איך להכין עוגת פירות יבשים | מתכון טבעוני | ללא גלוטן

יפית בן מרדכי, דיאטנית קלינית, מלמדת אתכם איך יש להכין עוגת פירות יבשים, בריאה, טבעונית, ללא גלוטן.

הפייקים סביב וירוס קורונה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | חשבתם שוירוס קורונה ויראלי? חכו שתראו את הפייקים שרצים עליו | שירי מימון טענה שמעולם לא ראתה מישהו מצליח עם השיר "סטון קולד". האמנם?

פורום כאן נעים

צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין

רעיון לט"ו בשבט: צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין. ערוץ האוכל YES 28, HOT 38.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

כנסת ישראל מאזני הצדק פרקליטי ישראל

דוח החקיקה הממשלתי 2018 העשייה ב-חקיקה בכנסת ה-20

במהלך כהונתה של הכנסת ה-20 הפיצו כלל משרדי הממשלה להערות הציבור 529 תזכירי חוק. ניתן לראות, כי משרד האוצר, מוביל בנתוני הפצת תזכירי החוק – 163 תזכירי חוק, המהווים כ-31% מסך כל תזכירי החוק שהופצו, אחריו משרד המשפטים שהפיץ 115 תזכירי חוק – כ-22% מסך כל תזכירי החוק ◄מן הנתונים משתקפת עלייה משמעותית במספר עמודי הצעות החוק הממשלתיות בעשור האחרון לעומת העשור שקדם לו.
עורך דין רז נזרי, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה ברקע: דוח החקיקה הממשלתי 2018 העשייה הממשלתית בתחום החקיקה בכנסת ה-20 | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
עורך דין רז נזרי

דין וחשבון החקיקה הממשלתי 2018 על העשייה הממשלתית בתחום החקיקה בכנסת ה-20 (שכהונתה במשך 4 שנים ו-4 שבועות; 31 במרץ 2015 עד 30 באפריל 2019), מתפרסם היום (ראשון, א’ בטבת התש”פ) ביוזמת ובהכנת המחלקה לניהול ותפקידים מיוחדים בייעוץ וחקיקה, בראשות המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עורך דין רז נזרי.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

כאמור, הדוח כולל סיכום של הפעילות הממשלתית בתחום החקיקה בתקופת כהונתה של הכנסת ה-20, זאת לצד נתונים מעניינים וחשובים על מגמות בתחום החקיקה לאורך השנים.

במסגרת הדין וחשבון, מוצגים מדדים כמותיים אודות מעורבות הממשלה בהליכי החקיקה לסוגיהם, לצד בדיקה האם הליכי החקיקה שהממשלה יזמה או תמכה בהם הושלמו.

כמו כן, הדוח, מכיל נתונים אודות הליכי החקיקה של הצעות חוק פרטיות לצד נתונים על מעורבות הממשלה בהליך חקיקתן במסגרת וועדת השרים לענייני חקיקה.

עורך דין רז נזרי, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה (ניהול ותפקידים מיוחדים) ציין, לרגל הופעת הדוח, כי: “הנתונים מורים על פער משמעותי בין מספר תזכירי החוק שהופצו על ידי המשרדים במהלך כהונתה של הכנסת האחרונה אל מול מספר הצעות החוק הממשלתיות שהבשילו מתוכם”.

הפצת תזכיר חוק שהופצו על ידי משרדי ממשלה - לפי שנים

“תופעה זו” מוסיף עורך דין נזרי; “מחדדת ומדגישה את הצורך בקידומה של תכנית חקיקה ממשלתית לשם השגת שני יעדים עיקריים;

ראשית, מיקוד ותעדוף העבודה הפנים-משרדית במשרדי הממשלה במה שנוגע להליכי החקיקה. ו-שנית, הגברת התיאום הבין-משרדי בתחום החקיקה כבר בשלבים המוקדמים של התהליך.

בימים אלו, אנו עמלים יחד עם אגף ממשל וחברה ב’משרד ראש הממשלה’ על השלמת תכנית החקיקה הממשלתית מתוך תקווה להציגה בפני הממשלה הבאה“.

עוד ציין, עורך דין נזרי; “בעת הקרובה עתידה לעלות לאוויר מערכת חדשה להפצתם להערות הציבור של תזכירי חוק, טיוטות חקיקת משנה וכן מסמכים ממשלתיים נוספים.

מערכת זו, היא החלק הראשון בפרויקט הדיגיטציה של הליך החקיקה הממשלתי שבמסגרתו תפותח פלטפורמה מקוונת לניהול הליכי החקיקה הממשלתיים, החל מהפצת תזכיר החוק או טיוטת חקיקת המשנה להערות הציבור ועד להנחתם על שולחן הכנסת או פרסומם ברשומות.

דיגיטציה של התהליך, עתידה לסייע הן בייעול, קידום וניהול התהליכים והן ביצירת מידע אמין ואיכותי על העשייה הממשלתית בתחום החקיקה“. סיכם עורך דין רז נזרי, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה.

להלן נתונים מרכזיים העולים מן הדין וחשבון;

הפצת תזכירי חוק על ידי משרדי הממשלה – מבט רב-שנתי

בהתאם לתקנון עבודת הממשלה ולהנחיית היועץ המשפטי לממשלה, טרם פרסום הצעת חוק ממשלתית, מפיץ המשרד היוזם תזכיר חוק הכולל טיוטה ראשונה של הצעת החוק ודברי הסבר אודות מטרותיה של החקיקה המוצעת.

מספר התזכירים השנתי הממוצע בשנים אלו, עומד על כ-128 תזכירים. בשנת 2018, הופצו 127 תזכירים, נתון העולה בקנה אחד עם המספר השנתי הממוצע של תזכירים המופצים להערות הציבור;

הפצת תזכירי חוק על ידי משרדי הממשלה בכנסת ה-20

במהלך כהונתה של הכנסת ה-20 הפיצו כלל משרדי הממשלה להערות הציבור 529 תזכירי חוק. ניתן לראות, כי משרד האוצר, מוביל בנתוני הפצת תזכירי החוק – 163 תזכירי חוק, המהווים כ-31% מסך כל תזכירי החוק שהופצו, אחריו משרד המשפטים שהפיץ 115 תזכירי חוק – כ-22% מסך כל תזכירי החוק;

הפצת תזכירי חוק על ידי משרדי הממשלה בכנסת ה-20

הפצת תזכירי חוק על ידי משרדי הממשלה בכנסת ה-20

הבשלת תזכירים להצעות חוק ממשלתיות – במהלך כהונתה של הכנסת ה-20, הופצו להערות הציבור על ידי כלל משרדי הממשלה 529 תזכירי חוק.

מתוך סך זה הבשילו לכדי הצעות חוק ממשלתיות שהונחו על שולחן הכנסת 297 הצעות חוק, שהן כ-56% מן התזכירים;

השלמת חקיקה של הצעות חוק ממשלתיות – בתקופת כהונתה של הכנסת ה-20 קודמו על ידי הממשלה כ-430 הצעות חוק (כולל הצעות חוק שמקורן בתזכירים שהופצו קודם כנסת זו והצעות חוק שהוחלה עליהן רציפות).

מתוך סך זה, הושלמה חקיקתן של 359 הצעות חוק, שהן כ-83% מסך הצעות החוק הממשלתיות שקודמו בכנסת זו על ידי הממשלה;

עלייה מתמדת במספר עמודי הצעות החוק הממשלתיות – מן הנתונים משתקפת עלייה משמעותית במספר עמודי הצעות החוק הממשלתיות בעשור האחרון לעומת העשור שקדם לו.

בין השנים 2000-2009, עמד ממוצע עמודי הצעות החוק הממשלתיות על כ-805עמודים לשנה. בין השנים; 2010-2018, עלה הממוצע השנתי לכ-1,410 עמודים בשנה. מדובר בעלייה של כ-75% באורכן של הצעות החוק הממשלתיות בין התקופות:

הדוח הוכן על ידי יאיר גרדין ו-רן מס מן המחלקה לניהול ותפקידים מיוחדים בייעוץ וחקיקה.

◄ אל דין וחשבון החקיקה הממשלתי לשנת 2018.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן