ההפתעה המרגשת של סגן י׳ | חיל-האוויר הישראלי

לזה הוא לא ציפה! סגן י׳ חשב שהוא מצטלם לסרטון רגיל לקראת סיום קורס-טיס 179, אבל... לנו היו תכניות אחרות!

למי הצביעה גאולה אבן-סער ב-2006? | גיא זהר

כאן 11 | גאולה אבן-סער טענה שכל חייה הצביעה ליכוד, אבל מאמר מ-2006 טען אחרת. יש פער - וסגרנו אותו | אופירה אסייג, טענה שבסין וביפן אין תאונות דרכים. בדקנו. ועוד פערים קטנים | איך גם נתניהו וגם גדעון סער משתמשים באותו סקר להוכיח את הובלתם?

פורום כאן נעים

“למה אתה גונב?”: מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

חדשות חיפה קהילה

במגזר הערבי אין מסגרות ייעודיות לטיפול בנערות נפגעות עבירות מין

- כך קובעת עורכת דין לידיה רבינוביץ', ממונה ארצית תחום ייצוג קטינים; "למרות האתגרים העצומים והתכנים הקשים שעלו במהלך יום העיון, יצאנו מחוזקים. שמענו מנציגי משרד הרווחה, מחויבות עמוקה לקידום טיפול מותאם תרבות לילדים בסיכון מהחברה הערבית, ומודעות לצורך בהרחבת המענים בקהילה ובמסגרות חוץ ביתיות".
משתתפים בדיון של הכנס ראשון מסוגו שהתמקד בילדים בסיכון בחברה הערבית בחיפה | צילום: דוברות משרד המשפטים | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
משתתפים בכנס ילדים בסיכון בחברה הערבית בחיפה

“במגזר הערבי אין מסגרות ייעודיות לטיפול ב-נערות נפגעות עבירות מין,  – כך קובעת הממונה הארצית תחום ייצוג קטינים של משרד השפטים, עורכת דין לידיה רבינוביץ’; “לכן, חובה עלינו להעלות מודעות לסוגיות המורכבות של קטינים בסיכון במגזר הערבי ולייצר פתרונות לבעיות האקוטיות שעלו בכנס ראשון ומיוחד של ‘הסיוע המשפטי’ בנושא ילדים בסיכון בחברה הערבית בעיר חיפה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

בכנס ראשון אותו יזם מערך ייצוג קטינים בסיוע המשפטי ‘עו”ד משלי’, בשיתוף מכון חרוב שנערך אתמול (ראשון, כ”ב באלול התשע”ט) לקחו חלק שופטי נוער ושופטי בתי משפט למשפחה, אנשי מקצוע בכירים בתחומי הרווחה והמשפט ואנשי חינוך.

במהלך הכנס, נחשפו המשתתפים לסוגיות המורכבות של ילדים בסיכון בחברה הערבית באמצעות מקרים ודוגמאות עליהם סיפרו נציגי הרווחה, החינוך והסיוע המשפטי, המלווים ילדים ונערים בסיכון בחברה הערבית ופועלים לסייע להם.

עורכת דין לידיה רבינוביץ' ממונה ארצית ייצוג קטינים בסיוע המשפטי | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
עורכת דין לידיה רבינוביץ’

במהלך הכנס, נחשפו ממצאים מדאיגים באשר למחסור במענים מתאימים ומחסור במשאבים לטיפול בנערות בסיכון ו-נערות שנפגעו מינית בחברה הערבית, לדוגמא; המחסור האקוטי במסגרות ייעודיות לטיפול בנערות נפגעות עבירות מין לצד המחסור במשפחות אומנה ובמשפחות מארחות.

המשמעות היא שבמקרים רבים נערות שנפגעו אינן מגיעות למסגרות המתאימות להן ברמה הטיפולית ונשלחות למסגרות שאינן מותאמות לצרכיהן כנפגעות עבירה.

על פי נתוני המועצה לשלום הילד ו-התכנית הלאומית לילדים בסיכון, אחד מתוך 4 ילדים בחברה הערבית, נמצא בסיכון לעומת אחד מתוך 6 ילדים בחברה היהודית ונכון לסוף שנת 2018, היו מוכרים ומטופלים ב‘רשויות המקומיות’ כילדים בסיכון 20% מכלל הילדים בחברה הערבית, לעומת כ-12% מכלל הילדים בחברה היהודית.

דובר היחידות המקצועיות של אגף דוברות הסברה ותקשורת במשרד המשפטים מר יובל גורן, מסר לפורטל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי במערך ייצוג קטינים בסיוע המשפטי, ‘עו”ד משלי’ יש 15% מכלל קטינים המיוצגים על ידו הם מן החברה הערבית.

משתתפים בדיון של הכנס הראשון מסוגו שהתמקד בילדים בסיכון בחברה הערבית בחיפה | צילום: דוברות משרד המשפטים | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
משתתפים בדיון של הכנס הראשון

עו”ד לידיה רבינוביץ’, ממונה ארצית ייצוג קטינים בסיוע המשפטי, אמרה, כי; “למרות האתגרים העצומים והתכנים הקשים שעלו במהלך יום העיון, יצאנו מחוזקים.

שמענו מנציגי משרד הרווחה מחויבות עמוקה לקידום טיפול מותאם תרבות לילדים בסיכון מהחברה הערבית, ומודעות לצורך בהרחבת המענים בקהילה ובמסגרות חוץ ביתיות.

גילינו גם מחויבות יוצאת דופן של כל הגורמים להמשך שיתוף פעולה עם מערך ״עו״ד משלי״ (ייצוג משפטי של קטינים בסיוע המשפטי) להעלאת המודעות ופתרונות לבעיות האקוטיות שהציפו עורכי הדין של הילדים”.

ממונה ייצוג קטינים בסיוע המשפטי, מחוז חיפה, עורכת דין ג’יהאן קראקרה-בכריה, אומרת; “יום העיון שהתקיים אתמול ונוכחות כל הגורמים בו, הינו הוכחה למה שעורכי הדין מטעם ‘מערך ייצוג הקטינים בסיוע המשפטי’ ניסו להשמיע במשך שנים.

שיתוף הפעולה עם ‘מכון חרוב‘ המתמחה בילדים בהזנחה והתעללות, הביא למעשה לקדמת הבמה את הסוגיות הייחודיות והמושתקות לקטינים בסיכון בחברה הערבית.

אנו מאמינים שבאיגום כל הכוחות, יהפוך הדיון הפורה והמעמיק שהתקיים ביום העיון לעשייה”.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן