קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

הדברה ביולוגית חקלאות ישראל

דאגה בישראל פן ייעצר ייצוא התוצר החקלאי הטרי לאירופה

נוכח האיום הממשי מ"עש התפוח המדומה" על יצוא גידולים חקלאים מישראל למדינות אירופה, שהחמיר בשבועות האחרונים, נערך משרד החקלאות וגורמים מטעמו, הכוללים את השירותים להגנת הצומח, שירותי ההדרכה לחקלאים והמדען הראשי של משרד החקלאות, לקידום מהיר של דרכים להתמודדות נגד מזיק קשה זה ◄ בשנים האחרונות התעצמו נזקיו של עש התפוח המדומה בארץ.
מזיק 'עש התפוח המדומה' דאגה בישראל מעצירת ייצוא תוצרת חקלאית טרייה לאירופה | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
מזיק 'עש התפוח המדומה' דאגה בישראל מעצירת ייצוא תוצרת חקלאית טרייה לאירופה | עיבוד צילום: שולי סונגו ©

מאד לא נעים להכיר; 'עש התפוח המדומה' מטריד קשות בימים אלו את מדינת ישראל, אשר קיבלה התראה מיוחדת ואמתית מן האיחוד האירופי (The European Union) התאגדות של 28 מדינות באירופה, לפיה ייעצר 'היצוא' של חלק מהגידולים החקלאיים הישראליים ליבשת אירופה, החל מהשבוע הבא ה- 01/01/2018, כל זאת באם לא ינקטו צעדים מיוחדים להדברתו. זאת בגין הימצאות של מזיק בגידולים בשם; 'עש התפוח המדומה'.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק’ או בטוויטר.

עש התפוח המדומה; False Codling Moth (FCM) Thaumatotibia leucotreta, נחשב מזיק רב-פונדקאים, העלול להסב לתוצרת החקלאית (פירות) נזק גדול מאוד. בעולם כולו ובעיקר ביבשת אפריקה, תוקף העש יותר מ-70 פונדקאים. ביניהם; הדרים, רימונים, אבוקדו, אנונה, מקדמיה, ליצ'י, אפרסמון, מנגו, פירות גלעיניים, עצי פרי אגוזיים, ענבים, גויאבה, כותנה, תירס, פלפל, קיקיון, אלונים ועוד.

יחידת הדוברות של משרד החקלאות ופיתוח הכפר, מסרה באמצעות הדיל אגבאריה, לפורטל 'כאן נעים | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינהכי; "עש התפוח המדומה" הוא מזיק הנחשב לקשה מאוד להדברה בתנאי הארץ בשל מספר גורמים עיקריים: הוא פעיל כל השנה, עלול לעבור בנקל מגידול אחד למשנהו, עלול להקים מספר רב של דורות, קשה לזהות ביצים וזחלים לאחר חדירתם לתוך הפרי.

בנוסף, על פי דרישות של מדינות המייבאות מישראל, הדברת העש מוגבלת לתכשירי הדברה ידידותיים לסביבה ויעילותם אינה מיטבית. יצוין, כי בשנים האחרונות התעצמו נזקיו של עש התפוח המדומה בארץ.

עש התפוח המדומה, הינו מזיק הסגר, המסכן מאד את המשך היצוא של פירות לחוץ לארץ בשווקים העיקריים באירופה, ארצות הברית, קנדה, יפן וקוריאה.

█ מעתה תשתנה השיטה של הוצאת תעודות הבריאות בישראל לגידולים המיועדים לייצוא.

השירותים להגנת הצומח בחוץ לארץ, פסלו מספר רב של משלוחי תוצרת חקלאית שבהם נמצא העש בשנה החולפת ועל כן, התקבלה, לאחרונה, הוראה מ'האיחוד האירופי' המחייבת את ישראל לשנות את השיטה של הפעולות, שיש לבצע נגד המזיק.

על כן, מעתה תשתנה השיטה של הוצאת תעודות הבריאות במדינת ישראל לגידולים המיועדים לייצוא. ועל ישראל, להציג עתה לאיחוד האירופי (EU) פרוטוקול גידול חדש לטיפול ב"עש התפוח המדומה" שיאושר על ידם.

יצואנים שהחל מ- 01/01/2018, לא יעמדו בדרישות ובכללים החדשים, לא יוכלו לייצא את התוצרת החקלאית לאירופה. הבהירו השירותים להגנת הצומח.

נוכח האיום הממשי על יצוא גידולים חקלאים מישראל למדינות אירופה, שהחמיר בשבועות האחרונים, נערך משרד החקלאות וגורמים מטעמו, הכוללים את השירותים להגנת הצומח, שירותי ההדרכה לחקלאים והמדען הראשי של משרד החקלאות, לקידום מהיר של דרכים להתמודדות נגד מזיק קשה זה.

פעילות זו, נעשית בשיתוף פעולה עם; חקלאים, ארגוני חקלאים, מועצות הייצור, בתי אריזה, יצואנים ומלווים מקצועיים נוספים.

 כל מה שרצית לדעת על 'עש תפוח מדומה' ולא העזת לשאולפרוטוקול לניטור ולהדברה של עש התפוח המדומה. באדיבות משרד החקלאות ופיתוח הכפר.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 65, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר לשלוש נכדות אוריאן, מילה שרה ו-אריאל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שניה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן