"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד"א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

חדשות כסף מדבר מדינת ישראל בת 70

בנק ישראל ינפיק מטבעות זיכרון לציון 70 שנות עצמאות

נגידת בנק ישראל, דר' פלוג; "מדינת ישראל, השיגה הישגים כלכליים עצומים ב-70 שנותיה; הצמיחה הכלכלית שידעה המדינה, הביאה לגידול מרשים ברמת החיים, תוך קליטה מוצלחת של גלי עלייה רבים. הפכנו ממדינה שעיקר גאוותה הייתה על יצוא התפוזים ושסבלה מאפיזודות ארוכות של חוסר יציבות כלכלית, למדינה המתפארת בתעשיית הייטק שנשענת על ידע וחדשנות פורצי דרך ושבולטת ביציבות מקרו כלכלית ופיננסית. ערב יום העצמאות ה-70 למדינה, שבנק ישראל, יציין אותו בהנפקת מטבע זיכרון מיוחד, עומדים בפנינו הרבה מאוד אתגרים חברתיים וכלכליים, אך יש לנו גם לא מעט במה להתגאות".
דר' קרנית פלוג עם מירי רגב
דר' קרנית פלוג עם מירי רגב

הודעה לעיתונות המשותפת לבנק ישראל ומשרד התרבות והספורט בישרה היום (יום ראשון, ל' בניסן התשע"ח) כי בנק ישראל ינפיק מטבעות זיכרון לציון 70 שנות עצמאות המדינה. כזכור, מדי שנה מנפיק בנק ישראל מספר מטבעות זיכרון לציון נושאים, הישגים, ערכים, מקומות ואירועים בעלי חשיבות ייחודית בתולדות העם והמדינה. לקראת יום העצמאות ובמסגרת חגיגות שנת ה- 70 למדינת ישראל, ינפיק בנק ישראל מטבעות זיכרון לציון 70 שנות עצמאות המדינה, שאישרה ועדת טקסים וסמלים בראשותה של השרה מירי רגב.  

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

מטבעות הזיכרון, המונפקים על גבי מתכות יקרות (כסף וזהב) יונפקו בשלוש מהדורות, בערכים של 1 ₪ (כסף רגיל), 2 ₪ (כסף קשוט) ו- 10 ₪ (זהב קשוט). בצד הנושא של המטבע, יופיע הסמליל הרשמי, כפי שנבחר על ידי ממשלת ישראל ומנהלת אירועי ה-70 שנה למדינה בראשות שרת התרבות והספורט הגב' מירי רגב.

בצד הערך של המטבע, שעוצב על ידי המעצבת מיכל חמאוי, מופיעים שני פסיו של דגל המדינה וביניהם הערך הנקוב. עיצובו של צד הנושא כולל מגן דוד ובתוכו המספר 70, מהם נמשך קו המתפרק לאיורי פיקסלים המסמלים עתיד, קדמה וטכנולוגיה.

בתוך המגן דוד, מופיעה גם המילה; "ישראל" בכתב ספרי-תורה, תפילין ומזוזות (כתב סת"ם) והמילים; "מורשת של חדשנות". בשולי המטבע, יופיע גם הכיתוב; "70 שנה למדינת ישראל" בשפות; עברית, ערבית ובאנגלית.

שרת התרבות והספורט, חברת כנסת מירי רגב, אמרה; "בהמשך להחלטת ועדת השרים לסמלים וטקסים שבראשה אני עומדת, אני גאה על השקת המטבעות החדשים לרגל חגיגות ה- 70 למדינת ישראל.

העיצוב הייחודי של המטבע המבטא את העתיד, הקדמה והטכנולוגיה, יחד עם הכיתוב מורשת של חדשנות, מאפיין בצורה הטובה ביותר את מדינת ישראל אחרי 70 שנות הכלכלה שלנו פורחת ואנו בצמיחה מתמדת בזכות ההון האנושי הנדיר הקיים במדינת ישראל.

 נגידת בנק ישראל, דר' פלוג; "מדינת ישראל, השיגה הישגים כלכליים עצומים ב-70 שנותיה…"

המטבעות החדשים מסמלים ציון דרך של 70 שנים בהם הפרחנו את השממה והצמחנו כלכלה לתפארת. אני מודה לנגידה הגברת קרנית פלוג על שיתוף הפעולה". סיכמה שרת התרבות והספורט, חברת כנסת רגב.

נגידת בנק ישראל, דר' קרנית פלוג; "מדינת ישראל, השיגה הישגים כלכליים עצומים ב-70 שנותיה; הצמיחה הכלכלית שידעה המדינה, הביאה לגידול מרשים ברמת החיים, תוך קליטה מוצלחת של גלי עלייה רבים.

הפכנו ממדינה שעיקר גאוותה הייתה על יצוא התפוזים ושסבלה מאפיזודות ארוכות של חוסר יציבות כלכלית, למדינה המתפארת בתעשיית הייטק שנשענת על ידע וחדשנות פורצי דרך ושבולטת ביציבות מקרו כלכלית ופיננסית.

ערב יום העצמאות ה-70 למדינה, שבנק ישראל, יציין אותו בהנפקת מטבע זיכרון מיוחד, עומדים בפנינו הרבה מאוד אתגרים חברתיים וכלכליים, אך יש לנו גם לא מעט במה להתגאות".

פרטי המטבעות, נקבעו, בהתאם ל-חוק בנק ישראל, התש"ע-2010 על ידי נגידת בנק ישראל דר' קרנית פלוג, בהתייעצות עם 'הועדה לתכנון שטרי כסף, מעות ומטבעות זיכרון' ובאישור המועצה המנהלית של בנק ישראל וכן ועדת השרים לסמלים וטקסים בראשות השרה רגב.

המטבעות, ישווקו לציבור באמצעות קבוצת ג.ר.א.ס עיצובים ושילובים בעירבון מוגבל, משווקת מטבעות זיכרון בהנפקת בנק ישראל.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן