דת | יהדות חדשות כאן ישראל מלחמת חרבות ברזל קהילה

בוגרי שערי עוזיאל למנהיגות חברתית רבנית – אור בימי חושך ומלחמה

עבודתם של הרבנים, בוגרי שערי עוזיאל, משקפת את משימתה של כל ישראל חברים (בראשי תיבות; כי”ח, “כול ישראל אחים“) לבנות יהדות ישראלית מאחדת. לטפח סולידריות ושיתוף פעולה הדדי, ולהבטיח שכל הקולות ונקודות המבט של העם היהודי, יישמעו ויכובדו, ובכך לחזק את הרוח היהודית ואת חוסנו של העם היהודי.
0
0
הרב עמנואל גדג’ הוא סגן אלוף בצה”ל בחנוכה האחרון מדליקים נרות בעזה | עיבוד: Photolab | עיבוד צילום: שולי סונגו©
הרב עמנואל גדג’

רוח, לחימה, אחי גיבורי התהילה. בוגרי תוכנית שערי עוזיאל למנהיגות חברתית רבנית (של “כל ישראל חברים”) התגייסו למילואים, כדי לסייע לעם ישראל בעת צרתו מאז אירועי הזוועה והשלכותיהם, ב-7 באוקטובר 2023 בנוסף לסיוע הפיסי, הרבנים האלה, מפיצים אור בימים אלה של חושך ומלחמה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק או בטוויטר.

בית המדרש למנהיגות חברתית רבנית” נוצר כדי לצקת ל’ידע ההלכתי של רבנים‘ בסיס איתן בבעיות חברתיות עכשוויות, כך שיהיו להם הכלים הרלוונטיים, לא רק כדי לתת מענה לצרכים הרוחניים של קהילתם, אלא גם לצרכים החברתיים והקהילתיים שלהם.

בכך לעורר השראה ברב ומנהיג ייחודי – כזה שמקדם אחריות חברתית ומעסיק את כל חברי הקהילה.

לרב קהילה רלוונטי, יש פוטנציאל להפוך לכוח מאחד בקהילתו ובכך למתן את הקיטוב הגובר בין המגזרים בחברה הישראלית בימי שגרה, כמו גם בימי מלחמה וסכסוך.

עבודתם של הרבנים, בוגרי שערי עוזיאל, משקפת את משימתה של כל ישראל חברים (בראשי תיבות; כי”ח, “כול ישראל אחים“) לבנות יהדות ישראלית מאחדת.

לטפח סולידריות ושיתוף פעולה הדדי, ולהבטיח שכל הקולות ונקודות המבט של העם היהודי, יישמעו ויכובדו, ובכך לחזק את הרוח היהודית ואת חוסנו של העם היהודי.

█  להלן שלושה מסיפוריהם;

הרב עמנואל גדג’ הוא סגן אלוף בצה”ל. הוא משמש כראש ענף פיתוח טנקים ו-כלי רכב משוריינים מתוצרת ישראלית במשרד הביטחון הישראלי.

במסגרת תפקידו הוא אחראי על פיתוח והטמעת מערכות עתידיות של צה”ל לטנקים ולכלי תחבורה משוריינים.

הרב גדג’, מתגורר ביישוב מבוא חורון והוא הרב הלא רשמי של כמה קהילות, מעביר שיעורים ומציע הדרכה ותמיכה ציבורית.

הרב דוד זנו, מנהל בית המדרש שערי עוזיאל, הרב הרשמי של מושב שלוה ברקע: פתיחת ספר תורה | עיבוד: Photolab | עיבוד צילום: שולי סונגו©
הרב דוד זנו

הרב דוד זנו, מנהל בית המדרש שערי עוזיאל, הוא הרב הרשמי של מושב שלוה. הרב זנו הוא בעל תואר B.Ed, וקיבל את הסמכתו מהרבנות הראשית.

הוא חייל מילואים סדיר ביחידת החי”ר של חטיבת אלכסנדרוני, ומשרת בגבול הצפון מאז ה-7 באוקטובר. כיום הוא מנהל מחלקות כשרות ונישואין במועצה האזורית שפיר.

הרב עמיחי שוקרון הוא רב גדוד השריון, המבצע בימים אלה תמרונים בחאן יונס בעזה. כרב הגדוד שלו הוא אחראי על קבורת החיילים ועל התמיכה בשאר החיילים.

כך למשל, הוא התבקש על ידי אביו של החייל שנפל ברק יעקב בן דוד מ-נחל עוז, למצוא את המקום שבו נפל בנו ולהדליק נר זיכרון, שכן אזרחים אינם מורשים להיכנס לאזור.

הרב וחיילים נוספים, מצאו את המקום שבו נפל ברק, הדליקו נר וקראו פרקי תהילים לזכרו.

הרב שוקרון, רואה את תפקידו כמפיץ אור ושומר על מורל החיילים. כשהגדוד שלו נכנס לעזה, הוא הביא איתם ספר תורה, כדי לחזק את החיילים.

אחד החיילים, אמר לו; “לאן שלא תלך, אני אלך לידך. אתה הכוח שלי והמגן שלי, בדיוק כמו ספר תורה“.

הרב שוקרון, השיב שכל חייל הוא קדוש, כי הוא לא רק לעצמו – הוא נציג כלל ישראל. כב’ הרב, גם דואג שבכל שבת, יהיו לחיילים אוכל ביתי, שירה ותפילות הדדיות, כדי לשמור על מצב רוחם.

0
0Tags

אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-7 נכדים; רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-75

הדלקת המשואות ופתיחת חגיגות יום העצמאות

דבר ראש הממשלה ביבי נתניהו

דילוג לתוכן