הריון | לידה | תינוקות חדרה חדשות בריאות מלחמת חרבות ברזל

גל בראל פונתה מיד מרדכי ל-חדרה ילדה בן ב”הלל יפה” עכשיו הכל דבש

גל בראל הייתה בתחילת החודש התשיעי להריונה, כאשר החלו אירועי הדמים ב-7 באוקטובר. יחד עם בעלה ליאור ובנה בן השנתיים וחצי, פונתה מביתה שבקיבוץ יד מרדכי אל מלון ריזורט חדרה. כעבור מספר ימים, חשה בראל, לא טוב ואושפזה במחלקת אם ועובר לטיפול והשגחה. כשבועיים לאחר מכן, חזרה שוב ל"הלל יפה"- הפעם, כדי ללדת את תינוקה. בדמעות של שמחה מהולה בעצב, ילדה בן זכר בלידה מרגשת ביותר שלא השאירה אף עין יבשה. 
0
0
היולדת גל בראל ובעלה ליאור שפוּנו ב- 7 באוקטובר מקיבוץ יד מרדכי, חוגגים לידת בנם בחדר הלידה של ביה"ח הלל יפה חדרה | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
היולדת גל וליאור
בראל

גל בראל מקיבוץ יד מרדכי, הינה אחת מבין אלפי המפונים שפונו מבתיהם ב- 7 באוקטובר. גל ומשפחתה, כמו יתר חברי קיבוץ יד מרדכי, השתכנו ב’מלון ריזורט חדרה’. כשהיא בחודש התשיעי להריונה, הרגישה לא טוב ופונתה לחדר מיון נשים של המרכז הרפואי הלל יפה בעיר חדרה.

רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

בראל, אושפזה ב’מחלקת אם ועובר‘ להמשך טיפול ומעקב; “הצוות עטף אותי בצורה בלתי רגילה. כל האחיות היו סביבי, דאגו לשלומי. אפילו כשהשתחררתי הן המשיכו להתקשר אליי לוודא שאני בסדר. לא היה לי ספק שאחזור לבית החולים, כדי ללדת את בני“, סיפרה.

לאחר שהשתחררה הגיעה אליה ל’מלון ריזורט חדרה‘, מיילדת נעמה גלזר צבר, בחדר לידה של “הלל יפה” ומטפלת בשיטת  CBT – טיפול התנהגותי קוגניטיבי.

בזמן האשפוז, זיהתה העובדת הסוציאלית של אגף אימהות, הגב’ קרן חליבה, כי היולדת בראל, מאוד חרדה לקראת הלידה בעיר חדרה; “היה לי חשוב להגיע אליה, לדבר איתה ולהרגיע אותה, כדי שתגיע שלווה ומוכנה יותר לקראת הלידה“, סיפרה גלזר צבר.

כשבועיים לאחר מכן, ב’שבוע 40‘ הגיע הרגע. יחד עם בעלה ליאור, הגיעה היולדת גל אל מיון יולדות של המרכז הרפואי הלל יפה עם צירים חזקים.

בראל, הוכנסה לחדר לידה וכעבור כשעה, ילדה בן זכר במשקל 3.306 קילוגרם; “הלידה התקדמה כל כך מהר.

המיילדת זהבה סופר,  ליוותה אותי, תמכה בי ובזכותה הייתה לי חווית לידה מהממת. הכול עבר במהרה ובשלום“, שחיזרה היולדת הקיבוצניקית המאושרת גל בראל.

המיילדת זהבה, סיפרה; “הלידה, הייתה כה עוצמתית ומרגשת. היולדת גל, הייתה מאוד רגישה ומהורהרת. ידעתי שאני צריכה להיות שם בשבילה, לתמוך בה ולחזק אותה. כולנו בכינו יחד איתה- דמעות של שמחה מהולות בעצב”.

מטעם המרכז הרפואי הלל יפה, נמסר על ידי הדוברת דפנה נבו לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי הקיבוצניקית-היולדת גל בראל, אושפזה במחלקת יולדות ושוחררה יחד עם תינוקה מהמרכז הרפואי הלל יפה למלון כשהיא חשה בטוב.

“אין לי מילים, כדי להודות לכל הצוות על ההתגייסות. זה ממש לא מובן מאליו לקבל כזו נתינה ואהבה. זה לא פשוט לחזור למלון לאחר לידה. אמרה היולדת בראל שהוסיפה; “כל אישה, בפרט לאחר לידה, צריכה את המקום שלה, הבית שלה, לנוח ולהתחזק.

זהו אומנם לא מצב אופטימלי – אבל אנחנו אופטימיים ומייחלים לימים שקטים וטובים יותר שיבואו על כל ישראל“. איחולנו; מזל טוב. עכשיו הכל דבש.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-7 נכדים; רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-75

הדלקת המשואות ופתיחת חגיגות יום העצמאות

דבר ראש הממשלה ביבי נתניהו

דילוג לתוכן