איך להכין עוגת פירות יבשים | מתכון טבעוני | ללא גלוטן

יפית בן מרדכי, דיאטנית קלינית, מלמדת אתכם איך יש להכין עוגת פירות יבשים, בריאה, טבעונית, ללא גלוטן.

הפייקים סביב וירוס קורונה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | חשבתם שוירוס קורונה ויראלי? חכו שתראו את הפייקים שרצים עליו | שירי מימון טענה שמעולם לא ראתה מישהו מצליח עם השיר "סטון קולד". האמנם?

פורום כאן נעים

צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין

רעיון לט"ו בשבט: צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין. ערוץ האוכל YES 28, HOT 38.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

אשדוד בית שאן חדרה חינוך מסחר | תעשייה

גמר חידון חמיצר בעקבות אוצרות התעשייה הזוכים בסך ב-₪10000

זוכי גמר חידון חמיצר "בעקבות אוצרות התעשייה" של משרד הכלכלה והתעשייה, במקום הראשון ובפרס בסך 5,000 שקלים; יהודה סוזנה מישיבת בני עקיבא בעיר חדרה במקום השני ופרס בסך 3,000 שקלים: נהוראי חתואל מבית הספר אמית בעיר אשדוד במקום השלישי ובסך 2,000 שקלים: אילי אלימלך מבית ספר אורט פסגות בעיר בית שאן ◄שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן; "יזמות וחדשנות הן מפתח להמשך שגשוגם של המשק והכלכלה הישראלית. התוכניות הייחודיות שמפעיל משרד הכלכלה והתעשייה לבני הנוער ובתוכן חידון זה, נועדו להרחיב את הידע של הנוער שלנו בתחומי היזמות, העסקים והחדשנות ולתמרץ את בני הנוער ליזום ולתת להם כלים מקצועיים למימוש הפוטנציאל והצלחה, לטובת התעשייה והכלכלה הישראלית".
זוכי החידון משמאל: יהודה סוזנה, נהוראי חתואל, ו-אילי אלימלך | צילום: חורחה נובומינסקי, לשכת עיתונות ממשלתית | עיבוד צילום: שולי סונגו
זוכי החידון משמאל: יהודה סוזנה, נהוראי חתואל, ו-אילי אלימלך

באירוע חגיגי בהשתתפות שר הכלכלה והתעשייה חבר כנסת אלי כהן, ראש עיריית פתח תקווה מר רמי גרינברג, ממלא מקום וסגן יושב ראש ההסתדרות הציונית העולמית יעקב חגואל ויושב ראש מטה “מיוצר בישראל” בהתאחדות התעשיינים הגב’ נורית הראל התקיים היום שני (ח’ באייר התשע”ט) גמר חידון משרד הכלכלה והתעשייה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

  • במקום הראשון, ובפרס בסך 5,000 שקלים, זכה יהודה סוזנה מישיבת בני עקיבא בעיר חדרה,
  • במקום השני, ופרס בסך 3,000 שקלים, זכה נהוראי חתואל מבית הספר אמית בעיר אשדוד,
  • במקום השלישי ובסך 2,000 שקלים, זכה אילי אלימלך מבית ספר אורט פסגות בעיר בית שאן.

בין החודשים פברואר-מאי 2019, קיים ‘מטה כחול לבן’ בשיתוף עם המועצה הציונית חידון מקוון בשם; “בעקבות אוצרות התעשייה – יזמות והמצאות בתעשייה הישראלית“. מטרת הפעילות היתה לחשוף את הציבור הישראלי לתעשייה הישראלית ולהעלות את מודעות הציבור לתרומתה של התעשייה לכלכלה, התעסוקה ותדמית ישראל בעולם.

בחידון השתתפו 220 כיתות, כ-6,600 תלמידים לקחו חלק בכל שלבי החידון, כאשר 53 מהן הגיעו אל שלב חצי הגמר. בשלב הגמר, שהתקיים היום באירוע פתוח לקהל, השתתפו 10 הכיתות שהגיעו לשלב האחרון בחידון, והתמודדו בחידון ידע מאתגר, בהנחיית החידונאי, טייס, אמן, סופר ואיש החינוך מר דן חמיצר.

פרויקט החידון“, המהווה חלק מהפעילות החינוכית הכוללת של מטה כחול לבן ב- 2019, פנה לקהל תלמידי ותלמידות חטיבות הביניים ותיכון (גילאי 12-18), המהווים פוטנציאל עתידי לתעסוקה בתעשייה.

החידון, הוקם על בסיס “מפת אוצרות החדשנות” כשבמרכזה מפת ישראל אשר בנויה מ-25 חלקי פאזל, וסביבה 70 שמות ההמצאות המובילות של התעשייה הישראלית לדורותיה. בלחיצה על המפה, עלה תוכן מתאים (במלל, סרטון וכד’) וכתב החידה, שנכתב על ידי החידונאי דן חמיצר.

תכני החידון והפעילות התמקדו בנושאים הבאים;

  •  תעשייה עכשווית, מתקדמת, טכנולוגית,
  • הקשר שבין יזמות ותעשייה – מיזמות לתעשייה,
  • המצאות ישראליות ששינו את פני העולם.
  • מפעלים וחברות משמעותיות בהיסטוריה התעשייתית של ישראל.

הגב’ נעמה קאופמן-פס; “להכיר טוב יותר את עולם היזמות והתעשייה ולהיות חלק מהתעשייה כחול-לבן”.

שר הכלכלה והתעשייה, חבר כנסת מר אלי כהן; “יזמות וחדשנות הן מפתח להמשך שגשוגם של המשק והכלכלה הישראלית. התוכניות הייחודיות שמפעיל משרד הכלכלה והתעשייה לבני הנוער ובתוכן חידון זה, נועדו להרחיב את הידע של הנוער שלנו בתחומי היזמות, העסקים והחדשנות ולתמרץ את בני הנוער ליזום ולתת להם כלים מקצועיים למימוש הפוטנציאל והצלחה, לטובת התעשייה והכלכלה הישראלית“.

המשנה למנכל משרד הכלכלה והתעשייה ויושבת ראש מטה כחול לבן, הגב’ נעמה קאופמן-פס; “משרד הכלכלה והתעשייה באמצעות מטה כחול-לבן, מבצע פעילות חינוכית מגוונת בקרב בני הנוער במטרה לקרבם לעולם היזמות, העסקים והתעשייה הישראלית.

החידוןבעקבות אוצרות התעשייה” הוא אחת מהפעילויות החינוכיות הללו. אנחנו מזמינים את ציבור התלמידים להצטרף אלינו לפעילויות הבאות, להכיר טוב יותר את עולם היזמות והתעשייה ולהיות חלק מהתעשייה כחול-לבן“.

יושבת ראש ‘מטה מיוצר בישראל’ ב-התאחדות התעשיינים דר’ נורית הראל; “חידון אוצרות התעשייה הוא פרויקט מדהים  אשר לוקח אתכם למסע מופלא בין אבני הדרך של התעשייה הישראלית וממחיש באופן המדויק ביותר את התפתחותה של התעשייה לצד המדינה הצעירה ואת תרומתה האדירה למשק ולאנושות כולה.

אני מקווה, כי הטעימה הקטנה לה זכיתם והחשיפה לגדולת התעשייה והחדשנות בישראל, יטעו בכם את אותה רוח חדשנית וחלוצית להמשך פיתוח התעשייה והמדינה גם בדורות הבאים״.

ממלא מקום וסגן יושב ראש ההסתדרות הציונית העולמית מר יעקב חגואל; “אנחנו שמחים לקחת חלק יחד עם משרד הכלכלה ביוזמה מבורכת זו שחושפת בפני הדור הצעיר את התעשייה הישראלית ותרומתה הרבה לכלכלה, לתעסוקה ולתדמית המדינה בעולם.

אלפי התלמידים שלקחו חלק בחודשים האחרונים בשלבי החידון, הם אלו שיובילו בעתיד את החברה הישראלית. זוהי הגשמת החזון הציוני!”

החידונאי דן חמיצר; “מאז שנהגו לקרוא לישובים על שם תוצרת בארץ (קרית אתא) חלפו הרבה מים בקישון ואכן, הגיעה השעה לחזק את המודעות לחיזוק התעשייה ו‘התוצר העברי’. גויסתי למשימה וראיתי בה שליחות“.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

דילוג לתוכן