אוניברסיטה | מכללה בחירות לרשויות המקומיות 23/24 הבחירות בישראל חדשות חיפה ערים בישראל

‘דיבייט מסורתי אוניברסיטת חיפה’ שבוע לפני הבחירות לראשות העיר

הציבור החיפאי בפרט, מוזמן להשתתף באירוע ‘דיבייט מסורתי אוניברסיטת חיפה’ שבוע לפני הבחירות לראשות העיר שישודר במקביל ב’רשתות החברתיות‘ של אוניברסיטת חיפה. מארגן ומנחה פרופ’ איתי בארי; “מלחמת חרבות ברזל, מחריפה את המאבק הפוליטי ומגבירה את חשיבות תוצאות הבחירות לראשות עיריית חיפה. הציבור עייף וחסר סבלנות יותר מתמיד כלפי פוליטיקה קטנה, פלגנות, ביצועים בינוניים ואי קיום הבטחות".
0
0
פרופ' איתי בארי, מקיים את הדיבייט הפוליטי המסורתי של אוניברסיטת חיפה לפני הבחירות לראשות העיר | צילום: יחצ אוניברסיטת חיפה | עיבוד: Photolab | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
פרופ’ איתי בארי

הדִּיבֵּייט המסורתי של אוניברסיטת חיפה’ בו העימות המסורתי של אוניברסיטת חיפה בין המועמדים לרשות עיריית חיפה, יתקיים שבוע לפני המועד החדש (יום שלישי, יא אדר א’, בשעה 19:30) לבחירות לראשות העיר חיפה. את הדיבייט, מארגן ומנחה פרופ’ איתי בארי, ראש המחלקה למנהל ומדיניות ציבורית בבית הספר למדעי המדינה.

רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

דִּיבֵּייט (מַעֲמָת, על פי האקדמיה ללשון העברית; באנגלית; Debate, Debating) הוא ויכוח תחרותי, שבו קבוצות אחדות (סגנון הדיבייט מכתיב את מספר הקבוצות ואת גודלן) מגנות על נושא מוסכם או תוקפות אותו. העמדות שמציגים המשתתפים נקבעות על פי כללי התחרות ולא על פי עמדתם האידיאולוגית.

האדם האמון על הדִּיבֵּייט המסורתי של אוניברסיטת חיפה’ זו מערכת הבחירות השלישית לראשות עיריית חיפה, הוא פרופ’ בארי, שיקיים אותו על פי כללי הדיבייט הפוליטי הנהוגים בעולם; שאלות למועמדים ושאלות-תשובות בין המועמדים; זמן קצוב לתשובות; שאלות מהקהל וכדומה.

 אין ספק, כי ה”דיבייט” נחשב כלי יעיל ומרתק המשמש לחידוש דעות, להבעת דעות ולהתווכח בצורה מבוקרת ומסודרת ומקנה לנו כלים לתקשורת יעילה ומוצקת, ומאפשר לנו להבין ולהעריך נקודות מבט שונות.

כמו בפעמים הקודמות, הציבור החיפאי בפרט, מוזמן להשתתף באירוע אשר ישודר במקביל ב’רשתות החברתיות‘ של אוניברסיטת חיפה.

 יאמר, מיד, מארגן ומנחה פרופ’ איתי בארי, מסביר, כי; מלחמת חרבות ברזל, מחריפה את המאבק הפוליטי ומגבירה את חשיבות תוצאות הבחירות לראשות עיריית חיפה.

הציבור עייף וחסר סבלנות יותר מתמיד כלפי פוליטיקה קטנה, פלגנות, ביצועים בינוניים ואי קיום הבטחות.

הציבור החיפאי, מצפה לשילוב כוחות פוליטיים ולביצועים גבוהים לקראת האתגרים העצומים בפניהם עומדת העיר חיפה; לכידות חברתית, ביטחון אישי ומוכנות למצבי משבר מתמשכים”.

הוסיף פרופ’ בארי; “ישנה חשיבות ציבורית ודמוקרטית גדולה לקיום של עימותים פומביים מסוג זה.

זהו המקום של הבוחרים והבוחרות, שבוע לפני הבחירות, לשמוע בצורה מסודרת את העמדות של המועמדים לגבי סוגיות מפתח, בלי פילטרים של יחסי ציבור, סיסמאות או קלישאות”.

פרופ’ איתי בארי; “הציבור עייף וחסר סבלנות יותר מתמיד כלפי פוליטיקה קטנה, פלגנות, ביצועים בינוניים ואי קיום הבטחות…”

מטעם הסברה ויחסי ציבור של אוניברסיטת חיפה מסר אילן יבלברג, לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי אין ספק למלחמת חרבות ברזל, תהייה משמעות והשפעה גדולות על הבחירות המקומיות.

לדברי מארגן ומנחה ה”דיבייט” פרופ’ איתי בארי; “מעמדו וחשיבותו הגדולה של השלטון המקומי והציפיות הגבוהות מהעיריות, גברו בחודשים האחרונים, במיוחד לאור ההתנהלות והביצועים הירודים של משרדי ממשלה.

אבל ספק, אם קיימת אחדות דעים. הבחירות המקומיות ינקזו לתוכן מאבק פוליטי חריף זאת  לראשונה מאז הרפורמה/הפיכה ומאז אירועי ה-7 באוקטובר הבוחר הישראלי, יבקש לעצב מחדש את פני המנהל הציבורי בישראל“. סיכם פרופ’ איתי בארי, ראש המחלקה למנהל ומדיניות ציבורית בבית הספר למדעי המדינה.

ההזמנה להשתתפות בדיבייט, נשלחה לכל מי שהכריז על מועמדותו לראשות העיר חיפה והשתתפות שמוּרה למועמדים במועד קיומו של הדיבייט ולהם בלבד.

המאשרים את השתתפותם, נכון לרגע שליחת ההודעה; יצחק בלס, איברהים גאטס, אביהו האן, דוד עציוני, קיריל קארניק, שרית גולן שטיינברג ו-יוסי שלום.

עימות בין המועדים והמועמדות לראשות עיריית חיפה, בתאריך 20.02.2024, יא אדר א’, בשעה 19:30, אולם הכט, אוניברסיטת חיפה.

0
0Tags

אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-7 נכדים; רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-75

הדלקת המשואות ופתיחת חגיגות יום העצמאות

דבר ראש הממשלה ביבי נתניהו

דילוג לתוכן