ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל

גַּלְעֵד – אנדרטאות ואתרי הנצחה טקסי יום הזיכרון

יום הזיכרון יחול השנה ביום רביעי בתאריך  18.4.2018. ערב יום הזיכרון לחללי צהל  2018 הוא יום שלישי בתאריך 17.4.2018 תאריך עברי של יום הזיכרון הוא ג' באייר התשע"ח (הוקדם). ביום הזיכרון, בשונה מיום השואה ישנן שתי צפירות,  הצפירה הראשונה חלה בערב יום הזיכרון (יום שלישי בתאריך 17.4.2018) בשעה 20:00 ופותחת את ציון יום הזיכרון (אורכה כדקה). הצפירה השנייה חלה בבוקר יום הזיכרון  ביום שלישי (18.4.2018) בשעה 11:00 שאורכה שתי דקות. (שימו לב שביום השואה ישנה רק צפירה אחת בשעה 10:00 שאורכה שתי דקות).
0
0

גַּלְעֵד - אנדרטאות ואתרי הנצחה טקסי יום הזיכרון
גַּלְעֵד – אנדרטאות ואתרי הנצחה טקסי יום הזיכרון

ביום הזיכרון לְחלְלי מערְכות ישראל וּלְנפגְעי פעולות האיבה, ביום  ד’ באייר,  ג’ באייר התשע”ח, מקיים חיל החינוך של צבא ההגנה לישראל בשיתוף בתי ספר והיחידה להנצחת החייל ‘גַּלְעֵד’ – טקסי זיכרון באנדרטאות ובאתרי הנצחה ברחבי הארץ. הטקסים מתקיימים בשעה 11:00 עם הישמע הצפירה. האנדרטאות והאתרים בהם מתקיימים הטקסים;

אירועי יום הזיכרון – ערב יום הזיכרון יום שלישי 17.4.2017

  • ביום שלישי (17.4.2018) בשעה שמונה בערב (20:00), יפתח יום הזיכרון בצפירה בת דקה שהיא תחילתו של הטקס המרכזי בכותל בירושלים.
  • טקס נוסף שמתקיים אחריו הוא טקס מרכזי בבנייני האומה בירושלים – טקס מרכזי
  • ישנם אירועים נוספים כמו אירוע מרכזי בתל אביב
למחרת בבוקר, ביום הזיכרון עצמו נפתחים טקסים שונים בבתי ספר, בבתי עלמין צבאיים ובמקומות נוספים. הטקסים נפתחים עם צפירת יום הזיכרון.

יום הזיכרון לְחלְלי מערְכות ישראל וּלְנפגְעי פעולות האיבה, המכונה לעיתים בקיצור גם יום הזיכרון, הוא יום אבל לאומי במדינת ישראל להנצחת זכרם של חללי מערכות ישראל ופעולות האיבה לאורך כל שנות היישוב החדש בארץ ישראל. מועד זה חל בתאריך ד’ באייר, יום לפני יום העצמאות, באופן שנועד על פי ההשקפה הפופולרית להזכיר את מחיר הקמת המדינה ושמירת קיומה.

החל משנת 1951 שימש יום זה להנצחת זכרם של חללי מערכות ישראל, ובשנת 1963 נקבע ייעודו זה בחוק יום הזיכרון לחללי מלחמת הקוממיות וצה”ל. בשנת 1998 החליטה ממשלת ישראל להוסיף ליום הזיכרון את הנצחת חללי פעולות האיבה.

להלן טקסי זיכרון באנדרטאות ובאתרי הנצחה ברחבי הארץ;

 איזור צפון;

█ איזור מרכז;

█ איזור דרום;

טקסים נוספים מתקיימים על ידי חיל החינוך ב:

  • יד לבנים דלית אל כרמל

█ אוטובוסים יום הזיכרון 2018 | אגד אוטובוסים יום הזיכרון 

ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל יתוגברו קווי השירות לבתי העלמין ברחבי הארץ.
בנוסף, אגד יתנו הנחה של 50% לכל הנסיעות שעלותן 19 שח ומעלה וזאת לעד שני נוסעים שהם בני משפחות של חללי צהל. (החל מהשעה 16:00 בערב יום הזיכרון ועד לכניסת יום העצמאות, צריך להציג תעודה אישור מטעם משרד הביטחון)
בערב יום העצמאות  וביום העצמאות אגד תתגבר את הקווים בשעות הצהרים ובשעות הבוקר

דן אוטובוסים יום הזיכרון

ביום הזיכרון / ערב יום העצמאות חברת דן מתגברת את הקווים לבתי העלמין הצבאיים, 
החברה תוסיף קווים
  • קו 127 מהתחנה המרכזית בתל אביב, החל מהשעה 07:30 לבית העלמין הצבאי בקריית שאול
  • קו מיוחד ללא תשלום ממסוף בית העלמין חולון לבין העלמין הצבאי חולון. 
ראו פירוט אוטובוסים דן בערב יום העצמאות, יום העצמאות. ראו גם  אוטובוסים ערב יום העצמאות וגם  אוטובוסים יום העצמאות.
0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן