מבזקי כאן ישראל

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

בנקים חדשות

בנק ישראל: פרופ’ סטרבצ’ינסקי, מונה לחבר בוועדה המוניטרית

כחבר הנהלה בחטיבת המחקר של בנק ישראל, הוביל פרופ’ סטרבצ'ינסקי את 'התקציב הלאומי' מטעם בנק ישראל, את הקבוצה הכלכלית בתהליך הכניסה ל-OECD ואת המחקר הרשמי של תכנית מענק העבודה ◄נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון; "אני מודה למישל על נכונותו לקחת על עצמו את האחריות הנוספת כחבר בוועדה המוניטרית".
0
0
פרופ' מישל סטרבצ'ינסקי מונה לחבר בוועדה המוניטרית של בנק ישראל | צילום: ויקיפדיה | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
פרופ’ מישל סטרבצ’ינסקי

פרופ’ מישל סטרבצ’ינסקי, מנהל חטיבת המחקר בבנק ישראל, מוּנה להיות לחבר בוועדה המוניטרית של בנק ישראל – כך החליט וקבע נגיד הבנק, פרופ’ אמיר ירון. הוועדה המוניטרית תמנה שישה חברים ותפעל בהרכב מלא, לאחר שפרופ’ אביר, שמוּנה למשנה של נגיד בנק ישראל, הפך עם מינויו לחבר בוועדה מתוקף תפקידו.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

המינוי, ייכנס לתוקף החל מהיום (שני,כ”ב בשבט התש”פ,  17.2.2020) ו פרופ’ סטרבצ’ינסקי, ימשיך לשמש גם כמנהל חטיבת המחקר.

על פי חוק בנק ישראל (2010), הוועדה המוניטרית, צריכה למנות שישה חברים: הנגיד (יושב ראש הוועדה), המשנה לנגיד, עובד בנק שמינה הנגיד ושלושה חברים מקרב הציבור אותם ממנה הממשלה – נכון להיום מכהנים כחברים מקרב הציבור פרופ’ ראובן גרונאו, פרופ’ צבי הרקוביץ’ ופרופ’ משה חזן.

כחבר הנהלה בחטיבת המחקר של בנק ישראל, הוביל סטרבצ’ינסקי את ‘התקציב הלאומי‘ מטעם בנק ישראל, את הקבוצה הכלכלית בתהליך הכניסה ל-OECD ואת המחקר הרשמי של תכנית מענק העבודה.

חטיבת המחקר, מופקדת על חלק ניכר מתהליך ההכנה המקצועי לעבודת המדיניות המוניטרית בבנק ובמסגרת תפקידו כמנהל החטיבה משתתף פרופ’ סטרבצ’ינסקי, בכל ישיבות הוועדה המוניטרית.

מטעם דוברות והסברה כלכלית של בנק ישראל, מסרה הגב’ יפעת כהן-סידי, לאתר ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי נגיד בנק ישראל, פרופ’ אמיר ירון; “אני מודה למישל על נכונותו לקחת על עצמו את האחריות הנוספת כחבר בוועדה המוניטרית.

מישל, צבר ניסיון רב בעבודה עם הוועדה המוניטרית מאז מינויו למנהל חטיבת המחקר; יכולתו לנתח את ההתפתחויות המאקרו-כלכליות בישראל, סייעה בשנים האחרונות לעבודת הוועדה בהיותו ראש חטיבת המחקר ותמשיך לשמש אותו בתפקידו כחבר הוועדה“.

פרופ’ סטרבצ’ינסקי, הנו בעל תואר ראשון בכלכלה מהאוניברסיטה של הרפובליקה באורוגוואי, תואר מוסמך (בהצטיינות) ותואר שלישי מהאוניברסיטה העברית בירושלים ופוסט-דוקטורט באוניברסיטת M.I.T. בארצות הברית.

לאחר עלייתו בשנת 1985, הוא עבד במשרד האנרגיה והתשתית בתקופה בה עוצבה הרפורמה במשק הנפט. הוא החל לעבוד בבנק ישראל ככלכלן בחטיבת המחקר בשנת 1993.

החל משנת 2000, כהן 11 שנים כמנהל בחטיבת המחקר של בנק ישראל, בתוכן ניהל במשך 5 שנים את אגף מקרו-כלכלה ומדיניות ובשנת 2017, מונה למנהל חטיבת המחקר.

החל משנת 2000, היה פרופ’ סטרבצ’ינסקי, בהנהלת החטיבה ונטל חלק פעיל ורצוף בעיקר בנושאים הקשורים לייעוץ הכלכלי לממשלה.

בין שנים אלה כיהן פרופ’ סטרבצ’ינסקי, בתקופתם של שלושה נגידים; פרופ’ יעקב פרנקל, דר’ דוד קליין ופרופ’ סטנלי פישר. במשך 4 חודשים, בין יולי 2011 עד אוקטובר 2011 שימש כממלא מקום מנהל חטיבת המחקר.

בתקופה הראשונה בה כיהן בהנהלה החלה חטיבת המחקר של בנק ישראל לפרסם את הפרק על סוגיות במדיניות רווחה, הכולל התייחסות מפורשת למגמות באי השוויון והעוני במשק הישראלי.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן