ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

דיני מקרקעין דינים ופסקי דין חדשות קִרְיַת גַּת

בני זוג שהשכירו קרקע ציבורית ללא היתר ל’אלבר’ חויב ב-400 אלף ₪

בית המשפט המחוזי באר שבע (כב' סגן הנשיאה השופט אריאל ואגו – אב בית דין) קיבל עמדת המדינה כי בני הזוג ארזואן, פלשו ללא כל היתר למקרקעין הסמוכים למגרש שבו אכן, יש להם זכויות במקרקעין, ועשו בהם שימוש מסחרי וחייב בתשלום של כ-400 אלף ₪, את בני הזוג ארזואן, כי לא נמצאה עילה להתערבות בממצאים העובדתיים של בית משפט השלום וכי הם תומכים במסקנה המשפטית במסגרתה חויבו הנתבעים בסכום הכספי שנקבע.
0
0
כב' סגן הנשיאה השופט אריאל ואגו – אב בית דין בית המשפט המחוזי באר שבע ברקע: חב' אלבר סניף קרית גת - מכירת מכוניות אזור התעשייה בקריית גת | צילום הרשות השופטת | עיבוד: שולי סונגו©
כב’ השופט אריאל ואגו

בני זוג שהשכירו קרקע שבבעלות המדינה לחברת ההשכרה של ציי רכב חב’ אלבר, יישאו בתשלום של כ-400 אלף ₪ למדינה זאת בגין דמי שימוש ב-מקרקעין – כך קבע אתמול (שני, כ”ט אייר, ה’תשפ”ב) בית משפט המחוזי בעיר באר שבע, בראשות כב’ סגן הנשיאה השופט אריאל ואגו – אב בית דין בית המשפט המחוזי באר שבע, שקיבל את עמדת המדינה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר. 

עולה, כי בני הזוג ארזואן, עשו במשך כ-6 שנים, שימוש מסחרי ב’מקרקעי ציבור‘ באזור התעשייה בעיר קריית גת, כאשר השכירו אותם לחברת אלבר ציי רכב שהשתמשה בהם כמגרש למכירת כלי רכב. זאת מבלי שיש כלל לבני הזוג ארזואן, כל זכויות במקרקעין.

בני הזוג ארזואן, נטען, פלשו ללא כל היתר למקרקעין הסמוכים למגרש שבו אכן, יש להם זכויות במקרקעין, ועשו בהם… שימוש מסחרי.

בית משפט השלום בבאר שבע, כב’ השופטת נעם חת מקוב (תיק 60397-09-14, מיום 19.8.2) קבע, כי בני הזוג ארזואן, התעשרו שלא כדין על חשבון רשות מקרקעי ישראל, וחייב אותם בתשלום דמי שימוש במקרקעין בסך של 419,000 ₪.

זאת נקבע, על יסוד הנתונים שבהסכם השכירות שנחתם בינם לבין חברת אלבר ודמי השכירות ששוּלמו בפועל.

בני הזוג ארזואן, הגישו ערעור על פסק הדין ואולם בית המשפט המחוזי בבאר שבע, בראשות כב’ סגן הנשיאה השופט אריאל ואגואב בית דין בית המשפט המחוזי באר שבע, קיבל את עמדת המדינה, שיוצגה על ידי עורך דין עודד יהוד מטעם פרקליטות מחוז דרום (אזרחי), ודחה את ערעורם.

בית המשפט המחוזי כב’ סגן הנשיאה, השופט אריאל ואגואבד, כב’ השופט יעקב פרסקי, כב’ השופט פאני גילת כהן, קבע עוד, כי לא נמצאה עילה להתערבות בממצאים העובדתיים של בית משפט השלום וכי הם תומכים במסקנה המשפטית במסגרתה חויבו הנתבעים בסכום הכספי שנקבע.

“טענת המערערים, כי לא היה מקום לחייב את המערערים יחד ולחוד אלא רק את המערערת 2, אף היא נדחית, וזאת משלא נטענה טענה זו בהליך קמא ולהפך בכתבי הטענות הציגו המערערים עצמם כמי שהינם בעלים ומחזיקים במשותף של הזכויות בנכס.

מטעם אגף דוברות הסברה ותקשורת של משרד המשפטים, מסרה דוברת מחוז דרום עורכת דין  ויטה זק, לאתר ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי; בני הזוג, יישאו בתשלום דמי שימוש במקרקעין בסך של 419,000 ₪.

בנוסף, חייב בית המשפט המחוזי בבאר שבע את הנתבעים בני הזוג תמי רבקה ובן זוגה שמעון ארזון, בהוצאות לקופת המדינה בסך של 10,000 ₪.

אל פסק הדין המלא על דחיית הערעור של בני הזוג ארזואן על קרקע ציבורית ללא היתר שניתנה ל’אלבר’.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 68, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי נעים, סבא מאושר ל-5 נכדים; רפאל, אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן