קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

חדשות בריאות סרטן

ארגוני מאבק בעישון אל הכנסת – "הפרסום הורג"

ארגוני הרופאים והמאבק בעישון, קוראים להשלים את הפיגור בחקיקה שהוכחה כיעילה להפחתת נגע העישון הממכר והממית, במיוחד בקרב צעירים ובני נוער.'מגפת העישון' הורגת 8,000 ישראלים מדי שנה ולאמצעי הפרסום, יש חלק דרמטי במקרי המוות הללו ישראל, נמצאת במקום הלא מכובד – 138, כאשר הרחק לפניה מדינות מהמזרח התיכון, אפריקה, אסיה, דרום אמריקה ואירופה ◄ ועדת הכלכלה של הכנסת בראשות חבר כנסת איתן כבל, תדון ביום שני ה- 15 באוקטובר בהשלמת עדכון החוק להגבלת הפרסומת והשיווק של מוצרי עישון לרבות סיגריות אלקטרוניות ◄ בישיבה צפוי להשתתף סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, שייקרא ליישר קו עם המדיניות המקובלת בעולם ולממש את הבטחתו להילחם בנזקי העישון, בהתאם להמלצות הגורמים המקצועיים והמשפטיים.
חפיסות סיגריות עם אזהרות עישון
חפיסות סיגריות עם אזהרות עישון

האגודה למלחמה בסרטן, איגוד רופאי בריאות הציבור, החברה הרפואית למניעה ולגמילה מעישון ו'האיגוד הישראלי לרפואת ילדים בהסתדרות הרפואית' מסרו היום (רביעי, א' בחשון, התשע"ט); "אנו קוראים לכל חברי ועדת הכלכלה לסייע באופן נמרץ ולהצטרף לחבר כנסת איתן כבל, חבר כנסת יהודה גליק וחבר כנסת איל בן ראובן, כדי להשלים בדחיפות את אישור החוק לאיסור הפרסומת והגבלת השיווק של מוצרי עישון ואידוי.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

אנו מקווים שהחוק יעבור במהירות ובמתכונתו המלאה, ללא קיצוצים וללא ויתורים! איסור פרסום מוחלט והגבלת השיווק של מוצרי עישון, חיוני על מנת להגן על בריאות ובמיוחד על בריאותם של בני נוער וצעירים".

'מגפת העישון' הורגת 8,000 ישראלים, מדי שנה ולאמצעי הפרסום, יש חלק דרמטי במקרי המוות הללו.

פרסום הינו אחד הגורמים המשפיעים ביותר על תחילת עישון והוא ממלא תפקיד מהותי בעידוד צעירים להתנסות בעישון הסיגריה הראשונה.

איסור פרסום יעיל, לא רק למניעת התחלת עישון אלא גם מסייע בגמילה ומניעת חזרה לעישון.

אף אחד אינו מחוסן מפני הפרסום ועל מדינת ישראל, להגן על אזרחיה מפני השפעתו של הפרסום, בכל צורותיו. אנו מצפים מסגן שר הבריאות, חבר כנסת הרב יעקב  ליצמן, ליישר קו עם המדיניות המקובלת בעולם ולממש את הבטחתו להילחם בנזקי העישון, בהתאם להמלצות הגורמים המקצועיים והמשפטיים.

הפרסום הורג אבל הפרסום אודות נזקי העישון על גבי חפיסות הסיגריות יכול גם להציל חיים!

 אזהרות בתמונות על פי נתוני ארגון הבריאות העולמי מיושמות ביעילות כבר ב- 118 מדינות בעולם

דין וחשבון בינלאומי שפורסם לאחרונה, על ידי האגודה למלחמה בסרטן הקנדית בשיתוף ארגון הבריאות העולמי, בו מדורגות 206 מדינות וטריטוריות, בהתאם לקיום החוק המחייב חפיסות סיגריות עם אזהרות, לפי גודל האזהרה והופעת תמונות עליהן.

הדין וחשבון, מגלה, כי ישראל, נמצאת במקום הלא מכובד – 138, כאשר הרחק לפניה מדינות מהמזרח התיכון, אפריקה, אסיה, דרום אמריקה ואירופה.

מחקרים מדעיים, הוכיחו שאזהרות גדולות עם תמונות וכן חפיסות סיגריות אחידות לכל מותגי הסיגריות, הן אמצעי בעל עלות תועלת גבוהה להעלאת המודעות לנזקי העישון, להפחתת ממדי העישון ולמניעת התחלת עישון.

לכן יש לוודא שהחוק, יכלול איסור מכירת סיגריות בטעמים, כפי שצוין בהצעת חוק קודמת ואזהרות בתמונות אשר על פי נתוני ארגון הבריאות העולמי מיושמות ביעילות כבר ב- 118 מדינות בעולם וגם חפיסות אחידות, המיושמות כבר ב-9 מדינות בעולם.

גודל האזהרות, חייב להיות לפחות 50% משטח החפיסה, מקדימה ומאחורה. השלמת החקיקה הינה נדבך נוסף המתבקש מ-האמנה הבינלאומית נגד עישון ה- FCTC, עליה חתומה מדינת ישראל".

_______

* הצעת החוק כבר אושרה בקריאה ראשונה, הדיון ביום שני נועד להשלים את הכנתה לקריאה שנייה ושלישית. לאחר אישור הוועדה תועלה ההצעה להצבעה סופית במליאה בקריאה השנייה והשלישית.

לכניסה לדוח של 'האגודה הקנדית למלחמה בסרטן' – לחצו כאן.
  • אודות הכותב

    כתב כאן ישראל

    כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

    דילוג לתוכן