קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

חדשות כאן באר שבע כאן בת ים מסחר | תעשייה צרכנות

ביטול בלעדיות של רשתות פארם בקניונים הגביר התחרות בינן

מבדיקה שערכה המועצה לצרכנות במשרד הכלכלה, נמצא, כי יש פערים של עשרות שקלים במחיר סל מוצרי הטואלטיקה בין הרשתות, לטובתה של רשת B ׁ(בי) ◄במתחם ביג בבאר שבע, נמצא, פער של 15% בין רשת סופרפארם ל-B (בי) בקניון עזריאלי בעיר מודיעין, פער של 7% בין הרשתות ובקניון בת ים, פערים של 8% בין הסלים.
אלי כהן, שר הכלכלה והתעשייה, על ביטול הבלעדיות של רשתות הפארם בקניונים | ברקע סניף ברלין סנטר של ניו-פארם בשכונת אזורי חן | עיבוד: שולי סונגו
אלי כהן, שר הכלכלה והתעשייה

בדיקת המועצה לצרכנות ב'משרד הכלכלה' חושפת, כי בעקבות ביטול הבלעדיות של רשתות הפארם בקניונים, התחרות בין הרשתות גוברת וכך נמצאו; פערים של למעלה מ10% במחיר סל הקניות בין רשתות סופר פארם ו-B ׁ(בי) הנמצאות באותו מרכז מסחרי. עולה, כי במתחם "ביג" בעיר באר שבע, נמצא פער של 15% בין רשת סופר פארם ל-B ׁ(בי) ואילו ב"קניון עזריאלי" בעיר מודיעין, נמצא פער של 7% בין הרשתות בעיר בת ים, נמצא, כי "בקניון בת ים" פערים של 8% בין הסלים!

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

הידעתם? כי במרחק צעד אחד, תוכלו לחסוך עשרות שקלים! שר הכלכלה והתעשייה, חבר כנסת אלי כהן, מודע היטב למצב ומסביר; "ביטול הבלעדיות במרכזים המסחריים, הינו צעד חשוב שתורם להגברת התחרות, כניסת שחקנים חדשים לשוק והורדת המחירים.

אני קורא לצרכנים להשוות מחירים בין הרשתות, לבצע צרכנות נבונה ולחסוך עשרות שקלים בכל קניה. אנחנו, נמשיך לקדם את התחרות ולפעול למול גופים בעלי נתח שוק גבוה, המנצלים זאת לגביית מחירים מופרזים".

רשתות הפארם מתחרות על הכיס של הצרכנים. כחלק מהרפורמה במוצרי הטואלטיקה שמטרתה הורדת מחירי הטואלטיקה והגברת התחרות, הוביל שר הכלכלה והתעשייה מר אלי כהן בשיתוף הממונה על ההגבלים העסקיים עורכת דין הגב' מיכל הלפרין, הסכם לביטול הבלעדיות של הרשתות בקניונים ובמרכזים המסחריים.

דוברת דוברת שר הכלכלה והתעשייה, הגב' יהל זילברברג, הוסיפה ומסרה לפורטל 'כאן נעים | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה' כי; מאז כניסת ההסכם לביטול הבלעדיות לתוקף, נפתחו בשלושה מרכזים מסחריים, שתי רשתות פארם הפועלות אחת לצד השנייה ומתחרות על כיסם של הצרכנים.

מבדיקה שערכה המועצה לצרכנות במשרד הכלכלה, נמצא, כי יש פערים של עשרות שקלים במחיר סל מוצרי הטואלטיקה בין הרשתות, לטובתה של רשת B ׁ(בי). במתחם ביג בבאר שבע נמצא, פער של 15% בין רשת סופרפארם לבי, בקניון עזריאלי במודיעין, פער של 7% בין הרשתות ובקניון בת ים פערים של 8% בין הסלים.

 להלן מחירי הסל במרכזים המסחריים השונים;

 מרכז "ביג" בבאר שבע;

מחירי סל הקניות במרכז "ביג" בבאר שבע
מחירי סל הקניות "ביג" באר שבע

קניון יוספטל בת ים;

מחירי סל הקניות בקניון יוספטל בת ים
מחירי סל הקניות בקניון יוספטל בת ים

קניון עזריאלי מודיעין;

מחירי סל הקניות בקניון עזריאלי מודיעין
מחירי סל הקניות בקניון עזריאלי מודיעין

**  הערה; בכל עיר סל המוצרים שונה ונקבע לפי המוצרים שנמצאו גם בסניף ׁׂ(B) בי וגם בסניף סופרפארם באותו מקום. מאותה סיבה, מספר המוצרים בכל עיר שונה.

משרד הכלכלה, מתכוון לפעול לבחינת ענפים נוספים מעבר ל'טואלטיקה' במטרה להפחית את יוקר המחייה וישתמש בכלים העומדים לרשותו, לרבות הגבלת כוחם של היבואנים הגדולים, הצגת פערי מחירים, קידום הקלות בתקנות יבוא תמרוקים, קידום צרכנות נבונה וכאמור בהחלטה האחרונה בחינת הסדרי בלעדיות בקניונים.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 65, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר לשלוש נכדות אוריאן, מילה שרה ו-אריאל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שניה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן