בנקאות בנקים חינוך מבזקים חדשות ‘כאן ישראל’

בנק ישראל ומשרד החינוך, יקיימו לראשונה “שבוע הכסף העולמי”

במהלך שבוע 'שבוע הכסף העולמי' יתקיימו פעילויות שונות להגברת המודעות הפיננסית של בני הנוער ◄ המפקח על הבנקים, מר יאיר אבידן; "הוכנו מגוון תכנים שיסייעו להנחיל יסודות בסיסיים של חינוך פיננסי לבני הנוער ובתקווה שאלה יתרמו להם לשיפור האוריינות הפיננסית, כמו גם, לסייע להם בעת קבלת החלטות פיננסיות אני מודה למשרד החינוך על שיתוף הפעולה הפורה ומברך המערכת הבנקאית על מעורבותה כחלק מהיותה בלתי נפרד מהמרקם הכלכלי-חברתי".
0
0
יאיר אבידן המפקח על הבנקים, ברקע: 'שבוע הכסף העולמי' של ארגון ה-OECD | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
יאיר אבידן המפקח על הבנקים

ביוזמת ‘הפיקוח על הבנקים’ ב’בנק ישראל’ ו’משרד החינוך’ ובאמצעות ‘פורום חינוך פיננסי של המערכת הבנקאית’ לראשונה, יתקיימו פעילויות בנושא חינוך פיננסי לבני נוער במסגרת “שבוע הכסף העולמי” של ארגון ה-OECD.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

ארגון ה-OECDהארגון לשיתוף פעולה ולפיתוח כלכלי (Organisation for Economic Co-operation and Development) הוא ארגון בינלאומי של המדינות המפותחות המקבלות את עקרונות הדמוקרטיה הליברלית והשוק החופשי.

המפקח על הבנקים, מר יאיר אבידן; “הפיקוח על הבנקים, מעניק חשיבות רבה לנושא ההתנהלות הפיננסית הנכונה של הציבור ופועל במגוון דרכים על מנת לסייע לציבור לרכוש מיומנויות חשובות אלו, אשר מהוות כישור חיים בסיסי.

במסגרת פעילות זו, הוכנו מגוון תכנים שיסייעו להנחיל יסודות בסיסיים של חינוך פיננסי לבני הנוער ובתקווה שאלה יתרמו להם לשיפור האוריינות הפיננסית, כמו גם, לסייע להם בעת קבלת החלטות פיננסיות.

אני מודה למשרד החינוך על שיתוף הפעולה הפורה ומברך את המערכת הבנקאית על מעורבותה וזאת כחלק מהיותה חלק בלתי נפרד מהמרקם הכלכלי-חברתי בישראל“. סיכם המפקח על הבנקים, הכלכלן מר יאיר אבידן.

מאז שנת 2012, מתקיים ברחבי העולם ה-“Global Money Week | שבוע הכסף העולמי” שמטרתו הגברת המודעות הפיננסית בדגש על חשיבותה בחיי היום יום בקרב בני הנוער ברחבי העולם.

בשבוע זה, שאותו מוביל הפורום הבינלאומי לחינוך פיננסי ב-OECD, מתקיימות כ-465000 פעילויות בנושא חינוך פיננסי, ב-175 מדינות ומשתתפים בהן למעלה מ-40 מיליון בני נוער.

השנה, לראשונה, ביוזמת הפיקוח על הבנקים בבנק ישראל ומשרד החינוך, יתקיימו בישראל פעילויות שונות בנושא חינוך פיננסי לבני נוער במהלך “שבוע הכסף העולמי” שיתקיים בישראל בין התאריכים; 9-16.3.2021.

█  במסגרת פעילות הפיקוח על הבנקים ובאמצעות פורום חינוך פיננסי של המערכת הבנקאית, הוכנו התכנים הבאים לטובת בני הנוער;

  • מצגת ידידותית בנושא ניהול תקציב, עידוד החיסכון וחשיבות המעקב אחר הפעילות בחשבון הבנק,
  • מדריך מפורט למנחה שמעביר את המצגת,
  • משחק אינטראקטיבי בנושא ניהול תקציב.

המצגת המיועדת לכיתות ט’-י’, תועבר במסגרת משדר מקוון בהשתתפות נציגי משרד החינוך ובנק ישראל שישודר בתאריך 9.3.2021 בשעה 12:00 באתר “אקדמיה ברשת” ובתי הספר, יוכלו לבחור לשלב את הקרנת המשדר במסגרת מערכת השיעורים המתוכננת.

תכנים אלו וכן תכנים נוספים לטובת התנהלות כלכלית נכונה של בני נוער, לרבות משחקים מקוונים ומדריכים צרכניים, ניתן למצוא באתר בנק ישראל. מידע זה, יהיה זמין לציבור הרחב, החל מתאריך 9.3.21, עם תחילת שבוע הכסף העולמי.

ארגון לשיתוף פעולה ולפיתוח כלכלי.

יצוין, כי ‘שבוע הכסף העולמי’ מתקיים ברחבי העולם בין התאריכים; 22-28.3.2021. מכיוון שבשבוע זה בני הנוער נמצאים בחופשת פסח, הפעילות במדינת ישראל, תוּקדם ותתקיים בין התאריכים; 9-16.3.2021.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-7 נכדים; רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-75

הדלקת המשואות ופתיחת חגיגות יום העצמאות

דבר ראש הממשלה ביבי נתניהו

דילוג לתוכן