ההפתעה המרגשת של סגן י׳ | חיל-האוויר הישראלי

לזה הוא לא ציפה! סגן י׳ חשב שהוא מצטלם לסרטון רגיל לקראת סיום קורס-טיס 179, אבל... לנו היו תכניות אחרות!

למי הצביעה גאולה אבן-סער ב-2006? | גיא זהר

כאן 11 | גאולה אבן-סער טענה שכל חייה הצביעה ליכוד, אבל מאמר מ-2006 טען אחרת. יש פער - וסגרנו אותו | אופירה אסייג, טענה שבסין וביפן אין תאונות דרכים. בדקנו. ועוד פערים קטנים | איך גם נתניהו וגם גדעון סער משתמשים באותו סקר להוכיח את הובלתם?

פורום כאן נעים

“למה אתה גונב?”: מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

כאן נוער פלילים

אתר יחידת התיאום ל’מניעת עבריינות נוער’ עלה אל הרשת

אתר האינטרנט של יחידת התיאום למניעת עבריינות נוער, שחנכה כעת היחידה, פונה לנוער, למשרדי ממשלה ולגופים העוסקים בנוער וכן לכלל הציבור הרחב ◄ מטרת האתר היא להנגיש מידע בנוגע לנוער ולעבריינות נוער ולשמש בסיס למפגש של אנשים הנוגעים בתחום הנוער וכן להוות מענה לשאלות של פונים, על בסיס יומיומי.
עבריינות נוער, לא יותר מאשר קריאת S.O.S | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
עבריינות נוער

“עבריינות נוער מעידה שעדיין קיימת תקווה”, אמר הפסיכואנליטיקאי ויניקוט בהרצאה שנתן ב-1946. לדבריו, לפעמים היא לא יותר מאשר קריאת S.O.S. הרקע לביצוע עבירות המבוצעות בידי בני-נוער עשוי לנבוע מהרצון להרגיש שייך, הצורך לבדוק גבולות, למרוד בסמכות ופיקוח של העולם המבוגר ועוד. מאחר שגורמי הסיכון לעֲבַרְיָנוּת נוער, הם מגוונים ומורכבים מסיבות חברתיות, משפחתיות, תכונות אישיות ועוד, התפתחה עם השנים הבנה, כי לא די לטפל בגורם סיכון אחד על מנת למנוע עבריינות נוער, אלא מתחייב תיאום בין כלל הגורמים העוסקים בכך.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

עם פתיח זה, היום (שני, ט”ז בטבת התש”פ) מודיעה יחידת התיאום הבין-משרדי למניעת עבריינות נוער, הפועלת במחלקה הפלילית בייעוץ וחקיקה שבמשרד המשפטים מנגישה את עצמה לציבור ב-אתר אינטרנט חדש.

באתר, כוללים חוקים, סקירת ספרות, מאמרים, שנתונים, חדשות הנוגעות לתחום עֲבַרְיָנוּת הנוער וכן מפה של כלל המשרדים הנוגעים בתחום הנוער, בחלוקה לנושאים, אשר תאפשר לכל אדם באשר הוא, לפנות ישירות, אל גורם שהוא מחפש במשרדי ממשלה.

אתר האינטרנט שחנכה כעת היחידה, פונה לנוער, למשרדי ממשלה ולגופים העוסקים בנוער וכן לכלל הציבור הרחב. מטרת האתר היא להנגיש מידע בנוגע לנוער ולעבריינות נוער ולשמש בסיס למפגש של אנשים הנוגעים בתחום הנוער וכן להוות מענה לשאלות של פונים, על בסיס יומיומי.

יחידת התיאום הבין-משרדי למניעת עבריינות נוער, הוקמה בסוף 2017 מכוח החלטות ממשלה. ייעודה של היחידה הוא חיזוק התיאום בין הגופים העוסקים במניעה, בתוך הממשלה ומחוצה לה, פיתוח תפיסה של מניעה בראיה רב-מערכתית וקידום תהליכים משותפים לשם צמצום עבריינות בקרב בני נוער.

זאת, באמצעות יצירת שיתופי פעולה בין הגורמים הממשלתיים ובין גורמי הממשלה לגופי החברה האזרחית מתוך הכרה בחשיבותה של החברה האזרחית.

במסגרת התוכנית האסטרטגית של משרד המשפטים, נקבעה התוכנית לתיאום בין-משרדי למניעה וצמצום עבריינות נוער כאחד המהלכים המרכזיים ל”קידום והגנה על זכויות אדם וצמצום פערים חברתיים“.

טיפול מיומן ומקצועי בשלבים מוקדמים, ככל האפשר בחיי הנער, נותן סיכוי רב לשינוי ותקווה להשבת הנער למסלול האזרחי הנורמטיבי

דוברת היחידות המשפטיות שבמשרד המשפטים עורכת דין שיר נוי פיינר, מסרה לאתרכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי היחידה פועלת בארבעה צירי פעילות מרכזיים;

  • ריכוז מידע בתחום ויצירת תשתית ידע מקצועי, במטרה לקדם מדיניות של קבלת החלטות מבוססת ראיות ונתונים;
  • יצירה וקידום פלטפורמות לשיתוף ידע ושיתופי פעולה;
  • קידום תפיסה של שיתוף קטינים בהתאם לאמנת האו”ם בדבר זכויות הילד;
  • הובלת מהלכים בין-משרדיים וגיבוש תפיסה;
  • ממשקי עבודה בנושאים שזוהו כדורשים תיאום.

הצורך בגורם מתאם, נבע מהכרה בכך שהטיפול בנוער בכלל ובנוער עובר חוק בפרט, הוא מורכב וכולל היבטים מקצועיים שונים.

צילום שער אתר יחידת התיאום למניעת עבריינות נוער
לסייע לבני נוער

הטיפול מתפרש על פני גורמים רבים, בנקודות זמן שונות ונדרש לפתח ראיה כוללת של בעלי התפקידים המטפלים בעניינם של קטינים, כך שיכירו את כלל הגופים אמונים על מניעת עבריינות נוער ואת תפקידם על הרצף הטיפולי בקטין.

הדגש על מניעה, נובע מהכרה בכך שטיפול מוקדם בתופעת העבריינות בקרב בני נוער, הוכח כשיטה היעילה ביותר לצמצום תופעת הפשיעה בטווח הארוך, בהשוואה לטיפול שמתמקד בענישה ובהפעלת לחץ נוסף על הנער שביצע עבירה.

טיפול מיומן ומקצועי בשלבים מוקדמים, ככל האפשר בחיי הנער, נותן סיכוי רב לשינוי ותקווה להשבת הנער למסלול האזרחי הנורמטיבי.

אתר האינטרנט של יחידת התיאום למניעת עבריינות נוער, שחנכה כעת היחידה, פונה לנוער, למשרדי ממשלה ולגופים העוסקים בנוער וכן לכלל הציבור הרחב.

מטרת האתר היא להנגיש מידע בנוגע לנוער ולעבריינות נוער ולשמש בסיס למפגש של אנשים הנוגעים בתחום הנוער וכן להוות מענה לשאלות של פונים, על בסיס יומיומי.

לכניסה אל אתר יחידת התיאום למניעת עבריינות נוער.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן