מבזקי כאן ישראל

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

בנקים חדשות כאן ישראל

בנק ישראל השטרות הבאים בעריכים של 20 ₪ ו-100 ₪

השטרות הבאים בסדרת השטרות החדשה – בעריכים של 20 ₪ ו-100 ₪, יופצו לציבור החל ביום חמישי, ה' בכסלו התשע"ח, 23.11.17 במטרה להגביר את מודעות הציבור לכניסתם של השטרות החדשים למחזור, ואת היכרות הציבור עם סימני הביטחון המשולבים בהם, יפתח בנק ישראל בתכנית הסברה לציבור הרחב – "פשוט לבדוק שזה בטוח", באמצעי התקשורת הנגישים לאוכלוסיות שונות.
0
0
בנק ישראל השטרות הבאים בעריכים של 20 ₪ ו-100 ₪ בשבוע הבא | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
בנק ישראל השטרות הבאים בעריכים של 20 ₪ ו-100 ₪ בשבוע הבא | עיבוד צילום: שולי סונגו ©

החל ביום חמישי, ה’ בכסלו התשע”ח, 23.11.17, יופצו לציבור השטרות החדשים בעריכים 20 ₪ ו- 100 ₪ – כך הודיע בנק ישראל, היום (חמישי, כ”ז בחשוון התשע”ח). ההפצה תעשה באמצעות קופות הבנקים המסחריים, המכשירים האוטומטיים למשיכת מזומנים וסניפי חברת הדואר. ביום רביעי, ד’ בכסלו התשע”ח, 22.11.17 תמסור הנגידה את השטרות החדשים לידיו של נשיא המדינה, מר ראובן ריבלין, באירוע שייערך במשכן הנשיא בירושלים.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

לידיעת הציבור, נמסר, כי השטרות החדשים, ככל שטרות הסדרה החדשה, מציגים סטנדרטים מתקדמים של ביטחון, חדשנות ונגישות ומשולבים בהם מגוון סימני ביטחון נגד זיופים. לטובת אוכלוסיית העיוורים ובעלי לקויות הראיה נבדלים עריכי השטרות בסדרה החדשה באורכם (הפרש של 7 מילמטרים בין עריך לעריך), ומשולבים בהם סימנים ייעודיים המאפשרים לזהותם.

עוזר לדובר של בנק ישראל, מר רוני שמילוביץ מסר לפורטל כאן ישראל | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה כי; השטר החדש בעריך 20 שקלים חדשים (₪), נושא את דיוקנה של המשוררת רחל (בלובשטיין), צבעו אדום ואורכו 129 מילמטרים.

השטר החדש בעריך 100 שקלים חדשים () נושא את דיוקנה של המשוררת לאה גולדברג, צבעו כתום ואורכו 143 מילמטרים.

בנק ישראל, ביקש להבהיר, כי שטרות מסדרה ב’ של השקל החדש, אשר עודם משמשים את הציבור כיום ימשיכו לשמש הילך חוקי למשך מספר שנים, והם יהלכו במחזור במקביל לשטרות החדשים.

 בנק ישראל יפתח בתכנית הסברה לציבור הרחב; “פשוט לבדוק שזה בטוח”

הואיל ומהלך ההחלפה הוא הדרגתי, הציבור אינו נדרש לבצע בשלב זה כל פעולה להחלפת השטרות וכאשר אלו יופקדו בבנק ישראל על ידי התאגידים הבנקאיים. הם יוחלפו בהדרגה בשטרות מהסדרה החדשה. בהמשך, יפרסם בנק ישראל הנחיות בנוגע להחלפת השטרות מסדרה ב’.

בנק ישראל פעל במשך החודשים האחרונים ליידע ולהדריך את החברות והגופים העיקריים המשתמשים במזומנים במשק אודות הכנסתם הקרובה למחזור של השטרות החדשים ואופן השימוש בהם.

בנוסף, מסר בנק ישראל מבעוד מועד דוגמאות של השטרות לבנקים, ליבואנים של מנגנוני מכונות אוטומטיות ולחברות המפעילות מכונות אלו. מסירת דוגמאות השטרות נעשתה למטרת כיול והתאמה של המכונות לשטרות החדשים. גופים המפעילים מכונות אוטומטיות אשר טרם סיימו את הליך ההתאמה של המכונות לשטרות החדשים נדרשים לעשות זאת בהקדם.

במטרה להגביר את מודעות הציבור לכניסתם של השטרות החדשים למחזור ואת היכרות הציבור עם סימני הביטחון המשולבים בהם, בנק ישראל, יפתח בתכנית הסברה לציבור הרחב; “פשוט לבדוק שזה בטוח“, באמצעי התקשורת הנגישים לאוכלוסיות שונות.

בין היתר, יופצו כרזות ועלוני הסברה בחמש שפות בסניפי הבנקים, בחברת הדואר, ובאמצעות גופים מסחריים וציבוריים שונים.

מידע נוסף ניתן לקבל באתר האינטרנט של הבנק בכתובת: www.newbanknotes.org.il, באמצעות פניה לדואר אלקטרוני בכתובתף contact_currency@boi.org.il, או בטלפון שמספרו 1-800-300-018.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן