חג סוכות שמח

101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

הרשות הפלסטינית חקלאות ישראל ירושלים צרכנות

בטטות מ-עזה ששיווקן אסור נתפסו על ידי משרד החקלאות

מפקחי משרד החקלאות השמידו 160 אריזות של בטטה, במשקל כולל של 1,750 קילוגרמים, שיועדו לשיווק לצרכנים בירושלים ◄הבטטות, הועברו להשמדה. כאמור, לא ידוע כרגע על זהות המבריח ולכן, האירוע נמצא עדיין מצוי בחקירה על מנת לאתר את זהות המבריח ◄ משרד החקלאות, מזהירים שוב, כי; תוצרת חקלאית שלא עברה בדיקות לשאריות מיקרוביולוגיות ושאריות חומרי הדברה, מהווה סכנה מהותית לבריאות הציבור.
0
0
רואי קליגר מנהל היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות של משרד החקלאות ברקע תפיסת משטחי בטטות | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
רואי קליגר

הברחת בטטות מ-עַזָּה במשקל 1,750 קילוגרמים על משטחים עמוסים שהוברחו אל שוק סיטונאי בגבעת שאול שבעיר ירושלים – נחשפו והוחרמו כחלק מפעילות שגרתית על ידי מפקחי היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות של משרד החקלאות ופיתוח הכפר (“פיצוח”).

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק או בטוויטר.

כשמפקחי היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות של משרד החקלאות, ניסו לברר היום (יום חמישי, ו’ אב תשפ”א) בשוק הסיטונאי בבירה, למי הסחורה שייכת, העובדים במקום התנערו ממנה.

מבדיקה מדוקדקת עלה, כי מקור הסחורה הוא ב-עַזָּה בירת רצועת עזה והעיר הגדולה ברשות הפלסטינית, ההערכה שעולה היא שהסחורה החקלאית, הגיעה דרך אחד מ”המעברים” לעיר ירושלים, אם כי עד עתה לא ברור באיזה מעבר מדוּבר.

בסופו של עניין, בטטות הועברו להשמדה. כאמור, לא ידוע כרגע על זהות המבריח ולכן, האירוע נמצא עדיין מצוי בחקירה על מנת לאתר את זהות המבריח.

הבטטות שמם העממי של ‘לפופית נאכלת‘ מין בסוג לפופית במשפחת החבלבליים. הבטטה, מהווה ירק שורש חשוב למאכל ולמספוא. שורשיה מתאפיינים בחלקי שורש גדולים מעובים המשמשים לאגירה ועשירים בעמילן וסוכר.

מנהלת אגף תקשורת, דוברות והסברה של משרד החקלאות ופיתוח הכפר הגב’ דפנה יוריסטה, מסרה לאתר ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי על פי חוק לשיווק תוצרת חקלאית ישנם מספר תנאי סף לכניסת תוצרת חקלאית לארץ.

בין התנאים לכניסת תוצרת חקלאית לארץ; חובת מעבר סחורות במקומות מוסדרים על פי חוק, דיגום התוצרת לשאריות מיקרוביולוגיות ו-שאריות חומרי הדברה בכדי לוודא שהתוצרת הושקתה במים מתאימים וטופלה ב-חומרים מורשים ועוד.

תוצרת חקלאית אשר לא עברה את התהליכים הללו, מהווה סכנה מהותית ל’בריאות הציבור‘ וכן עלולה להוביל לכניסת מזיקים ו-נגעים, אשר עלולים להרוס ענפי חקלאות רבים.

 

 

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן