חקלאות ישראל מחוז הצפון מלחמת חרבות ברזל צרכנות צרכנות ירוקה

ארגון מגדלי הפירות: דובדבן ישראלי, פרי אהוב בצל עננים קודרים

קיץ נוכחי 2024, הציב אתגרים רבים בפני חקלאי ישראל, ביניהם; חום כבד, שריפות ומלחמה גם בצפון הארץ. כתוצאה מכך, חלק מהמטעים, נפגעו וחלק מהפרי אף לא ייקטף 🍒 עונת קטיף הדובדבנים מתחילה בסוף מאי תחילת יוני ונמשכת כחודשיים לכן, רכישת הדובדבן הישראלי, כעת היא דרך מצוינת לתמוך בחקלאים המקומיים, לחזק את הכלכלה הישראלית ולשמור על איכות הסביבה 🍒 למרות הקשיים החקלאים עושים כמיטב יכולתם לספק את הפרי.
0
0
ירון בלחסן מנכ"ל ארגון מגדלי הפירות בישראל עם דובדבנים, ברקע: מעל מטעי דובדבנים: טילים, כטב"מים ו-רחפנים | עיבוד צילום: בינה מלאכותית, 123rf-com | עיבוד: Photolab | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
ירון בלחסן

למרות הקיץ החם, השריפות והמלחמה בצפון, הדובדבן הישראלי עדיין טרי וטעים! החקלאי ירון בלחסן מנכ”ל ארגון מגדלי הפירות בישראל, הקורא היום (יום חמישי, כ”ט באייר התשפ”ד) לציבור לרכוש פירות תוצרת ישראל בחג השבועות, ולתמוך בחקלאים ולתמוך בחקלאים היושבים בגבולות המדינה ומשמשים אזרחים – חיילים, וממשיכים גם בעת חירום לדאוג ל’ביטחון המזון של אזרחי המדינה'”.

רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק או ב’טוויטר’.

הקיץ הנוכחי של 2024, הציב אתגרים רבים בפני חקלאי ישראל, ביניהם; חום כבד, שריפות ומלחמה גם בצפון הארץ. כתוצאה מכך, חלק מהמטעים, נפגעו וחלק מהפרי אף לא ייקטף.

עונת קטיף הדובדבנים‘ מתחילה בסוף מאי תחילת יוני ונמשכת כחודשיים לכן, רכישת הדובדבן הישראלי, כעת היא דרך מצוינת לתמוך בחקלאים המקומיים, לחזק את הכלכלה הישראלית ולשמור על איכות הסביבה.

עם זאת, חשוב לזכור, כי מגוון זנים של דובדבן זמינים לצרכנים כש’דובדבן ישראלי‘ נחשב עדיין איכותי וטעים. חקלאים רבים עושים כמיטב יכולתם לספק פרי טרי ואיכותי לצרכנים, למרות הקשיים.

האם ארץ הדובדבנים פורחת? בארץ ישראל, גדלים כ-5000 דונם של מטעי דובדבן, רובם באזורים הגבוהים והציורים של הגליל ורמת הגולן.

בנוסף לזנים המסחריים, הישראלי, מציע שני מיני דובדבן בר ייחודיים, כולל הדובדבן השרוע המוגן

חובבי הדובדבנים, יכולים ליהנות ממגוון זנים איכותיים וטעימים הגדלים ברחבי הארץ. מגוון זנים של דובדבן זמינים לצרכנים, ביניהם; בורלא, רויאל דון, צ’ינוק, רנייר, בינג, ואן, סטלה, הידל פינדל ו-סאם

מחירי הדובדבן צפויים להיות זהים ל-מחירי הדובדבנים בשנה שעברה ומדוע חשוב לרכוש דובדבן ישראלי

דובדבנים במטע בצפון הארץ, צילום: משרד יח"צ "תקשורות יעל שביט" | עיבוד: Photolab | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
דובדבנים

מטעם ‘משרד ת ק ש ו ר ו ת – יעל שביט’ ייעוץ תקשורתי, תדמיתי ואסטרטגי, דוברות ויחסי ציבור, נמסר לפורטל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינהכיירון בלחסן, מנכל ארגון מגדלי הפירות בישראל, מפרט, כי קטיף הדובדבנים, הפרי האהוב על הישראלים, בעיצומו.

עם זאת, בלחסן, צופה יבול של לכ-3,700 טון. מתוך כ-5000 דונם שהם מעט מתחת לממוצע הרב שנתי.

מלחמת חרבות ברזל” גם בצפון הארץ, היוותה גורם משמעותי, ביבול שכן חלק ממטעי הדובדבנים הסמוכים ל-גבול לבנון, לא טופלו כראוי ולא יניבו פרי השנה.

ל”שאלה הגורלית” לידיעתכם מחירי הדובדבן צפויים להיות זהים ל-מחירי הדובדבנים בשנה שעברה.

מדוע חשוב לרכוש דובדבן ישראלי?

 🍒 תמיכה בחקלאים; רכישת דובדבן ישראלי היא דרך מצוינת לתמוך בחקלאים המקומיים, שעובדים קשה, כדי לספק לנו פרי טרי ואיכותי.

🍒 חיזוק הכלכלה הישראלית; רכישת תוצרת מקומית תורמת לחיזוק הכלכלה הישראלית וליצירת מקומות עבודה.

🍒 שמירה על איכות הסביבה; ייבוא פירות מחוץ לארץ, גורם לפליטת גזי חממה וזיהום הסביבה. רכישת דובדבן ישראלי, מקטינה את “טביעת הרגל הפחמנית” שלנו.

🍒 טעם ואיכות; הדובדבן הישראלי , ידוע בטעמו הייחודי ובאיכותו הגבוהה.

לסיכום, הדובדבן הישראלי; מתוק למרות כל האתגרים 🍒. אז מה אתם מחכים? צאו עוד היום לשוּק וקנו דובדבן ישראלי טרי וטעים, חג שמח!

0
0Tags

אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-8 נכדים; כפיר-שלמה, רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-76

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

הדלקת המשואות יום העצמאות ה-76

תפילה ליום העצמאות 76

דילוג לתוכן