ההפתעה המרגשת של סגן י׳ | חיל-האוויר הישראלי

לזה הוא לא ציפה! סגן י׳ חשב שהוא מצטלם לסרטון רגיל לקראת סיום קורס-טיס 179, אבל... לנו היו תכניות אחרות!

למי הצביעה גאולה אבן-סער ב-2006? | גיא זהר

כאן 11 | גאולה אבן-סער טענה שכל חייה הצביעה ליכוד, אבל מאמר מ-2006 טען אחרת. יש פער - וסגרנו אותו | אופירה אסייג, טענה שבסין וביפן אין תאונות דרכים. בדקנו. ועוד פערים קטנים | איך גם נתניהו וגם גדעון סער משתמשים באותו סקר להוכיח את הובלתם?

פורום כאן נעים

“למה אתה גונב?”: מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

מוזיקה ספרים | סופרים רדיו | טלוויזיה

גילה ירון, משיקה ספר דיגיטלי, אתר חדש והרצאה

הזמרת המיתולוגית, גילה ירון, לא נחה לרגל וחוגגת יום הולדת 70 עם קטעי שירה נדירים בתכנית הרדיו השיקה לאחרונה גרסה דיגיטלית לספרה 'סתם כי בא לי לספר' וסדרת הרצאות חדשה המספרת את סיפורה של המוסיקה הקלאסית לצד הקריירה העשירה של ירון ◄סיפורה הוא סיפור של זמרת קונצרטים, ששרה מרפרטואר המוסיקה הקלאסית על סוגותיה השונות.

זמרת הסופרן הישראלית והמיתולוגית גילה ירון,, לא נחה ולרגל יום הולדת 70, התארחה השבוע בתכנית הרדיו ‘אוצר ישראלי’ והציגה קטעי שירה נדירים, כמו גם פרטים חדשים אודות שניים מגדולי המוסיקה הקלאסית של המאה ה20 שעמם עבדה, אליזבת שוורצקופף וגארי ברתיני.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

בכך מגיעה לשיאה, תקופה חדשה בחיי הזמרת הוותיקה גילה ירון, שגם השיקה, לאחרונה, גרסה דיגיטלית לספרה ‘סתם כי בא לי לספר’ וסדרת הרצאות חדשה המספרת את סיפורה של המוסיקה הקלאסית לצד הקריירה העשירה שלה.

גילה ירון, זמרת הסופרן | רקע עטיפת הספר 'סתם כי בא לי לספר' | עיבוד צילום: שולי סונגו
גילה ירון, זמרת סופרן

סיפורה של ירון, הוא סיפור של זמרת קונצרטים, ששרה מרפרטואר המוסיקה הקלאסית על סוגותיה השונות.

גילה ירון, מביאה בהרצאתה דוגמאות מוקלטות משירתה מעולם האורטוריה והקונצרט, השיר האומנותי והמוסיקה הקאמרית, כמו גם מן הרפרטואר המקהלתי.

█ ספרי גילה ירון, הפכו לנכסי צאן ברזל, עבור; מורים, זמרים, תלמידי האקדמיה ומנצחי מקהלות

היא הופיעה ב- 40 שנות קריירה על כל במות הארץ (הרבתה להופיע גם על במות באירופה ובאמריקה), עם כל התזמורות ועם מיטב המנצחים ומשמשת פנים לעשייה המוסיקלית הקולית בישראל משנות ה- 60 ועד היום.

ירון, הייתה לדמות מפתח בחיי המוסיקה בישראל המתפתחת, אחת מן הזמרות הגדולות שקמו לתרבותה. גילה לימדה כ- 30 שנה באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים ושמשה בה במשך 10 שנים כראש המחלקה הווקאלית.

היא כתבה ספרים העוסקים בהוראת גרמנית לזמרים ובהגייה נכונה (ב-6 שפות!). ספריה אלה של גילה ירון, הפכו לנכסי צאן, הפכו לנכסי צאן ברזל, עבור; מורים, זמרים, תלמידי האקדמיה ומנצחי מקהלות, העושים בהם שימוש נרחב בעבודתם.

בשנת 2014, פרסמה גילה ירון, אוטוביוגרפיה בשם “סתם כי בא לי לספר” בהוצאת סטימצקי. בספר זה, כינסה, זיכרונות ורשמים מן הקריירה המוזיקלית הענפה שלה.

הספר זכה להצלחה ובשנת 2016 הוא תורגם לאנגלית ולגרמנית וראה אור ב’הוצאת קונטנטו נאו’.

התיאורים בספרה שזורים בתולדות המוסיקה האומנותית-קונצרטית בארץ ישראל ויש בהם גילוי של קשרים אישיים, אתגרי יצירה, התפתחות החינוך המוסיקלי וכל הנעשה ברקע ובאחורי הקלעים של ‘המוסיקה הווקאלית בישראל‘. הכל מובא בשפה קולחת, מתובל בהומור, ברגש ובאנושיות.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן