קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

בנימינה | גבעת עדה חדשות כאן ישראל

בנימינה-גבעת עדה משלושה נבחר האחד: איתי וייסברג

מתוצאות הבחירות לראשות המועצה המקומית בנימינה-גבעת עדה, נבחר מר איתי ויסברג שזכה ב- 48.7% מכלל קולות המצביעים, המועמד השני מר רם פיין, זכה ב- 40.67%, ובמקום השלישי, מר שלמה סלמה ב- 10.5%◄מערכת הבחירות לראש הרשות המקומית, עברה במושבה המנומנמת משהו בשקט מופתי. מן המועצה המקומית בנימינה-גבעת עדה, דווח, כי; "לא נרשמו אירועים חריגים". 
איתי ויסברג הוא ראש מועצת בנימינה גבעת-עדה הנבחר | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
איתי ויסברג הוא ראש מועצת בִּנְיָמִינָה-גִּבְעַת עָדָה הנבחר | עיבוד צילום: שולי סונגו ©

איתי ויסברג הוא ראש מועצת בִּנְיָמִינָה-גִּבְעַת עָדָה הנבחר. אמש (שלישי, י"ט בסיון התשע"ז) בתום ספירת הקולות מ-15 קלפיות שנפתחו ברחבי המושבות מתוכן 3 קלפיות מונגשות ב-בנימינה ו-בגבעת עדה, התברר, כי מר איתי ויסברג, זכה ב- 48.7% מכלל קולות המצביעים, המועמד השני מר רם פיין זכה ב- 40.67% מכלל קולות המצביעים, ובמקום השלישי מר שלמה סלמה ב- 10.5% מכלל קולות המצביעים.

רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן נעיםבפייסבוקאו בטוויטר.

כי עם היוודע התוצאות, איתי ויסברג ראש המועצה הנבחר של בנימינה-גבעת עדה, הכריז ומסר לכתב פורטל ’כאן נעים | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה’ | סקירת חדשות ואירועים ב’רשויות מקומיות’ כי: "דרכו של פינקי זוארץ זכרו לברכה (ראש מועצת בנימינה-גבעת עדה שנפטר במפתיע מדום לב בגיל 52 באפריל 2017 במהלך טיול בווייטנאם) ניצחה ואני מחויב להמשיך בדרכו למען תושבי המושבות בנימינה-גבעת עדה.

אני שמח, מרוצה ומודה על האמון שניתן לי על ידי הבוחרים ומרגע זה תהיה חובת ההוכחה עלי". הבהיר בהתרגשות מה מר ויסברג.

מערכת הבחירות לראש הרשות המקומית, עברה אתמול במושבות המנומנמות משהו בשקט מופתי. מן המועצה המקומית בנימינה-גבעת עדה, דווח, כי; "לא נרשמו אירועים חריגים". סיכם  מר וייסברג.

█ "לא נרשמו אירועים חריגים ביום הבחירות".

המועמדים שהתמודדו היו; מר איתי וייסברג, מר רן פיין ומר שלמה סלמה. המועמד פיין הפסיד במערכת הבחירות ב-2013 בפער קטן לזוארץ זכרו לברכה וכיהן בשנתיים האחרונות כסגן יושב ראש המועצה. מר סלמה שימש אף הוא בתפקיד סגן יושב ראש המועצה ואילו מר וייסברג, כיהן רק כחבר מועצה מן המניין.

ראש המועצה הנבחר מר וייסברג, יכהן בתפקיד עד לבחירות בכלל הרשויות המקומיות באוקטובר 2018. כיום הוא בן 57, נשוי ואב ל-4 ילדים. תושב בנימינה מזה 25 שנה ופעיל במושבה מהיום הראשון בה קבע את המשך חייו.

מר ויסברג, הוא סטראטפיסט, יזם ויועץ בכיר למחשוב. בעבר שירת בחיל הים והשתחרר בדרגת סגן אלוף.

 הרשויות המקומיות בנימינה-גבעת עדה אוחדו בשנת 2003 

בִּנְיָמִינָה-גִּבְעַת עָדָה | לוגו
בִּנְיָמִינָה-גִּבְעַת עָדָה | לוגו

היא מועצה מקומית במחוז חיפה בישראל. בנימינה, הוכרזה כמועצה מקומית בשנת 1950.

בשנת 2003 אוחדו הרשויות המקומיות בנימינה וגבעת עדה לכדי מועצה מקומית אחת.

על פי ויקיפדיה המושבה בנימינה, הקרויה על שם הברון בנימין אדמונד דה רוטשילד, נוסדה בידי בנים של עולי העלייה הראשונה שהתיישבו בה ב־1922.

לאחר מלחמת העולם הראשונה הצטרפו קבוצות רבות למקום והוא גדל במהירות. בתחילה התבססה כלכלת המושבה על חקלאות, אך כיום חלק גדול מתושביה עובדים בגוש דן ומנצלים את הרכבת שמחברת אותה לשם.

עם בני המושבה הידועים נמנים ראש ממשלת ישראל ה-12, אהוד אולמרט, השר לשעבר זאב בוים זכרו לברכה (מפלגת קדימה), שלמה גרבץ וכן הפזמונאי אהוד מנור זכרו לברכה, שאף הנציח את המושבה בשיריו.

כיום מתגוררים בה אמנים רבים בהם; הזמר דורי בן זאב, השחקן -בדרן מפיק ליאור כלפון ועוד.

גבעת עדה, הוקמה ב-1903 ונקראה על שם אשתו של הברון בנימין אדמונד דה רוטשילד עדלאידה (עדה). המושבה הוקמה על ידי שמונה משפחות, בעיקר בני זכרון יעקב. כלכלת המושבה התבססה בעיקר על חקלאות, כאשר לענבי היין היה חלק נכבד בה.

גבעת עדה ממוקמת כ-5 קילומטרים מזרחית לבנימינה.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 65, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר לשלוש נכדות אוריאן, מילה שרה ו-אריאל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שניה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן