"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

בית ג'אן | بيت جن חינוך רדיו | טלוויזיה

בית ג'אן מה סוד הצלחת הכפר הדרוזי להישג 100% זכאות לבגרות

כנגד כל הסיכויים הכפר הדרוזי בית ג'אן, ניצב בחוד החנית של מערכת החינוך עם 100% זכאות לבגרות  מה סוד ההצלחה שלו? האם ההצלחה, אכן משנה ומשפרת את חיי הצעירים הדרוזים ומובילה אותם אל עתיד טוב יותר? ויותר מכול, מה על המסורת והשמרנות הדרוזית אשר רק הולכת ומתחזקת אל מול הערכים הליברליים שאליהם שואף בית הספר? ◄ "מאה אחוז" – יום ראשון, 1 בספטמבר  2019, בשעה 21:05 ב-כאן 11 ובדיגיטל.

"מאה אחוז" זוכה הסרט התיעודי הטוב ביותר בפסטיבל הקולנוע ירושלים, סרטם של יעל קיפר ו-רונן זרצקי בבכורה טלוויזיונית ב'כאן 11' מביא את סיפורו של בית הספר התיכון היחיד בכפר הדרוזי בֵּית גַ'ן (بيت جن) שבהרי הגליל העליון, הנחשב הכפר הגבוה ביותר לא רק טופוגרפית במדינת ישראל, אלא גם כנגד כל הסיכויים ונתוני הפתיחה הדמוגרפיים, ניצב ב'חוד החנית של מערכת החינוך' וכל תלמידיו זכאים ל'תעודת בגרות' בישראל.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

כל בתי הספר שכיכבו ברשימות המצטיינים של משרד החינוך, שנים, נותרו מאחור, משתאים ולא מאמינים.

לינא התלמידה הדרוזית ואמה מן הכפר בית ג'אן | רקע: מבט פנורמי על הישוב בית ג'אן | צילום באדיבות כאן 11 | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
לינא התלמידה הדרוזית ואמה

הסרט "מאה אחוז" מתפרש על פני שלוש שנים שבהן ניסו יוצרי הסרט (קיפר את זרצקי) להבין את פשר ההצלחה ואת מרכיביה ובעיקר ניסו להבין איך כל תלמיד, בלי יוצא מהכלל, מסיים את לימודיו עם 'תעודת בגרות מלאה'.

אחד ממחוללי השינוי המרכזים הוא המורה ג'לאל סעד, גיבור הסרט והאחראי לכיתות ה"סטארט" שבהן לומדים התלמידים המתקשים.

בעזרתו, נכנסו יוצרי הסרט, אל תוך הכפר, אל הבתים, אל הכיתות ואל חייהם וליבותיהם של התלמידים.

המורה סעד, מבהיר בתחילת שנת הלימודים: "רק מי שמאושפז בטיפול נמרץ ומחובר למכונת הנשמה, יקבל שחרור. מי שלא, צריך להגיע אל בית הספר", ומתווה לתלמידיו את הדרך להצלחה".

המורה ג'לאל סעד, יוצר מערכת יחסים מיוחדת ורגישה עם כל תלמיד ותלמידה, מערכת שבה שני הצדדים מחויבים להצלחה ולאחריות אישית, מערכת שבה התלמידים מבינים שעתיד ה-100% מונח על כתפיהם.

אם אחד מהם יעזוב, יטעה או ייכשל – לא יגיעו ל100%.

הסרט, מתפרש על פני 3 שנים שבהן ניסו יוצרי הסרט קיפר את זרצקי להבין את פשר ההצלחה ואת מרכיביה ובעיקר ניסו להבין איך כל תלמיד, בלי יוצא מהכלל, מסיים את לימודיו עם תעודת בגרות מלאה.

האם ההצלחה אכן משנה ומשפרת את חיי הצעירים הדרוזים ומובילה אותם אל עתיד טוב יותר? ויותר מכול, מה על המסורת והשמרנות הדרוזית שרק הולכת ומתחזקת אל מול הערכים הליברליים שאליהם שואף בית הספר?

כל אלה מתערבבים בתוך חברה סגורה שמנסה למצוא את דרכה במציאות חברתית הולכת ומשתנה.

שידור הסרט "מאה אחוז" בבכורה טלוויזיונית– יום ראשון, 1 בספטמבר  2019, בשעה 21:05 ב-כאן 11 וב-דיגיטל.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

דילוג לתוכן