מדא גייס את מירי בוהדנה למאמצים של מדא בנושא הקורונה

"מזה כשנתיים מגן דוד אדום הוא משפחה עבורי ומקום שבמסגרתו אני זוכה לתת מעצמי למען אחרים" - סיפרה מירי בוהדנה; "נגיף הקורונה, יצר בהלה רבה בעולם וגם בארץ והרבה דברים בנושא אינם ברורים, מה שיכול להלחיץ עוד יותר. לכן, שמחתי מאוד לשתף פעולה עם מדא, גם בנושא הזה, וליצור סרטון ביחד עם דר' סטרוגו, שמטרתו להעלות מודעות לפעולות שונות שחשוב לעשות, כדי למנוע הדבקה, לתת תשובות ולהרגיע את הציבור" .

אורלי לוי לא ידעה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | אומנם עמיר פרץ הצהיר שוב ושוב שהוא רוצה ממשלה בתמיכת הרשימה המשותפת, אבל אורלי לוי אבקסיס פשוט לא ידעה | להשוות קורונה לשפעת זה אולי מרגיע - אבל לא נכון.

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

חדשות בריאות חיפה

בית חולים רמבם: נחש צפע הכיש תושב הצפון למוכש ולמכיש שלום

תושב הצפון, גבר בן 46, גילה תעוזה ויוזמה ייחודית – הוא לכד את הנחש מסוג צפע ארסי למהדרין, הביא אותו חי, בתוך צנצנת אל המרכז הרפואי רמב"ם. אז את השלב הראשון והחשוב צלחו המטופל והרופאים בהצלחה – זיהו שמדובר ב'נחש צפע' והתאימו את הטיפול בהכשה. האיש החלים ושוחרר. אך הבעיה הקטנה שנותרה לאנשי המיון במרכז הרפואי רמבם, הייתה – מה לעזאזל עושים עם צפע חי?
האח חאלד ממיון רמבם עם הצפע הארסי שלכד המוכש בן 46 תושב הצפון והביא עימו | צילום: דוברות רמבם | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
האח חאלד ממיון רמבם עם הצפע

זה מסוג הסיפורים היותר נדירים שמגיעים לחדר מיון גדול ועסוק כמו זה שב’רמבם – הקריה הרפואית לבריאות האדם’. במיון של רמבם, רגילים לקלוט תושבים מצפון הארץ אשר מגיעים בעקבות ‘הכשות נחשים’.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ בפייסבוק’ או ב’טוויטר’.

בחלק מהמקרים המוּכשים בעלי יוזמה – הורגים את הנחש ומביאים אותו איתם, על מנת שיוכלו לזהות את סוג הנחש ולהחליט על סוג הטיפול הרפואי הנדרש בהכשה מסוג זה או אחר.

במקרה שארע לפני מספר ימים, תושב הצפון, גבר בן 46, גילה תעוזה ויוזמה ייחודית – הוא לכד את הנחש מסוג צפע ארסי למהדרין, הביא אותו חי, בתוך צנצנת אל המרכז הרפואי רמב”ם.

אז את השלב הראשון והחשוב צלחו המטופל והרופאים בהצלחה – זיהו שמדובר ב‘נחש צפע’ והתאימו את הטיפול בהכשה. האיש החלים ושוחרר.

אך הבעיה הקטנה שנותרה לאנשי המיון במרכז הרפואי רמבם, הייתה – מה לעזאזל עושים עם צפע חי?

מסתבר שהצפע הוא בעל חיים מוגן, ויש כללים ברורים שנועדו לשמור על חייו… בהתייעצות שקיים מר אמיר בן יוסף, מנהל תפעול שירותי הסביבה של רמבם עם עיריית חיפה ועם רשות הטבע והגנים, העלה שיש להשיב את הנחש בר המזל אל הטבע, שם מקומו.

בן יוסף הזעיק ‘לוכד נחשים מוסמך‘ אל חדר המיון וזה לקח את נחש הצפע הרחק לעומק יערות הכרמל ושחרר אותו שם. כמו שאמרו דוברות רמבם, כי “למוכש ולמכיששלום“.
דילוג לתוכן