מבזקי כאן ישראל

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

חדשות כסף מדבר מדינת ישראל בת 70

בנק ישראל ינפיק מטבעות זיכרון לציון 70 שנות עצמאות

נגידת בנק ישראל, דר' פלוג; "מדינת ישראל, השיגה הישגים כלכליים עצומים ב-70 שנותיה; הצמיחה הכלכלית שידעה המדינה, הביאה לגידול מרשים ברמת החיים, תוך קליטה מוצלחת של גלי עלייה רבים. הפכנו ממדינה שעיקר גאוותה הייתה על יצוא התפוזים ושסבלה מאפיזודות ארוכות של חוסר יציבות כלכלית, למדינה המתפארת בתעשיית הייטק שנשענת על ידע וחדשנות פורצי דרך ושבולטת ביציבות מקרו כלכלית ופיננסית. ערב יום העצמאות ה-70 למדינה, שבנק ישראל, יציין אותו בהנפקת מטבע זיכרון מיוחד, עומדים בפנינו הרבה מאוד אתגרים חברתיים וכלכליים, אך יש לנו גם לא מעט במה להתגאות".
דר' קרנית פלוג עם מירי רגב
דר’ קרנית פלוג עם מירי רגב

הודעה לעיתונות המשותפת לבנק ישראל ומשרד התרבות והספורט בישרה היום (יום ראשון, ל’ בניסן התשע”ח) כי בנק ישראל ינפיק מטבעות זיכרון לציון 70 שנות עצמאות המדינה. כזכור, מדי שנה מנפיק בנק ישראל מספר מטבעות זיכרון לציון נושאים, הישגים, ערכים, מקומות ואירועים בעלי חשיבות ייחודית בתולדות העם והמדינה. לקראת יום העצמאות ובמסגרת חגיגות שנת ה- 70 למדינת ישראל, ינפיק בנק ישראל מטבעות זיכרון לציון 70 שנות עצמאות המדינה, שאישרה ועדת טקסים וסמלים בראשותה של השרה מירי רגב.  

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

מטבעות הזיכרון, המונפקים על גבי מתכות יקרות (כסף וזהב) יונפקו בשלוש מהדורות, בערכים של 1 ₪ (כסף רגיל), 2 ₪ (כסף קשוט) ו- 10 ₪ (זהב קשוט). בצד הנושא של המטבע, יופיע הסמליל הרשמי, כפי שנבחר על ידי ממשלת ישראל ומנהלת אירועי ה-70 שנה למדינה בראשות שרת התרבות והספורט הגב’ מירי רגב.

בצד הערך של המטבע, שעוצב על ידי המעצבת מיכל חמאוי, מופיעים שני פסיו של דגל המדינה וביניהם הערך הנקוב. עיצובו של צד הנושא כולל מגן דוד ובתוכו המספר 70, מהם נמשך קו המתפרק לאיורי פיקסלים המסמלים עתיד, קדמה וטכנולוגיה.

בתוך המגן דוד, מופיעה גם המילה; “ישראל” בכתב ספרי-תורה, תפילין ומזוזות (כתב סת”ם) והמילים; “מורשת של חדשנות“. בשולי המטבע, יופיע גם הכיתוב; “70 שנה למדינת ישראל” בשפות; עברית, ערבית ובאנגלית.

שרת התרבות והספורט, חברת כנסת מירי רגב, אמרה; “בהמשך להחלטת ועדת השרים לסמלים וטקסים שבראשה אני עומדת, אני גאה על השקת המטבעות החדשים לרגל חגיגות ה- 70 למדינת ישראל.

העיצוב הייחודי של המטבע המבטא את העתיד, הקדמה והטכנולוגיה, יחד עם הכיתוב מורשת של חדשנות, מאפיין בצורה הטובה ביותר את מדינת ישראל אחרי 70 שנות הכלכלה שלנו פורחת ואנו בצמיחה מתמדת בזכות ההון האנושי הנדיר הקיים במדינת ישראל.

 נגידת בנק ישראל, דר’ פלוג; “מדינת ישראל, השיגה הישגים כלכליים עצומים ב-70 שנותיה…”

המטבעות החדשים מסמלים ציון דרך של 70 שנים בהם הפרחנו את השממה והצמחנו כלכלה לתפארת. אני מודה לנגידה הגברת קרנית פלוג על שיתוף הפעולה”. סיכמה שרת התרבות והספורט, חברת כנסת רגב.

נגידת בנק ישראל, דר’ קרנית פלוג; “מדינת ישראל, השיגה הישגים כלכליים עצומים ב-70 שנותיה; הצמיחה הכלכלית שידעה המדינה, הביאה לגידול מרשים ברמת החיים, תוך קליטה מוצלחת של גלי עלייה רבים.

הפכנו ממדינה שעיקר גאוותה הייתה על יצוא התפוזים ושסבלה מאפיזודות ארוכות של חוסר יציבות כלכלית, למדינה המתפארת בתעשיית הייטק שנשענת על ידע וחדשנות פורצי דרך ושבולטת ביציבות מקרו כלכלית ופיננסית.

ערב יום העצמאות ה-70 למדינה, שבנק ישראל, יציין אותו בהנפקת מטבע זיכרון מיוחד, עומדים בפנינו הרבה מאוד אתגרים חברתיים וכלכליים, אך יש לנו גם לא מעט במה להתגאות”.

פרטי המטבעות, נקבעו, בהתאם ל-חוק בנק ישראל, התש”ע-2010 על ידי נגידת בנק ישראל דר’ קרנית פלוג, בהתייעצות עם ‘הועדה לתכנון שטרי כסף, מעות ומטבעות זיכרון‘ ובאישור המועצה המנהלית של בנק ישראל וכן ועדת השרים לסמלים וטקסים בראשות השרה רגב.

המטבעות, ישווקו לציבור באמצעות קבוצת ג.ר.א.ס עיצובים ושילובים בעירבון מוגבל, משווקת מטבעות זיכרון בהנפקת בנק ישראל.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן