פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

בית ג'אן | بيت جن חינוך רדיו | טלוויזיה

בית ג’אן מה סוד הצלחת הכפר הדרוזי להישג 100% זכאות לבגרות

כנגד כל הסיכויים הכפר הדרוזי בית ג'אן, ניצב בחוד החנית של מערכת החינוך עם 100% זכאות לבגרות  מה סוד ההצלחה שלו? האם ההצלחה, אכן משנה ומשפרת את חיי הצעירים הדרוזים ומובילה אותם אל עתיד טוב יותר? ויותר מכול, מה על המסורת והשמרנות הדרוזית אשר רק הולכת ומתחזקת אל מול הערכים הליברליים שאליהם שואף בית הספר? ◄ "מאה אחוז" – יום ראשון, 1 בספטמבר  2019, בשעה 21:05 ב-כאן 11 ובדיגיטל.
0
0

מאה אחוז” זוכה הסרט התיעודי הטוב ביותר בפסטיבל הקולנוע ירושלים, סרטם של יעל קיפר ו-רונן זרצקי בבכורה טלוויזיונית ב’כאן 11′ מביא את סיפורו של בית הספר התיכון היחיד בכפר הדרוזי בֵּית גַ’ן (بيت جن) שבהרי הגליל העליון, הנחשב הכפר הגבוה ביותר לא רק טופוגרפית במדינת ישראל, אלא גם כנגד כל הסיכויים ונתוני הפתיחה הדמוגרפיים, ניצב ב’חוד החנית של מערכת החינוך’ וכל תלמידיו זכאים ל’תעודת בגרות’ בישראל.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

כל בתי הספר שכיכבו ברשימות המצטיינים של משרד החינוך, שנים, נותרו מאחור, משתאים ולא מאמינים.

לינא התלמידה הדרוזית ואמה מן הכפר בית ג'אן | רקע: מבט פנורמי על הישוב בית ג'אן | צילום באדיבות כאן 11 | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
לינא התלמידה הדרוזית ואמה

הסרט “מאה אחוז” מתפרש על פני שלוש שנים שבהן ניסו יוצרי הסרט (קיפר את זרצקי) להבין את פשר ההצלחה ואת מרכיביה ובעיקר ניסו להבין איך כל תלמיד, בלי יוצא מהכלל, מסיים את לימודיו עם ‘תעודת בגרות מלאה’.

אחד ממחוללי השינוי המרכזים הוא המורה ג’לאל סעד, גיבור הסרט והאחראי לכיתות ה”סטארט” שבהן לומדים התלמידים המתקשים.

בעזרתו, נכנסו יוצרי הסרט, אל תוך הכפר, אל הבתים, אל הכיתות ואל חייהם וליבותיהם של התלמידים.

המורה סעד, מבהיר בתחילת שנת הלימודים: “רק מי שמאושפז בטיפול נמרץ ומחובר למכונת הנשמה, יקבל שחרור. מי שלא, צריך להגיע אל בית הספר“, ומתווה לתלמידיו את הדרך להצלחה“.

המורה ג’לאל סעד, יוצר מערכת יחסים מיוחדת ורגישה עם כל תלמיד ותלמידה, מערכת שבה שני הצדדים מחויבים להצלחה ולאחריות אישית, מערכת שבה התלמידים מבינים שעתיד ה-100% מונח על כתפיהם.

אם אחד מהם יעזוב, יטעה או ייכשל – לא יגיעו ל100%.

הסרט, מתפרש על פני 3 שנים שבהן ניסו יוצרי הסרט קיפר את זרצקי להבין את פשר ההצלחה ואת מרכיביה ובעיקר ניסו להבין איך כל תלמיד, בלי יוצא מהכלל, מסיים את לימודיו עם תעודת בגרות מלאה.

האם ההצלחה אכן משנה ומשפרת את חיי הצעירים הדרוזים ומובילה אותם אל עתיד טוב יותר? ויותר מכול, מה על המסורת והשמרנות הדרוזית שרק הולכת ומתחזקת אל מול הערכים הליברליים שאליהם שואף בית הספר?

כל אלה מתערבבים בתוך חברה סגורה שמנסה למצוא את דרכה במציאות חברתית הולכת ומשתנה.

שידור הסרט “מאה אחוז” בבכורה טלוויזיונית– יום ראשון, 1 בספטמבר  2019, בשעה 21:05 ב-כאן 11 וב-דיגיטל.

0
0דילוג לתוכן