד הכלכלה, ברקע: תעשיה חכמה | צילום: ניב קנטור | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
דר’ נחום איצקוביץ

“‘התעשיה הרגילה’, המסורתית, אינה בנויה ואינה ערוכה להכניס טכנולוגיות חכמות למפעליה והיא גם מפחדת לעשות זאת. הקפיצה הזו, מהעולם הישן לחדש – היא מאד בעייתית” – כך זיהה ואמר באחרונה (24/9), מנכל רשות ההשקעות במשרד הכלכלה דר’ נחום איצקוביץ, בוועידה השנתית Industry 4.0: תעשיה חכמה – כאן ועכשיו!.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ בפייסבוק’ או ב’טוויטר’.

הכנס, בהפקת קבוצת אנשים ומחשבים ובשיתוף התאחדות התעשיינים, נערך בשבוע שעבר (24/9) במרכז הכנסים LAGO בעיר ראשון לציון, בהשתתפות מאות מקצוענים בתחום.

את הכנס הנחו יהודה קונפורטס, עורך ראשי “אנשים ומחשבים” ומר אילן אלתר, מנכ’ל AlterNet, יושב ראש ועדת התכנים של הכנס.

תקציב של מיליארד ₪ לעידוד השקעות הון

התפקיד הראשי של הרשות שבראשותו, אמר דר’ איצקוביץ; “הוא עידוד השקעות הון ותהליכי חדשנות באזורי פיתוח“. התקציב השנתי של הרשות עומד על 1 מיליארד שקלים, מתוכו, 700 מיליון שקלים במזומן.

“יש לנו”, אמר דר’ נחום איצקוביץ; “מסלול מיוחד, הפועל זה 3 שנים, לטובת העלאת הפריון. אנו בונים מסלולים מיוחדים לאוכלוסיות שאינן בשוק העבודהגברים ערבים, נשים חרדיות, אנשים עם מוגבלויות.

אנו פועלים לשיפור יכולת התחרותיות של המגזר העסקי. יש לנו מסלולים העוסקים בפיתוח שיטות ייצור מתקדמות בתעשייה, ביצירת מקומות עבודה חדשים ובייעוץ לחקיקה והתוויית מדיניות לתחום”.

לדברי דר’ איצקוביץ, “הרשות פועלת מכוח החוק לעידוד השקעות. נדרשים שלושה תנאי סף לקבלת המענקים; שהמפעל יהיה באזור פיתוח א’, כלומר בגבולות הגזרה שמדרום ל-קריית מלאכי ומצפון ל-חיפה, עליו לייצר מוצר, ועל רבע מהמחזור שלו להיות מופנה ל‘ייצוא’. לצד המענק, מפעלים מקבלים גם הטבות מס“.

הכלכלה הישראלית הפסידה 25 מיליארד ש”ח בעשור האחרון בשל מעבר ידע מחוץ לישראל

“אנו מנסים למצוא פתרונות לתהליכים שבכלכלה הישראלית”, ציין ד’ר איצקוביץ, “אחד מהם הוא תחום מדעי החיים.

המחקר ופיתוח בתחום מאד חזק, אבל במעבר מהמחקר ופיתוח לייצור – רובם נופלים ב’עמק המוות‘. הכלכלה הישראלית הפסידה 25 מיליארד שקלים בעשור האחרון בשל מעבר ידע בתחום מחוץ לישראל.

מצאנו דרך לגשר על הפער הזה, בנינו מתווה לתחום. אנו יודעים לגשר על הפער במתן זמן ארוך יותר להבשלה ויכולים לסייע למפעלים שאין להם פתרון טכנולוגי“.

“הקפיצה ל’תעשייה חכמה’ מאד בעייתית” – הסביר ד’ר איצקוביץ, “כל מפעל תעשייתי שמחזורו עד 200 מיליון שקלים – יכול לפנות אלינו, כאשר האוצר, הקצה לנו 150 מיליון שקלים לטובת יצור מתקדם.

60 חברות הגישו בקשות וזה לא מעט. מצאנו מתווה נוסף, לטובת חברות שמחזורן הוא יותר מ-200 מיליון שקלים: מפעלים אלו, יכולים לקבל מאתנו מענקים, אם הם ממכנים חלק מהמפעל”.

“התעשייה המסורתית בישראל לא ערוכה לשינוי”

עוד ציין איצקוביץ, כי; “אנו מנגישים את הידע הדרוש לתפעול טכנולוגיות ייצור חכמות. בראשונה, אנו משקיעים לא רק השקעות במכונות ובציוד, אלא גם השקעות ‘רכות’ בהון האנושי, כלומר, משקיעים על מנת שהידע להפעלת מכונה חכמה יגיע לפה, או מאפשרים ללמוד בחוץ לארץ ושם ללמוד על המכונה. אנו מסייעים לשיפור תהליכים, ולקבלת יכולת לקלוט מכונות וציוד חכמים“.

“התעשייה המסורתית לא ערוכה לשינוי”, סיכם דר’ איצקוביץ; “נדרש זמן להטמעה, ואין מספיק גורמי מקצוע להנעת התהליך. חסרים סוכני שינוי מקצועיים – חברות הייעוץ לא מכסות על הפער.

הקפיצה הטכנולוגית הנדרשת בישראל למעבר ל’תעשייה חכמה’ כרוכה בהשקעות רבות וארוכות טווח. יש לייצר תהליכי ביניים על מנת לקבל נגישות לטכנולוגיות בדרך למעבר לתעשייה 4.0.

התכנית חייבת לקבל תקצוב למשך עשור שנים לפחות. הסברה והדרכה, צריכות להיות חלק בלתי נפרד, לאורך כל חיי התכנית, וכמובן, יש לייצר את האמון בתהליכים”.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן