מדא גייס את מירי בוהדנה למאמצים של מדא בנושא הקורונה

"מזה כשנתיים מגן דוד אדום הוא משפחה עבורי ומקום שבמסגרתו אני זוכה לתת מעצמי למען אחרים" - סיפרה מירי בוהדנה; "נגיף הקורונה, יצר בהלה רבה בעולם וגם בארץ והרבה דברים בנושא אינם ברורים, מה שיכול להלחיץ עוד יותר. לכן, שמחתי מאוד לשתף פעולה עם מדא, גם בנושא הזה, וליצור סרטון ביחד עם דר' סטרוגו, שמטרתו להעלות מודעות לפעולות שונות שחשוב לעשות, כדי למנוע הדבקה, לתת תשובות ולהרגיע את הציבור" .

אורלי לוי לא ידעה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | אומנם עמיר פרץ הצהיר שוב ושוב שהוא רוצה ממשלה בתמיכת הרשימה המשותפת, אבל אורלי לוי אבקסיס פשוט לא ידעה | להשוות קורונה לשפעת זה אולי מרגיע - אבל לא נכון.

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

חדשות מאזני הצדק קהילה תיירות | נופש

בעל צימר, נתבע לפיצויים סירב להשכיר לאחים ממוצא אתיופי

במהלך השיחה, שאל בעל הצימר למוצאם של האחים ועמיחי פנטה, השיב, כי הם ממוצא אתיופי. בעל הצימר, חזר בו מהסכמתו וסירב להשכיר להם את המקום ◄עורך דין אווקה זנה, המשמש ראש היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות במשרד המשפטים; "לצערנו, גם כיום, אנו נתקלים בתופעות של אפליה וגזענות בחברה, אולם אנחנו, נחושים להיאבק בתופעות אלו ללא פשרות ולגבות מחיר, מכל מי שיבחר לנהוג באופן גזעני ומפלה על פני מתן שירות שוויוני".
עמיחי פנטה, מקהילת יהודי אתיופיה | ברקע: צימר | צילום מסך ערוץ 12 | צילום: depositphotos | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
עמיחי פנטה

הסיוע המשפטי במשרד המשפטים, הגיש באחרונה, תביעה לפי ‘חוק איסור הפליה במוצרים, בשירותים ובכניסה למקומות ציבוריים’ נגד בעליו של צימר בצפון הארץ, זאת לאחר שזה סרב להשכיר את המקום לאחים ממוצא אתיופי וזאת אך ורק על רקע מוצאם. בעקבות פניית האחים אל ‘היחידה הממשלתית למאבק בגזענות’ המקרה הועבר לבחינת ‘הסיוע המשפטי’ ובשבוע שעבר, הוגשה בשמם, תביעה נגד בעלי הצימר בדרישה לפיצויים בסך 133,180 ₪, בהתאם ל’חוק איסור הפליה’.

 ■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

מכתב התביעה שהוגש ביום חמישי האחרון לבית משפט השלום בעיר נצרת על ידי עורכי הדין מוחמד סלים ו-אריה לוי מן ‘הסיוע המשפטי במשרד המשפטים’ עולה, כי במהלך אוגוסט האחרון, תכננו השניים, עמיחי פנטה

נשוי, שוטר במקצועו תושב ירושלים, ואחיו אמלאקה פנטה, נשוי, מאבטח במקצועו ומתגורר בעיר בת ים, יחד עם חמשת אחיהם לצאת אל חופשה קצרה (סופש) באזור צפון הארץ.

חופשה זו, תוכננה לאחר שהאחים שמתגוררים במקומות שונים ברחבי הארץ, לא התראו מזה זמן רב וזאת בין היתר לאור עיסוקיהם ואופי עבודתם ובעקבות המרחק הגאוגרפי שביניהם.

שניים, מהם החלו לחפש באמצעות רשת האינטרנט דירת נופש מתאימה ובשלב מסוים התעניינו בצימר בבעלות הנתבע, ויצרו עמו קשר טלפוני, כדי לקבל פרטים על המקום.

במהלך השיחה בין אחד האחים לבעל הצימר השניים שוחחו ארוכות על פרטי הזמנת הנופש, על התאריך המתוכנן לחופשה, תכולת הווילה, מתקנים שקיימים במקום ועוד. במהלך השיחה, לאחר שבעל הצימר שאל למוצאם של האחים ופנטה, השיב, כי הם ממוצא אתיופי.

עורך דין אווקה זנה, המשמש ראש היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות במשרד המשפטים | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
עורך דין אווקה זנה

בעל הצימר, חזר בו מהסכמתו וסירב להשכיר להם את המקום. הוא הוסיף, כי בעבר; “אתיופים” אחרים שכרו את וילת הנופש ועשו לו בלגן וגרמו נזקים, וכלשונו; “אהה… אתם אתיופים! … “יש לי בעיה עם המגזר הזה”, “פעם שעברה עשו לי בעיות.. עשו לי בלגן, השתכרו”.

פנטה, שנתקל בעבר בתופעות של גזענות ואפליה, ניסה להסביר לבעל הצימר, כי הוא לא אחראי למעשים של אנשים אחרים ואף התחייב לכבד ולשמור על הווילה ועל המקום, אבל בעל המקום, כאמור, לא היה מוכן לשמוע והשיחה הסתיימה בסירובו להשכיר לאחים את וילת הנופש.

או כפי שבעל הצימר, אמר במילותיו; כבר יש לי כמה אנשים שאני כבר מסמן אותם אני לא מכניס אותם”, “אתה יודע אני בכל זאת לא לוקח סיכונים”.

עמיחי פנטה; “בחרת להסתכל על העולם בעין גזענית והפסדת את הסיכוי להכיר אנשים טובים…”

לאחר שהשיחה הסתיימה ועמיחי ואחיו, הבינו את משמעות הסירוב לתת להם שירותים המוצעים לציבור רק בשל מוצאם, שלח עמיחי הודעה כתובה אל בעלי הצימר;

“זה עמיחי, דיברתי איתך לפני כמה דקות.. חבל שבגלל דעות קדומות, אנחנו אטומים מלייצר פה חברה טובה יותר. אני מבטיח לך שאם היית מכיר אותי ואת אחיי היית מצטער על זה, אבל בחרת להסתכל על העולם בעין גזענית והפסדת את הסיכוי להכיר אנשים טובים”. הודעה זו, לא נענתה.

דובר היחידות המקצועיות באגף דוברות הסברה ותקשורת | משרד המשפטים מר יובל גורן, מסר לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי לאחרונה, עמיחי ואחיו אמלאקה, פנו אל ‘היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות במשרד המשפטים’ במטרה לחשוף את המקרה ולהיאבק בתופעות של אפליה וגזענות, כפי שעולים, לכאורה, מן המקרה.

המקרה החמוּר, הועבר לבחינה ב’סיוע המשפטי’ וביום חמישי האחרון, כאמור, הוגשה התביעה נגד בעלי הצימר על פי חוק איסור הפליה ב-מוצרים, שירותים ובכניסה למקומות ציבוריים.

עורכת דין לימור גולדנברג-חדד, ממלאת מקום ראש הסיוע המשפטי במשרד המשפטים

ממלאת מקום ראש הסיוע המשפטי במשרד המשפטים, עורכת דין לימור גולדנברג-חדדצילום משמאל); “על פניו, מדובר במקרה חמוּר של הפליה פסוּלה. הסיוע המשפטי במשרד המשפטים נאבק למיגור תופעות של גזענות והפליה.

בין היתר נאבק גם באמצעות הגשת תביעות לבתי משפט ואנו מקווים ומאמינים שהמשך המאבק בגזענות, יוביל לתהליך של שינוי חברתי ותפיסתי.

מוסיפה, עורכת דין גולדנברג-חדד; “יצוין, כי רק לאחרונה, תוקן חוק הסיוע המשפטי, כך שניתן לקבל סיוע משפטי מן המדינה ללא עלוּת בתביעות לפי חוק איסור הפליה ב-מוצרים, במתן שירותים ובכניסה למקומות ציבוריים“.

עורך דין אווקה זנה, המשמש ראש היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות במשרד המשפטים; “לצערנו, גם כיום, אנו נתקלים בתופעות של אפליה וגזענות בחברה הישראלית, אולם אנחנו, נחושים להיאבק בתופעות אלו ללא פשרות ולגבות מחיר, מכל מי שיבחר לנהוג באופן גזעני ומפלה על פני מתן שירות שוויוני.

◄ אל תביעה עמיחי פנטה – איסור הפליה.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן