"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד"א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

חדשות בריאות חדשות כאן ישראל עובדים | תעסוקה | כוח אדם

גילה גמליאל: בחינה ממוחשבת תקצר קליטת עובדי סיעוד בבריאות

לראשונה, הסמכה דיגיטלית; בחינות הרישוי לתואר אחות מוסמכת הנערכות היום יתקיימו באופן ממוחשב התוצאות תוך ימים ספורים, והן ישפיעו משמעותית על מערכת הבריאות המשוועת לאחים ואחיות ◄השרה לשוויון חברתי הגב' גילה גמליאל; הבחינה הממוחשבת תקצר דרמטית של תהליך קליטת עובדי סיעוד במערכת הבריאות, זוהי בשורה של ממש למערכת המשוועת לכוח אדם. ביטוי נוסף לכיצד דיגיטציה מקדמת שירות טוב יותר לאזרחי ישראל".
השרה לשוויון חברתי והממונה על המטה הלאומי ישראל דיגיטלית, הגב' גילה גמליאל, ברקע: בחינת ההסמכה הממוחשבת לאחים ואחיות 2019 | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
גילה גמליאל

 השרה לשוויון חברתי והממונה על המטה הלאומי ישראל דיגיטלית, הגב' גילה גמליאל, מוליכה בשיתוף משרד הבריאות, מהפכה שקטה בתחום ה'דיגיטציה' והיום (רביעי, י"א באלול תשע"ט) כ- 3,000 סטודנטים וסטודנטיות לסיעוד ניגשו לראשונה, להסמכה דיגיטלית בבחינות הרישוי לתואר 'אחות מוסמכת' שעורך משרד הבריאות, שמעברן הוא תנאי להשתלבות ב'מקצוע הסיעוד במערכת הבריאות'.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה' ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

לראשונה בתולדות המדינה 'בחינת ההסמכה לשנת 2019'  נערכה באופן ממוחשב, זאת ביוזמת 'המטה הלאומי ישראל דיגיטלית' שב-משרד לשוויון חברתי ו-משרד הבריאות.

הבחינה באופן ממוחשב, תאפשר בסופו של דבר קבלת תוצאות וזאת בתוך ימים ספורים. מדובר בשינוי משמעותי, שעד כה התקיימו הבחינות בכתב וקבלת התוצאות, ארכה בממוצע כ-45 יום.

הדבר הקשה מאוד על השתלבות בוגרי ובוגרות 'הסיעוד במערכת הבריאות' ובנוסף, הדבר הקשה גם על מערכת הבריאות המשוועת להעסקתם של אחים ולאחיות.

הכל מסכימים כי זוהי מהפכה דרמטית שתשפיע באופן משמעותי מאוד על מערכת הבריאות בישראל, הסובלת ממחסור רב של אחים ואחיות ותקנים רבים אינם מאוישים.

פרסום התוצאות תוך ימים ספורים, אף יקל על קבלת הרישיונות, כתוצאה מכך, הדבר ישפיע על שוק העבודה ויצמצם משמעותית את המחסור באחים ואחיות.

עוד מציינים, במשרד לשוויון חברתי, כי 3,000 הניגשים לבחינות ההסמכה השנה, הם מספר חסר תקדים, בשנת 2017 לשם השוואה ניגשו לבחינות 1,000 סטודנטיות וסטודנטים בלבד.

מדוברות המשרד לשוויון חברתי ו-משרד הבריאות, מסרו הגב' נאוה פיטוסי , מר נועם קליין, ו-אוהד כהן, לפורטל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה' ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

עם זאת, צרכה של המערכת בהסמכתם של כ-4,300 אחים ואחיות בשנה, הבחינה הממוחשבת היא צעד משמעותי בדרך לסגירת הפער.

מנכל משרד הבריאות הכלכלן משה בר סימן טוב; "הבחינה הממוחשבת תקל את תהליך הבדיקה של הנבחנים ואני מברך על ייעול התהליך".

השרה לשוויון חברתי הגב' גילה גמליאל, לא מסתירה את שביעות רצונה ואומרת, כי; "זהו שלב נוסף ב'הפכת הדיגיטציה' אשר "מטה ישראל דיגיטלית" ב'משרד לשוויון חברתי' מוביל ב-4 השנים האחרונות, לבסס את מדינת ישראל כ'מעצמה דיגיטלית עולמית' המספקת את השירותים המתקדמים והאפקטיביים ביותר לאזרחיה.

הבחינה הממוחשבת תקצר דרמטית של תהליך קליטת עובדי סיעוד במערכת הבריאות, זוהי בשורה של ממש למערכת המשוועת לכוח אדם. ביטוי נוסף לכיצד דיגיטציה מקדמת שירות טוב יותר לאזרחי ישראל".

מנכל משרד הבריאות הכלכלן משה בר סימן טוב; "אני בטוח שהאחיות, יעברו את הבחינה באחוזי מעבר מרשימים ויתגברו את הצוותים האיכותיים שקיימים במערכת.

הבחינה הממוחשבת, תקל את תהליך הבדיקה של הנבחנים ואני מברך על ייעול התהליך".

האחות הראשית של משרד הבריאות, דר' שושי גולדברג; ״בשנים האחרונות תפקיד ה"אחות" הופך יותר משמעותי ומרכזי במערכת הבריאות והעובדה שנרשם גידול במספר הניגשות והניגשים לבחינה מלמדת על עניין גובר במקצוע.

עם זאת, יש לנו עוד חוסר רב באחים ואחיות ואני קוראת לצעירות וצעירי ישראל, להתגייס לשליחות החשובה הזאת. בטוחני, כי הבחינה הממוחשבת תקל על תהליכי הקליטה, תסייע לנבחנים ותסייע למערכת״.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן