ארכיאולוגיה ירוק נעים מועצה אזורית גזר סביבה | אקולוגיה

גן לאומי תל גזר, רשות הטבע והגנים והמועצה גזר יסדירו שבילי הטיול

ראשת מועצה אזורית גזר, הגב' רותם ידלין; "שבוע לאחר השריפה, אני גאה ושמחה לראות את בני הנוער של מועצה אזורית גזר שהתגייסו והגיעו היום לתל גזר והצטרפו למאמצים לשיקום הגן הלאומי. המשמעות של שיקום הגן הלאומי גזר היא לבנות מחדש את מרכז הבית, המקום אותו הם מכירים מקרוב ברגליים בסיפורים ובהיסטוריה שהיא חלק בלתי נפרד מנוף ילדותם.
0
0
ראשת מועצה אזורית גזר, הגב' רותם ידלין; ברקע נזקי השריפה בגן לאומי תֵּל גֶּזֶר | צילום: רשות הטבע והגנים | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
רותם ידלין; ראשת מועצה אזורית גזר

גן לאומי תֵּל גֶּזֶר, שבוע לאחר השריפה הגדולה שכילתה את מרבית שטחי הגן הלאומי 500 דונם וגרמה לנזקים נרחבים לממצאים ארכיאולוגים מקראיים חשובים; חומת העיר, מקדש הבמות, שער שלמה ו’בית ארבעת המרחבים’ ולתשתיות הביקור בגן הלאומייצאו רשות הטבע והגנים והמועצה גזר ביוזמה משותפת להסדרת שבילי הטיול בגן הלאומי.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

תל גזר הוא אתר ארכאולוגי וגן לאומי בישראל, השוכן לצד הצומת של דרך הים הקדומה ודרך יפו-ירושלים, בתחום מועצה אזורית גזר, בין לטרון לעיר רמלה ומזוהה עם העיר הכנענית העתיקה גזר.

התל הוא מהחשובים שבתלי ארץ ישראל, יחד עם תִּלִּים; חצור, מגידו ו-באר שבע.

מועצה אזורית גזר נוסדה בקיבוץ נען בשנת 1949, בראשה עמד אז מי שהיה מפקד ה“הגנהישראל גלילי. היא נקראה על שם העיר המקראית גזר ששרידיה הם אחד מאתרי העתיקות החשובים בארץ ישראל – תל גזר.

מועצה אזורית גזר נוסדה ב בשנת 1949, בראשה עמד אז מי שהיה מפקד ה“הגנהישראל גלילי. היא נקראה על שם העיר המקראית גזר ששרידיה הם אחד מאתרי העתיקות החשובים בארץ ישראל – ‘תל גזר‘.

המועצה, שוכנת במקום אסטרטגי במרכז הארץ, על אם הדרך בין ירושלים ל-תל אביב.

ברחבי המועצה, השומרת על המרחב הכפרי והירוק בשטחה, שזורים שדות כותנה, כרמים ופרדסים, נופים מרהיבים, אתרים היסטוריים ייחודיים ואטרקציות מגוונות.

גן לאומי תֵּל גֶּזֶר; רשות הטבע והגנים, פועלת ביתר שאת על מנת להכניס צוותי שימור לתיקון הנזק הגדול שנגרם לעתיקות בשטחי הגן הלאומי.

אחת מבני הנוער של מועצה אזורית גזר בגן הלאומי תל גזר מסייעת בפעולות שיקום ברקע: נזקי השריפה בגן לאומי | צילום: רשות הטבע והגנים | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
נערה ב-תֵּל גֶּזֶר

במסגרת היוזמה, הגיעו שלשום (שלישי, י”ג בתמוז התשפ”ב) בני הנוער של מועצה אזורית גזר אל הגן הלאומי, כדי להתחיל ולסייע בפעולות ‘שיקום תל גזר‘.

בני הנוער, קיבלו הדרכה מפקח רשות הטבע והגנים והתחילו בסידור השבילים וניקוי השלטים שנפגעו במהלך השריפה וכל זאת על מנת להנגיש שוב את הגן הלאומי לציבור הרחב.

רשות הטבע והגנים פועלת  ביתר שאת על מנת להכניס צוותי שימור לתיקון הנזק הגדול שנגרם לעתיקות בשטחי הגן הלאומי.

מועצה אזורית גזר, פועלת בימים אלו בשיתוף רשות הטבע והגנים מול ממשלת ישראל, כדי להביא החלטת ממשלה במסגרתה יועבר תקציב ייעודי לרשות הטבע והגנים על מנת לשקם את הגן הלאומי תל גזר במהרה.

ראשת מועצה אזורית גזר, הגב’ רותם ידלין; “שבוע לאחר השריפה, אני גאה ושמחה לראות את בני הנוער של מועצה אזורית גזר שהתגייסו והגיעו היום לתל גזר והצטרפו למאמצים לשיקום הגן הלאומי.

המשמעות של שיקום הגן הלאומי גזר היא לבנות מחדש את מרכז הבית, המקום אותו הם מכירים מקרוב ברגליים בסיפורים ובהיסטוריה שהיא חלק בלתי נפרד מנוף ילדותם.

ההיסטוריה חוזרת. כשם ש-שלמה המלך בנה את גזר לאחר שנשרפה על ידי פרעה, כך גם אנחנו נשיב את תל גזר לקדמותו והאתר, עוד יעלה, יוריק ויפרח.

נמשיך לפעול יחד בשיתוף פעולה לשיקום התל שעוד יוריק ויפרח”. סיכמה ראשת מועצה אזורית גזר, הגב’ ידלין.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-8 נכדים; כפיר-שלמה, רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-76

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

הדלקת המשואות יום העצמאות ה-76

תפילה ליום העצמאות 76

דילוג לתוכן