בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה

בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה – יום בחיי מנהל פארק מים - כאן חדשות | אלכוהול מוברח בתוך לחם, דיווח על קקי במגלשה ומכות עם כסאות פלסטיק. כתבתם של דורון סולומונס ואורן אהרוני.

"לא מאמין במזל בלוטו – זה מתמטיקה"

"לא מאמין במזל בלוטו - זה מתמטיקה": ריאיון עם סטפן מנדל, האיש שפיצח את שיטת הלוטו, אחרי הפרק אודותיו בתוכנית זמן אמת בכאן 11.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

סליחה על השאלה❓ עונה 2 | אוטיסטים

סליחה על השאלה❓ עונה שנייה לתכנית האהובה זוכת פרס האקדמיה 🏆 שעושה את העולם מקום יפה יותר! הצצה כנה ואינטימית לחייהן של קבוצות שמתמודדות עם סטיגמות חברתיות באמצעות שאלות שנשאלו על ידי הצופים. ערוץ כאן 11.

זן נדיר – גורים

גורים - חזרזירים בפי'גמות, שפני סלע משחקים תופסת, פעוטון של יעלים, ותיעוד מיוחד של גורי זאב, מרגע ההמלטה במאורה ועד אימוני הציד שלהם. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

מציאת גופת מנהיג הילידים באמזונס – סערה בברזיל

מציאת גופתו של מנהיג הילידים באמזונס מעוררת סערה בברזיל. כאן חדשות | חדשות הלילה עם יאיר ויינרב.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

חדשות בריאות חיפה

בית חולים רמבם: נחש צפע הכיש תושב הצפון למוכש ולמכיש שלום

תושב הצפון, גבר בן 46, גילה תעוזה ויוזמה ייחודית – הוא לכד את הנחש מסוג צפע ארסי למהדרין, הביא אותו חי, בתוך צנצנת אל המרכז הרפואי רמב"ם. אז את השלב הראשון והחשוב צלחו המטופל והרופאים בהצלחה – זיהו שמדובר ב'נחש צפע' והתאימו את הטיפול בהכשה. האיש החלים ושוחרר. אך הבעיה הקטנה שנותרה לאנשי המיון במרכז הרפואי רמבם, הייתה – מה לעזאזל עושים עם צפע חי?
האח חאלד ממיון רמבם עם הצפע הארסי שלכד המוכש בן 46 תושב הצפון והביא עימו | צילום: דוברות רמבם | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
האח חאלד ממיון רמבם עם הצפע

זה מסוג הסיפורים היותר נדירים שמגיעים לחדר מיון גדול ועסוק כמו זה שב'רמבם – הקריה הרפואית לבריאות האדם'. במיון של רמבם, רגילים לקלוט תושבים מצפון הארץ אשר מגיעים בעקבות 'הכשות נחשים'.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה' בפייסבוק’ או ב’טוויטר’.

בחלק מהמקרים המוּכשים בעלי יוזמה – הורגים את הנחש ומביאים אותו איתם, על מנת שיוכלו לזהות את סוג הנחש ולהחליט על סוג הטיפול הרפואי הנדרש בהכשה מסוג זה או אחר.

במקרה שארע לפני מספר ימים, תושב הצפון, גבר בן 46, גילה תעוזה ויוזמה ייחודית – הוא לכד את הנחש מסוג צפע ארסי למהדרין, הביא אותו חי, בתוך צנצנת אל המרכז הרפואי רמב"ם.

אז את השלב הראשון והחשוב צלחו המטופל והרופאים בהצלחה – זיהו שמדובר ב'נחש צפע' והתאימו את הטיפול בהכשה. האיש החלים ושוחרר.

אך הבעיה הקטנה שנותרה לאנשי המיון במרכז הרפואי רמבם, הייתה – מה לעזאזל עושים עם צפע חי?

מסתבר שהצפע הוא בעל חיים מוגן, ויש כללים ברורים שנועדו לשמור על חייו… בהתייעצות שקיים מר אמיר בן יוסף, מנהל תפעול שירותי הסביבה של רמבם עם עיריית חיפה ועם רשות הטבע והגנים, העלה שיש להשיב את הנחש בר המזל אל הטבע, שם מקומו.

בן יוסף הזעיק 'לוכד נחשים מוסמך' אל חדר המיון וזה לקח את נחש הצפע הרחק לעומק יערות הכרמל ושחרר אותו שם. כמו שאמרו דוברות רמבם, כי "למוכש ולמכיששלום".
דילוג לתוכן