ההפתעה המרגשת של סגן י׳ | חיל-האוויר הישראלי

לזה הוא לא ציפה! סגן י׳ חשב שהוא מצטלם לסרטון רגיל לקראת סיום קורס-טיס 179, אבל... לנו היו תכניות אחרות!

למי הצביעה גאולה אבן-סער ב-2006? | גיא זהר

כאן 11 | גאולה אבן-סער טענה שכל חייה הצביעה ליכוד, אבל מאמר מ-2006 טען אחרת. יש פער - וסגרנו אותו | אופירה אסייג, טענה שבסין וביפן אין תאונות דרכים. בדקנו. ועוד פערים קטנים | איך גם נתניהו וגם גדעון סער משתמשים באותו סקר להוכיח את הובלתם?

פורום כאן נעים

“למה אתה גונב?”: מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

חדשות בריאות חיפה

בית חולים רמבם: נחש צפע הכיש תושב הצפון למוכש ולמכיש שלום

תושב הצפון, גבר בן 46, גילה תעוזה ויוזמה ייחודית – הוא לכד את הנחש מסוג צפע ארסי למהדרין, הביא אותו חי, בתוך צנצנת אל המרכז הרפואי רמב"ם. אז את השלב הראשון והחשוב צלחו המטופל והרופאים בהצלחה – זיהו שמדובר ב'נחש צפע' והתאימו את הטיפול בהכשה. האיש החלים ושוחרר. אך הבעיה הקטנה שנותרה לאנשי המיון במרכז הרפואי רמבם, הייתה – מה לעזאזל עושים עם צפע חי?
האח חאלד ממיון רמבם עם הצפע הארסי שלכד המוכש בן 46 תושב הצפון והביא עימו | צילום: דוברות רמבם | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
האח חאלד ממיון רמבם עם הצפע

זה מסוג הסיפורים היותר נדירים שמגיעים לחדר מיון גדול ועסוק כמו זה שב’רמבם – הקריה הרפואית לבריאות האדם’. במיון של רמבם, רגילים לקלוט תושבים מצפון הארץ אשר מגיעים בעקבות ‘הכשות נחשים’.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ בפייסבוק’ או ב’טוויטר’.

בחלק מהמקרים המוּכשים בעלי יוזמה – הורגים את הנחש ומביאים אותו איתם, על מנת שיוכלו לזהות את סוג הנחש ולהחליט על סוג הטיפול הרפואי הנדרש בהכשה מסוג זה או אחר.

במקרה שארע לפני מספר ימים, תושב הצפון, גבר בן 46, גילה תעוזה ויוזמה ייחודית – הוא לכד את הנחש מסוג צפע ארסי למהדרין, הביא אותו חי, בתוך צנצנת אל המרכז הרפואי רמב”ם.

אז את השלב הראשון והחשוב צלחו המטופל והרופאים בהצלחה – זיהו שמדובר ב‘נחש צפע’ והתאימו את הטיפול בהכשה. האיש החלים ושוחרר.

אך הבעיה הקטנה שנותרה לאנשי המיון במרכז הרפואי רמבם, הייתה – מה לעזאזל עושים עם צפע חי?

מסתבר שהצפע הוא בעל חיים מוגן, ויש כללים ברורים שנועדו לשמור על חייו… בהתייעצות שקיים מר אמיר בן יוסף, מנהל תפעול שירותי הסביבה של רמבם עם עיריית חיפה ועם רשות הטבע והגנים, העלה שיש להשיב את הנחש בר המזל אל הטבע, שם מקומו.

בן יוסף הזעיק ‘לוכד נחשים מוסמך‘ אל חדר המיון וזה לקח את נחש הצפע הרחק לעומק יערות הכרמל ושחרר אותו שם. כמו שאמרו דוברות רמבם, כי “למוכש ולמכיששלום“.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

דילוג לתוכן