חדשות עסקים כסף מדבר מאזני הצדק מלחמת חרבות ברזל מסים

בקשות לפירוק חברה מרצון ופטור מתשלום אגרה – הוארך מועד ההגשה

הארכה זו, היא במסגרת חוק הארכת תקופות ודחיית מועדים ("מלחמת חרבות ברזל") (סדרי מינהל, תקופות כהונה ותאגידים). חברות הרשומות במרשם החברות גם אם אין להן כל פעילות כלכלית ואף אם אין להן תיק ברשות המסים, חייבות ב-תשלום אגרה שנתית כל עוד לא עברו הליך של פירוק מרצון. במסגרת הליך פירוק חברה מרצון, החברות זכאיות לפטור מתשלום האגרה השנתית עבור השנים בהן לא הייתה להן פעילות כלכלית.
0
0
עורכת דין שולי אבני-שוהם, ראש רשות התאגידים ברקע: חברות המבקשות פירוק חברה מרצון | צילום: משרד המשפטים | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
שולי אבני-שוהם

רשות התאגידים – משרד המשפטים, בראשות עורכת דין שולי אבני-שוהם, הודיעה היום (יום רביעי, ט”ז בכסלו תשפ”ד | ‏29 בנובמבר 2023) כי בעקבות “מלחמת חרבות ברזל” הוארך מועד להגשת בקשות ל’פירוק חברה מרצון’ וכן ‘פטור מאגרה’ עבור כל השנים בהן לא הייתה החברה פעילה עד ליום 29 בפברואר 2024.

רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

כידוע, שירות פירוק חברה מרצון בהליך מזורז, הינו ללא עלות כספית ובמסגרתו ניתן לאמת חתימה על תצהיר בפני עובדי רשות התאגידים ולקבל סיוע בהגשת הבקשה ב-חינם.

הארכה זו, היא במסגרת חוק הארכת תקופות ודחיית מועדים (“מלחמת חרבות ברזל“) (סדרי מינהל, תקופות כהונה ותאגידים).

חברות הרשומות ב’מרשם החברות‘ גם אם אין להן כל פעילות כלכלית ואף אם אין להן תיק ב’רשות המסים‘ חייבות ב-תשלום אגרה שנתית כל עוד לא עברו הליך של פירוק מרצון.

במסגרת הליך פירוק חברה מרצון, חברות אלה הינן זכאיות לפטור מתשלום האגרה השנתית עבור השנים בהן לא הייתה להן פעילות כלכלית.

דוברת היחידות המקצועיות באגף דוברות הסברה ותקשורת של משרד המשפטים, הגב’ כרמית אורפז-ימין, מסרה לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה‘ כי פטור זה, עשוי להגיע לאלפי שקלים חדשים.

הפטור נקבע ב-הוראת שעה שתוקפה היה אמור לפוּג בסיום זו, שנת 2023.

בעקבות מצב החירום (“מלחמת חרבות ברזל”) ועל מנת לסייע ולהקל על הציבור בעת הזו, קודמה חקיקה המאפשרת, בין היתר, הארכת מועד להגשת הבקשה לפירוק מרצון בהליך מזורז לצורך שימוש בפטור הקבוע בהוראת השעה בחודשיים נוספים ועד ליום 29.2.2024.

כחלק משורת צעדים שמטרתם לאפשר פירוק חברות שאינן פעילות בקלות וללא עלות כספית, ניתנה לעובדי רשות התאגידים הסמכת שר המשפטים לאמת את חתימת הדירקטורים על תצהיר שהגשתו נדרשת.

אגב הליך פירוק חברה מרצון בהליך מזורז, כמתחייב בחוק, לאחר הסבר על ההליך ומתן סיוע בהגשת הבקשה.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-7 נכדים; רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-75

הדלקת המשואות ופתיחת חגיגות יום העצמאות

דבר ראש הממשלה ביבי נתניהו

דילוג לתוכן