קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

חינוך פרדס חנה-כרכור

בית ספר כרכור מקום ה-1 בתחרות אמנות 70 למדינה

אחרי הזכיה המרשימה מקום ראשון ב'חקר מדעי' של בית הספר ממלכתי "כרכור" אשר בישוב פרדס חנה-כרכור, הוכיחו התלמידים, כי לא רק טובים בתחום הרוח אלא הם מעולים גם בחומר ה'אומנות' ולקחו את כל הקופה בתחרות אמנות בנושא 70 שנה למדינה ישראל זכייה זו, מצטרפת להישג המרשים אליו הגיע בית הספר לפני מספר שבועות.
נציגי בית ספר כרכור שזכה במקום ה-1 בתחרות אמנות בנושא 70 שנה למדינה
נציגי בית ספר כרכור שזכה במקום ה-1 בתחרות אמנות בנושא 70 שנה למדינה

מה זה ירוק בחוץ ואדום בפנים – נכון אבטיח אבל מ… קרמיקה ולזה קוראים; אמנות מקומית צעירה ומבטיחה! כך ניתן להגדיר את בית הספר ממלכתי "כרכור" אשר בישוב פרדס חנה-כרכור שזכה לאחרונה במקום הראשון בתחרות האמנות המחוזית שהתמקדה בציון -70 שנה למדינה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

את תעודת ההכרה, קיבל צוות בית הספר הממלכתי "כרכור" יחד עם נציגות התלמידים בטקס מכובד שנערך במעמד מנהל המחוז, דר' סער הראל והמפקחים.

עוד בטקס נכחו בטקס; מנהלת בית הספר כרכור, הגב' לאה קראוס, רכזת האמנויות בבית הספר, הגב'  מיכל דהן, המורות לאמנות, הגב' תמר בן שטרית, הגב' נורית איפנברג, הגב' שולה שובל, גמלאית המתנדבת בבית הספר שנים רבות המסייעת ותורמת רבות לעשייה בתחום ה'אמנות' בבית הספר וכן אלון רובין, תלמיד כיתה ה', נציג התלמידים אשר עבודותיהם הוצגו והתמודדו בתחרות.

העבודות המיוחדות עשויות מקרמיקה ועיסת נייר והן מייצגות את תפיסת עולמם הפרטית של התלמידים בנוגע למדינה; "ישראל שלי". כל תלמיד הטמיע את דיוקנו האישי (המופשט) בעבודות.

בין היצירות; אבטיח מקרמיקה, נעלי בלנסטון על שביל ישראל מעיסת נייר, שיח צבר, מנגל מחומרים אלו, מפת ארץ ישראל מקרמיקה  ועוד.

העבודות נחשפו למפקחי משרד החינוך בעת סיור מקצועי בבית הספר והם ייעדו את היצירות המרשימות לתחרות המחוזית.

בשבועות האחרונים קיבלה מנהלת בית הספר, הגב' לאה קראוס, את הבשורה המשמחת על זכייתם מבין כלל בתי הספר המחוז והזמנתם לטקס. זכייה זו, מבססת את מעמדו של בית הספר ממלכתי "כרכור" כמוביל ומתקדם בתחום האמנויות בישוב פרדס חנה-כרכור ובמחוז חיפה.

דוברת המועצה המקומית פרדס חנה-כרכור, הגב' הלית שי, מסרה לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק’ או ב’טוויטר’. כי את העבודות הזוכות, יצרו התלמידים במסגרת הפרויקט הייחודי; "אמנות יוזמת אמנות" במסגרתו בוחרים תלמידי כיתות ה'-ו' באילו 'אפיקי אמנות' הם מעוניינים להתנסות ולהרחיב את ידיעותיהם.

שיעורים אלו, מביאים לשיאם את התהליך האמנותי בכיתות הצעירות יותר בהן נחשפים התלמידים למגוון רחב של עולמות יצירה ואמנות בהם; צילום דיגיטלי, מחול, פיסול קרמי ועוד.

█ מנהלת בית הספר קראוס; הילדים עברו מסע אישי אמנותי באמצעות שיעורי האמנות והיצירות עליהן עמלו. 

מנהל מחוז חיפה של משרד החינוך, דר' הראל סער; "ברכות לזוכים אשר הציגו עבודות מושקעות ומעניינות. השימוש ב'אמנות' ככלי, מאפשר לתלמידים להביא לידי ביטוי את עולמם האישי, את זהותם ותפיסתם.

שמחנו לראות באמצעות היצירות של הילדים את פני העתיד את תוצרי החינוך הערכי המעניק מרחב אישי  לצד חיבור שורשי לחברה ולקהילה".

מעבודות תלמידי "בית הספר כרכור"
מעבודות תלמידי "בית הספר כרכור"

מנהלת אגף החינוך ב-מועצת פרדס חנה כרכור, הגב' אילנה זגול: "ברכות לבית הספר ולתלמידים על הזכייה. זכייה זו, מצטרפת להישג המרשים אליו הגיע בית הספר לפני מספר שבועות; מקום ראשון ב'חקר מדעי'.

זכיות אלו משקפות את העשייה החינוכית המקצועית והעמוקה בבית הספר אשר מעניקה לילדים כלים חשובים במגוון שדות חקר והתנסות. יישר כוח".

מנהלת בית הספר, הגב' קראוס, סיפרה; "הילדים עברו מסע אישי אמנותי באמצעות שיעורי האמנות והיצירות עליהן עמלו. התהליך התמקד בעבודה עצמאית ובחיבור בין הפרטי לסביבה ולחברה, בין דיוקן עצמי למדינת ישראל.

העבודות שנבחרו להתמודד בתחרות, מהוות חלק מיצירות נפלאות רבות ומושקעות של תלמידנו אשר הוצגו כולם בתערוכת ביכורי היצירה שלנו בחג השבועות שהתמקדה אף היא ב-70 שנה למדינה.

תודה לרכזת האמנויות, הגב' מיכל דהן, למורות לאמנות הגב' תמר בן שטרית והגב' נורית איפנברג על הובלת התהליך יחד עם התלמידים, זהו אינו הישג של השנה האחרונה בלבד שכן הוא משקף את ההשקעה הרבה בתלמידים בכל השנים האחרונות המתבטאת בעבודות אלו".

עוד הוסיפה הגב' קראוס; " תודה חמה למתנדבת שלנו, הגב' שולה שובל על השקעתה בבית הספר ובתלמידים היא עצמה למדה בבית הספר בכיתה א' ובהמשך ילדיה ונכדיה, למדו ולומדים בבית הספר.

גם כיום כגמלאית היא ממשיכה לתרום לקהילה בעבודתה עם הילדים באמנויות".
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

דילוג לתוכן