"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

חדשות כאן באר שבע כאן בת ים מסחר | תעשייה צרכנות

ביטול בלעדיות של רשתות פארם בקניונים הגביר התחרות בינן

מבדיקה שערכה המועצה לצרכנות במשרד הכלכלה, נמצא, כי יש פערים של עשרות שקלים במחיר סל מוצרי הטואלטיקה בין הרשתות, לטובתה של רשת B ׁ(בי) ◄במתחם ביג בבאר שבע, נמצא, פער של 15% בין רשת סופרפארם ל-B (בי) בקניון עזריאלי בעיר מודיעין, פער של 7% בין הרשתות ובקניון בת ים, פערים של 8% בין הסלים.
אלי כהן, שר הכלכלה והתעשייה, על ביטול הבלעדיות של רשתות הפארם בקניונים | ברקע סניף ברלין סנטר של ניו-פארם בשכונת אזורי חן | עיבוד: שולי סונגו
אלי כהן, שר הכלכלה והתעשייה

בדיקת המועצה לצרכנות ב'משרד הכלכלה' חושפת, כי בעקבות ביטול הבלעדיות של רשתות הפארם בקניונים, התחרות בין הרשתות גוברת וכך נמצאו; פערים של למעלה מ10% במחיר סל הקניות בין רשתות סופר פארם ו-B ׁ(בי) הנמצאות באותו מרכז מסחרי. עולה, כי במתחם "ביג" בעיר באר שבע, נמצא פער של 15% בין רשת סופר פארם ל-B ׁ(בי) ואילו ב"קניון עזריאלי" בעיר מודיעין, נמצא פער של 7% בין הרשתות בעיר בת ים, נמצא, כי "בקניון בת ים" פערים של 8% בין הסלים!

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

הידעתם? כי במרחק צעד אחד, תוכלו לחסוך עשרות שקלים! שר הכלכלה והתעשייה, חבר כנסת אלי כהן, מודע היטב למצב ומסביר; "ביטול הבלעדיות במרכזים המסחריים, הינו צעד חשוב שתורם להגברת התחרות, כניסת שחקנים חדשים לשוק והורדת המחירים.

אני קורא לצרכנים להשוות מחירים בין הרשתות, לבצע צרכנות נבונה ולחסוך עשרות שקלים בכל קניה. אנחנו, נמשיך לקדם את התחרות ולפעול למול גופים בעלי נתח שוק גבוה, המנצלים זאת לגביית מחירים מופרזים".

רשתות הפארם מתחרות על הכיס של הצרכנים. כחלק מהרפורמה במוצרי הטואלטיקה שמטרתה הורדת מחירי הטואלטיקה והגברת התחרות, הוביל שר הכלכלה והתעשייה מר אלי כהן בשיתוף הממונה על ההגבלים העסקיים עורכת דין הגב' מיכל הלפרין, הסכם לביטול הבלעדיות של הרשתות בקניונים ובמרכזים המסחריים.

דוברת דוברת שר הכלכלה והתעשייה, הגב' יהל זילברברג, הוסיפה ומסרה לפורטל 'כאן נעים | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה' כי; מאז כניסת ההסכם לביטול הבלעדיות לתוקף, נפתחו בשלושה מרכזים מסחריים, שתי רשתות פארם הפועלות אחת לצד השנייה ומתחרות על כיסם של הצרכנים.

מבדיקה שערכה המועצה לצרכנות במשרד הכלכלה, נמצא, כי יש פערים של עשרות שקלים במחיר סל מוצרי הטואלטיקה בין הרשתות, לטובתה של רשת B ׁ(בי). במתחם ביג בבאר שבע נמצא, פער של 15% בין רשת סופרפארם לבי, בקניון עזריאלי במודיעין, פער של 7% בין הרשתות ובקניון בת ים פערים של 8% בין הסלים.

 להלן מחירי הסל במרכזים המסחריים השונים;

 מרכז "ביג" בבאר שבע;

מחירי סל הקניות במרכז "ביג" בבאר שבע
מחירי סל הקניות "ביג" באר שבע

קניון יוספטל בת ים;

מחירי סל הקניות בקניון יוספטל בת ים
מחירי סל הקניות בקניון יוספטל בת ים

קניון עזריאלי מודיעין;

מחירי סל הקניות בקניון עזריאלי מודיעין
מחירי סל הקניות בקניון עזריאלי מודיעין

**  הערה; בכל עיר סל המוצרים שונה ונקבע לפי המוצרים שנמצאו גם בסניף ׁׂ(B) בי וגם בסניף סופרפארם באותו מקום. מאותה סיבה, מספר המוצרים בכל עיר שונה.

משרד הכלכלה, מתכוון לפעול לבחינת ענפים נוספים מעבר ל'טואלטיקה' במטרה להפחית את יוקר המחייה וישתמש בכלים העומדים לרשותו, לרבות הגבלת כוחם של היבואנים הגדולים, הצגת פערי מחירים, קידום הקלות בתקנות יבוא תמרוקים, קידום צרכנות נבונה וכאמור בהחלטה האחרונה בחינת הסדרי בלעדיות בקניונים.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן