מבזקי כאן ישראל

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

ספורט ישראל

ארגון שחקני הכדורגל עתר נגד מנהלות הליגה והקבוצות

ארגון שחקני הכדורגל עתר באמצעות עורך הדין מוטי לוין, נגד מנהלות הליגה והקבוצות בליגות העל והלאומית לבית הדין האזורי לעבודה; דורש מבית המשפט לבטל סעיפים לא חוקיים ב'חוזה האחיד' שעליו מוחתמים 800 שחקני ליגת העל והליגה הלאומית לגברים ודורש לכבד את המסמך המכונה; "הספר הכחול" בו נקבעו דרישות מינימום לחוזה סטנדרטי בין שחקן לקבוצתו.
עורך הדין מוטי לוין, מייצג את ארגון שחקני הכדורגל בליגות העל והלאומית | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
עורך הדין מוטי לוין, מייצג את ארגון שחקני הכדורגל בליגות העל והלאומית | עיבוד צילום: שולי סונגו ©

ארגון שחקני הכדורגל, הגיש הבוקר (שלישי, י”א בחשוון, תשע”ח) עתירה אל בית הדין האזורי לעבודה בעיר תל אביב, כנגד מנהלת הליגות וכל קבוצות הגברים המקצועניות בליגות העל והלאומית. בעתירה שהוגשה באמצעות עורך הדין מוטי לוין, טוענים השחקנים, כי הנהלות הקבוצות מחתימות כ- 800 שחקנים מקצועניים על חוזה אחיד שבו סעיפים לא חוקיים.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק’ או בטוויטר.

ההסכם האחיד לשחקנים, קובע תשלום “שכר כולל“, ללא פירוט של זכויותיו הסוציאליות של השחקן, רכיבי השכר, חופשה, הבראה וכיוצא באלה, דבר העומד בסתירה לתכלית של חוק הגנת השכר.

עוד קובע, ההסכם, עליו חתומים השחקנים, כי השכר המשולם כולל בתוכו גם את תשלום פיצויי הפיטורים, דבר הנוגד את הוראות חוק פיצויי פיטורים.

אם לא די בכך, סעיף 9ב’, הקובע הגנה מפני תביעות סותרות, ממחיש את האבסורד הרב בהסכם זה, עת הוא קובע, כי במקרה של תביעה סותרת מצד השחקן לבית הדין לעבודה לצורך עמידה על זכויותיו במסגרת משפט העבודה המגן, יראו את שכרו כ“שכר מינימום” וזאת בהתעלם משכרו האמתי של השחקן.

█ ארגון שחקני הכדורגל קורא אל מנהלת הליגות לשוב לשולחן המשא ומתן בנוגע ליישום הוראות ה”ספר הכחול”.

לוגו של ארגון השחקנים החדש בישראל | IFPO
לוגו של ארגון השחקנים החדש בישראל | IFPO

ארגון השחקנים, מציין בתביעה, כי מזה זמן רב נערכים מגעים עם המנהלת, כדי שזו תקבל ותחתום על הסכם סטנדרטי חדש לשחקנים. הארגונים האירופאים; EPFL ,ECA, UEFA, חתמו לפני כ-5 שנים אל מול ארגון השחקנים העולמי; FIFPro מסמך המכונה; “הספר הכחול” בו נקבעו דרישות מינימום לחוזה סטנדרטי בין שחקן לקבוצתו.

מטעם המשרד הוותיק בענף התקשורת ויחסי ציבור של ירון מיכאלי, נמסר לפורטל כאן ישראל | kanisrael  | כאן נעים | | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה’ כי; מאז שנת 2015, מנסה ארגון השחקנים בישראל להגיע עם המנהלת להסכמות בנוגע ל”ספר הכחול“, נערכו עשרות פגישות בנושא, בתוכם גם מפגש עם נציגי האיגודים הבינלאומיים, אך המנהלת מתחמקת מחתימה על ההסכם בנושא, בכל פעם בתואנה אחרת.

הארגון, מבקש מבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב,  להורות למנהלת הליגות לבטל את הסעיפים הלא חוקיים בחוזה האחיד של השחקנים וכן לשוב לשולחן המשא ומתן בנוגע ליישום הוראות ה”ספר הכחול“.

ארגון שחקני הכדורגל הוא הגוף המייצג את שחקני ושחקניות הכדורגל המקצועניים בישראל, החל מחודש דצמבר 2013, אז הוקם ביוזמה של שחקני ושחקניות הכדורגל הבכירים בישראל מליגת העל והליגה הלאומית.

הארגון הוא עמותה רשומה ללא למטרות רווח וחבר מן המניין בארגון שחקני הכדורגל העולמי – FIFPro החל משנת 2016.

אל העתירה של ארגון שחקני הכדורגל נגד מנהלות הליגה והקבוצות לבית הדין האזורי לעבודה.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן