ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

לגלריית כאן נעים

פורום כאן נעים

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

חקלאות ישראל משקאות צרכנות

בירה דבש חדשה BEERA כשרה, ללא גלוטן מ’מכוורת מרדכי גולן’

הדבוראי הצעיר גל גולן מ'מכוורת מרדכי גולן' במושב גילת בנגב, משיק בירה דבש חדשה 'BEERA' כשרה לפסח, ללא גלוטן ◄מנכל מועצת הדבש מר זאב מידן; "מועצת הדבש מברכת את הדבוראי הצעיר והיזם גל גולן, המשמש דוגמא וערך לדבוראים צעירים המעוניינים להיכנס לענף החשוב וקריטי להמשך קיום החקלאות בישראל.
0
0
הדבוראי הצעיר גל גולן מ'מכוורת מרדכי גולן' במושב גילת בנגב עם בירה דבש חדשה 'BEERA' כשרה לפסח, ללא גלוטן
גל גולן, דבוראי

רוצים בחירה נכונה, לא, ממש לא לבחירות לכנסת ה-21, אלא בבירה של המאה העשרים ואחת?! מעתה לכו על זה; ‘בירה דבש BEERA‘ ללא גלוטן! המיוצרת במבשלה קטנה לצד מכוורת של הדבוראי הצעיר גל גולן, מ’מכוורת מרדכי גולן’ שבמושב גילת בנגב. 

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

הדבוראי והיזם גל גולן בן ה-31, הוא דור שני למשפחת דבוראים, הוא עובד מגיל צעיר עם אביו מרדכי גולן, שהקים את המכוורת המשפחתית במושב גילת בנגב הצפוני.

גולן הצעיר ומתוק מדבש, נחשב יזם ברוחו, פתח לאחרונה מרכז מבקרים לצד המכוורת “אוטובוס הדבש BEEBAR” וכעת החליט לייצר במקביל לדבש, בירה דבש, ומשיק את בירת הבוטיק שמגיעה היישר מהדבוראי; ‘בירה דבש BEERA‘ ללא גלוטן! המיוצרת ב‘מבשלה’ קטנה לצד ה’מכוורת’.

BEERA נחשבת על ידי אניני הטעם כבירה עדינה וארומתית על בסיס דבש טבעי המגיע מכוורות ‘מכוורת גולן’ המוצבות בנקודות מרעה ברחבי הנגב הצפוני והמערבי.

ייאמר מיד; הבירה אינה מכילה רכיבי גלוטן, אלא, אורז, קינואה, דבש טבעי, כשות, מים, תה שחור, שמרים ותבלינים. הבירה חזקה במיוחד ומכילה 8 אחוזי אלכוהול, אך מאחר והמתיקות של הדבש דומיננטית, הדבר אינו מורגש בטעם.

גל גולן דבוראי מכוורת ‘מרדכי גולן’; “בתקופה האחרונה החלטתי להרים את הכפפה ולפתוח נישה חדשה למכוורת המשפחתית, היה בי דחף עז לפרוץ לכיוון שמכוורות אחרות לא הגיעו אליו, החלטתי לנסות לייצר בירה דבש.

התחלתי מניסוי קטן ובמשך כשנה עם צוות מומחים בתחום, שדרגנו את המתכון עד שהגענו לטעם הרצוי.

מנכל מועצת הדבש מר זאב מידן; “מועצת הדבש מברכת את הדבוראי הצעיר והיזם גל גולן, המשמש דוגמא וערך לדבוראים צעירים…”

לאט לאט, שדרגנו את הכלים, הקמתי מבשלה קטנה ליד המכוורת, הגדלנו נפחים וכעת שמחים להציג את הבירה.

בירה דבש חדשה BEERA כשרה לפסח, ללא גלוטן מ'מכוורת מרדכי גולן' | עיבוד צילום: שולי סונגו
בירה דבש BEERA

כיאה לבירת בוטיק בעבודת יד, אנחנו משקיעים מאמץ ואהבה רבה בכל בקבוק” – אומר גולן ומוסיף; “דבש, הינו “האנטיביוטיקה של הטבע” כעת ניתן לקבל את סגולותיו גם דרך הבירה, כאשר הדבש, מגיע היישר מרדייתו בכוורות שלנו, ללא תוספת סוכר מעובד!

הבירה מאוד קלה ועדינה, ובנוסף מרגישים את המתיקות של הדבש, הבירה שלנו לא מסוננת, כלומר, ישנם משקעים של השמרים בתחתית הבירה שהם מאוד בריאים ומוסיפים ערך תזונתי מאוד חשוב”.

משרד ’יעל שביט-תקשורות’ לייעוץ תקשורתי ואסטרטגי, דוברות, המנוהל על ידי הגב’ יעל שביט, מסר באמצעות הגב’ נטע שושן לפורטל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה’ כי; אביו של גל, מר מרדכי גולן, החל לגדל דבורים עם שחרורו מן הצבא בשנת 1982.

בראשית דרכו היו לו רק 10 כוורות שהוצבו מאחורי ביתו במושב, הם היוו את הבסיס למכוורת, שכיום מונה מאות כוורות המוצבות בנקודות מרעה ברחבי הנגב הצפוני והמערבי, כאשר חלקן משמשות להאבקת גידולים חקלאיים שונים.

גל גולן, נולד עם האהבה לדבורים וכבר מגיל צעיר, התלווה אל אביו לעבודת המכוורת.

גם שתי האחיות הקטנות של גל, ליטל ורוני, עובדת במכוורת ואחראיות על בית האריזה, עם האם ענת.

כיום מרדכי, ממשיך בניהול המכוורת ומשמש כמנכל BEERA ובנו גל גולן ממש סמנכל BEERA וממשיך להתמיד בקידום פעולות להרחבת המכוורת.

באוטובוס הדבש BEEBAR, ניתן לטעום ממגוון סוגי הדבש; הדרים, אקליפטוס, אשל, חמניות וכותנה, בימי חמישי ומוצאי שבת, הופך מרכז המבקרים למפגש חברתי, עם הגשת בירה דבש החדשה, כאשר סביב נשמרת אווירת הכוורת.

מנכל מועצת הדבש מר זאב מידן; מועצת הדבש מברכת את הדבוראי הצעיר והיזם גל גולן, המשמש דוגמא וערך לדבוראים צעירים המעוניינים להיכנס לענף החשוב וקריטי להמשך קיום החקלאות בישראל.

מועצת הדבש, שמה לה למטרה לקדם את הדור הבא בענף והדבוראי גל גולן בהחלט משמש דוגמא למופת בדרך בה בחר, להשתלב בעבודת המכוורת של אביו וליצור יזמויות חדשות סביב הדבש הישראלי האיכותי”,

מידן, סיכם; “חשוב לזכור, כי ענף הדבש והדבוראות תלוי בתנאי מזג האוויר ומתמודד בשנים האחרונות עם היעלמות של שליש מכמות הדבורים, תופעה היוצרת חשש גדול לעתיד הענף ובעיקר לעתיד האנושות אשר תלוי בהישרדות דבורי הדבש, האחראיות להאבקת 80% מסך הגידולים החקלאיים בעולם”.

לרכישת בירה דבש BEERA, ניתן להגיע למבשלת הבירה ב’מכוורת מרדכי גולן‘ במושב גילת. או דרך אתר WWW.YASBAZZAR.COM  בירה דבש BEERA מאושרת על ידי משרד הבריאות.

0
0אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

דילוג לתוכן