"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד"א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

בנימינה | גבעת עדה חדשות כאן ישראל

בנימינה-גבעת עדה משלושה נבחר האחד: איתי וייסברג

מתוצאות הבחירות לראשות המועצה המקומית בנימינה-גבעת עדה, נבחר מר איתי ויסברג שזכה ב- 48.7% מכלל קולות המצביעים, המועמד השני מר רם פיין, זכה ב- 40.67%, ובמקום השלישי, מר שלמה סלמה ב- 10.5%◄מערכת הבחירות לראש הרשות המקומית, עברה במושבה המנומנמת משהו בשקט מופתי. מן המועצה המקומית בנימינה-גבעת עדה, דווח, כי; "לא נרשמו אירועים חריגים". 
איתי ויסברג הוא ראש מועצת בנימינה גבעת-עדה הנבחר | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
איתי ויסברג הוא ראש מועצת בִּנְיָמִינָה-גִּבְעַת עָדָה הנבחר | עיבוד צילום: שולי סונגו ©

איתי ויסברג הוא ראש מועצת בִּנְיָמִינָה-גִּבְעַת עָדָה הנבחר. אמש (שלישי, י"ט בסיון התשע"ז) בתום ספירת הקולות מ-15 קלפיות שנפתחו ברחבי המושבות מתוכן 3 קלפיות מונגשות ב-בנימינה ו-בגבעת עדה, התברר, כי מר איתי ויסברג, זכה ב- 48.7% מכלל קולות המצביעים, המועמד השני מר רם פיין זכה ב- 40.67% מכלל קולות המצביעים, ובמקום השלישי מר שלמה סלמה ב- 10.5% מכלל קולות המצביעים.

רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן נעיםבפייסבוקאו בטוויטר.

כי עם היוודע התוצאות, איתי ויסברג ראש המועצה הנבחר של בנימינה-גבעת עדה, הכריז ומסר לכתב פורטל ’כאן נעים | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה’ | סקירת חדשות ואירועים ב’רשויות מקומיות’ כי: "דרכו של פינקי זוארץ זכרו לברכה (ראש מועצת בנימינה-גבעת עדה שנפטר במפתיע מדום לב בגיל 52 באפריל 2017 במהלך טיול בווייטנאם) ניצחה ואני מחויב להמשיך בדרכו למען תושבי המושבות בנימינה-גבעת עדה.

אני שמח, מרוצה ומודה על האמון שניתן לי על ידי הבוחרים ומרגע זה תהיה חובת ההוכחה עלי". הבהיר בהתרגשות מה מר ויסברג.

מערכת הבחירות לראש הרשות המקומית, עברה אתמול במושבות המנומנמות משהו בשקט מופתי. מן המועצה המקומית בנימינה-גבעת עדה, דווח, כי; "לא נרשמו אירועים חריגים". סיכם  מר וייסברג.

█ "לא נרשמו אירועים חריגים ביום הבחירות".

המועמדים שהתמודדו היו; מר איתי וייסברג, מר רן פיין ומר שלמה סלמה. המועמד פיין הפסיד במערכת הבחירות ב-2013 בפער קטן לזוארץ זכרו לברכה וכיהן בשנתיים האחרונות כסגן יושב ראש המועצה. מר סלמה שימש אף הוא בתפקיד סגן יושב ראש המועצה ואילו מר וייסברג, כיהן רק כחבר מועצה מן המניין.

ראש המועצה הנבחר מר וייסברג, יכהן בתפקיד עד לבחירות בכלל הרשויות המקומיות באוקטובר 2018. כיום הוא בן 57, נשוי ואב ל-4 ילדים. תושב בנימינה מזה 25 שנה ופעיל במושבה מהיום הראשון בה קבע את המשך חייו.

מר ויסברג, הוא סטראטפיסט, יזם ויועץ בכיר למחשוב. בעבר שירת בחיל הים והשתחרר בדרגת סגן אלוף.

 הרשויות המקומיות בנימינה-גבעת עדה אוחדו בשנת 2003 

בִּנְיָמִינָה-גִּבְעַת עָדָה | לוגו
בִּנְיָמִינָה-גִּבְעַת עָדָה | לוגו

היא מועצה מקומית במחוז חיפה בישראל. בנימינה, הוכרזה כמועצה מקומית בשנת 1950.

בשנת 2003 אוחדו הרשויות המקומיות בנימינה וגבעת עדה לכדי מועצה מקומית אחת.

על פי ויקיפדיה המושבה בנימינה, הקרויה על שם הברון בנימין אדמונד דה רוטשילד, נוסדה בידי בנים של עולי העלייה הראשונה שהתיישבו בה ב־1922.

לאחר מלחמת העולם הראשונה הצטרפו קבוצות רבות למקום והוא גדל במהירות. בתחילה התבססה כלכלת המושבה על חקלאות, אך כיום חלק גדול מתושביה עובדים בגוש דן ומנצלים את הרכבת שמחברת אותה לשם.

עם בני המושבה הידועים נמנים ראש ממשלת ישראל ה-12, אהוד אולמרט, השר לשעבר זאב בוים זכרו לברכה (מפלגת קדימה), שלמה גרבץ וכן הפזמונאי אהוד מנור זכרו לברכה, שאף הנציח את המושבה בשיריו.

כיום מתגוררים בה אמנים רבים בהם; הזמר דורי בן זאב, השחקן -בדרן מפיק ליאור כלפון ועוד.

גבעת עדה, הוקמה ב-1903 ונקראה על שם אשתו של הברון בנימין אדמונד דה רוטשילד עדלאידה (עדה). המושבה הוקמה על ידי שמונה משפחות, בעיקר בני זכרון יעקב. כלכלת המושבה התבססה בעיקר על חקלאות, כאשר לענבי היין היה חלק נכבד בה.

גבעת עדה ממוקמת כ-5 קילומטרים מזרחית לבנימינה.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן