מבזקי כאן ישראל

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

מוזיקה ספרים | סופרים רדיו | טלוויזיה

גילה ירון, משיקה ספר דיגיטלי, אתר חדש והרצאה

הזמרת המיתולוגית, גילה ירון, לא נחה לרגל וחוגגת יום הולדת 70 עם קטעי שירה נדירים בתכנית הרדיו השיקה לאחרונה גרסה דיגיטלית לספרה 'סתם כי בא לי לספר' וסדרת הרצאות חדשה המספרת את סיפורה של המוסיקה הקלאסית לצד הקריירה העשירה של ירון ◄סיפורה הוא סיפור של זמרת קונצרטים, ששרה מרפרטואר המוסיקה הקלאסית על סוגותיה השונות.

זמרת הסופרן הישראלית והמיתולוגית גילה ירון,, לא נחה ולרגל יום הולדת 70, התארחה השבוע בתכנית הרדיו ‘אוצר ישראלי’ והציגה קטעי שירה נדירים, כמו גם פרטים חדשים אודות שניים מגדולי המוסיקה הקלאסית של המאה ה20 שעמם עבדה, אליזבת שוורצקופף וגארי ברתיני.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

בכך מגיעה לשיאה, תקופה חדשה בחיי הזמרת הוותיקה גילה ירון, שגם השיקה, לאחרונה, גרסה דיגיטלית לספרה ‘סתם כי בא לי לספר’ וסדרת הרצאות חדשה המספרת את סיפורה של המוסיקה הקלאסית לצד הקריירה העשירה שלה.

גילה ירון, זמרת הסופרן | רקע עטיפת הספר 'סתם כי בא לי לספר' | עיבוד צילום: שולי סונגו
גילה ירון, זמרת סופרן

סיפורה של ירון, הוא סיפור של זמרת קונצרטים, ששרה מרפרטואר המוסיקה הקלאסית על סוגותיה השונות.

גילה ירון, מביאה בהרצאתה דוגמאות מוקלטות משירתה מעולם האורטוריה והקונצרט, השיר האומנותי והמוסיקה הקאמרית, כמו גם מן הרפרטואר המקהלתי.

█ ספרי גילה ירון, הפכו לנכסי צאן ברזל, עבור; מורים, זמרים, תלמידי האקדמיה ומנצחי מקהלות

היא הופיעה ב- 40 שנות קריירה על כל במות הארץ (הרבתה להופיע גם על במות באירופה ובאמריקה), עם כל התזמורות ועם מיטב המנצחים ומשמשת פנים לעשייה המוסיקלית הקולית בישראל משנות ה- 60 ועד היום.

ירון, הייתה לדמות מפתח בחיי המוסיקה בישראל המתפתחת, אחת מן הזמרות הגדולות שקמו לתרבותה. גילה לימדה כ- 30 שנה באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים ושמשה בה במשך 10 שנים כראש המחלקה הווקאלית.

היא כתבה ספרים העוסקים בהוראת גרמנית לזמרים ובהגייה נכונה (ב-6 שפות!). ספריה אלה של גילה ירון, הפכו לנכסי צאן, הפכו לנכסי צאן ברזל, עבור; מורים, זמרים, תלמידי האקדמיה ומנצחי מקהלות, העושים בהם שימוש נרחב בעבודתם.

בשנת 2014, פרסמה גילה ירון, אוטוביוגרפיה בשם “סתם כי בא לי לספר” בהוצאת סטימצקי. בספר זה, כינסה, זיכרונות ורשמים מן הקריירה המוזיקלית הענפה שלה.

הספר זכה להצלחה ובשנת 2016 הוא תורגם לאנגלית ולגרמנית וראה אור ב’הוצאת קונטנטו נאו’.

התיאורים בספרה שזורים בתולדות המוסיקה האומנותית-קונצרטית בארץ ישראל ויש בהם גילוי של קשרים אישיים, אתגרי יצירה, התפתחות החינוך המוסיקלי וכל הנעשה ברקע ובאחורי הקלעים של ‘המוסיקה הווקאלית בישראל‘. הכל מובא בשפה קולחת, מתובל בהומור, ברגש ובאנושיות.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן