קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

בריאות הציבור כלבים

ארגון הרופאים הווטרינרים לחיות הבית: כלבת כמצב חירום

דברי נציג ארגון הרופאים הווטרינרים לחיות הבית בדיון בכנסת

חברות וחברים שבת שלוםבשבוע שעבר התקיים דיון בכנסת בנושא הכלבת והפעולות שיש לנקוט באופן מיידי על מנת לבלום את התפשטות המחלה .בדיון נכחו שני חברי ועד ד״ר שלי עינב וד״ר חיליק מרום.מעבר לדיון הער בדבר אחריות משרד החקלאות והכשלים לכאורה שהוצגו עי גופים שונים בדבר התנהלות רשלנית שפגעה במוכנות ובמניעה. התקיים דיון חשוב בניסיון לקדם נהלים ופתרונות בזמן אמת.בין הנושאים שהועלו עי נציגי הארגון היו:1. הנגשת תרכיבי כלבת לרופאים הפרטיים ורכישתם ישירות מהספקים ובמחיר העלות2. הפרדה תחיקתית בין חיסון כנגד מחלת הכלבת ובין הליל הגבייה הרשותי בגין הנפקת רשיון לאחזקת בע׳ח 4. הכרזה על מצב חירום ושיתוף נציגי הארגון בכלל הדיונים המקצועיים והועדות המייעצות5 קביעת נהלים ברורים וחלוקת סמכויות אנחנו פועלים במקביל במס׳ מישורים והוסכם על שיתוף פעולה עם נציג משרד החקלאות ד״ר שלמה גראזי וכן עם ד״ר אבי צרפתי יו״ר ארגון הרופאים הוטרינריים ברשויות המקומיותבברכה דוברות ארגון הרופאים הוטרינרים לחיות הבית בישראל

‎Posted by ‎ארגון הרופאים הווטרינרים לחיות הבית בישראל‎ on‎ שבת 30 דצמבר 2017
ארגון הרופאים הוטרינרים לחיות הבית בישראל; "מעבר לדיון הער בכנסת בדבר אחריות משרד החקלאות והכשלים, לכאורה, שהוצגו על ידי גופים שונים בדבר התנהלות רשלנית שפגעה במוכנות ובמניעה של מחלת הכלבת. התקיים דיון חשוב בניסיון לקדם נהלים ופתרונות בזמן אמת" ◄משרד החקלאות, ביצע שורת פעולות רבות לצורך 'מזעור מחלת הכלבת' ◄מחלת הכלבת, הנה חשוכת מרפא ונגרמת על ידי נגיף.

ארגון הרופאים הווטרינרים לחיות הבית בישראל, קורא להכריז על 'כלבת כמצב חירום' ובין היתר להנגיש את תרכיבי כלבת לרופאים הפרטיים ורכישתם ישירות מהספקים ובמחיר העלות. התושבים, ממשיכים מדווחים, כי הם חשים בצפון הארץ, מאוימים מן התנים המתרבים והנעשים יותר ויותר תוקפניים. אם אשתקד, נרשמו 29 מקרים, הרי נכון לכתיבת שורות אלו, מגיע כעת מספר מקרי כלבת לכדי 70 מקרים.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

במקביל לכך, מתקיים שיתוף פעולה עם נציג משרד החקלאות וכן עם נציג ארגון הרופאים הוטרינריים ברשויות המקומיות.

כלב חשוד שלקה במחלת הכלבת
כלב חשוד שלקה במחלת הכלבת

כזכור, לפני כשבועיים משרד החקלאות ופיתוח הכפר, מסר כי הוא ממשיך לנקוט בפעולות למזעור התפשטות מקרי כלבת אוקטובר-דצמבר 2017 בצפון הארץ וכי הציב ניידת שירות ווטרינרי בשטחי המועצה אזורית הגלבוע לצורך 'חיסון בעלי החיים' ולצמצום התרבותם ובכך לצמצם את הסיכון להידבקות ב'מחלת הכלבת'. 

משרד החקלאות, גם דיווח על שורת פעולות רבות אחרות שבצע לצורך 'מזעור מחלת הכלבת'. המשרד, תגבר את הטיפול באזורי הצפון והעמקים, ביניהם; פיזור פיתיונות בכמות כפולה לקילומטר מרובע באזור ההתפרצות הכלבת וסביבתה, הגברת חיסונים לכלבי בית, מתן חיסוני "דחף" לכלבים מחוסנים, חיסון חתולים

כמו כן, הסברה והעלאת מודעות בקרב הציבור למניעת מגע בני אדם עם חיות בר וחיסון בעלי חיים ביתיים. בנוסף, המשרד העביר מערכי שיעור בנושא אל משרד החינוך.

בשבוע שעבר, התקיים דיון בכנסת בנושא הכלבת והפעולות אשר יש לנקוט באופן מיידי על מנת לבלום את התפשטות המחלה. בדיון נכחו שני חברי ועד ארגון הרופאים הווטרינרים לחיות הבית בישראל, דר' שלי עינב ודר' חיליק מרום.

דוברות ארגון הרופאים הוטרינרים לחיות הבית בישראל, נמסר, כי; מעבר לדיון הער בכנסת בדבר אחריות משרד החקלאות והכשלים, לכאורה, שהוצגו על ידי גופים שונים בדבר התנהלות רשלנית שפגעה במוכנות ובמניעה של מחלת הכלבת. התקיים דיון חשוב בניסיון לקדם נהלים ופתרונות בזמן אמת.

​​בין הנושאים שהועלו על ידי נציגי ארגון הרופאים הוטרינרים לחיות הבית בישראל, היו;

  1. הנגשת תרכיבי כלבת לרופאים הפרטיים ורכישתם ישירות מהספקים ובמחיר העלות.
  2. הפרדה תחיקתית בין חיסון כנגד מחלת הכלבת ובין הליל הגבייה הרשותי בגין הנפקת רישיון לאחזקת בעלי חיים.
  3. הכרזה על מצב חירום ושיתוף נציגי הארגון בכלל הדיונים המקצועיים והועדות המייעצות.
  4. קביעת נהלים ברורים וחלוקת סמכויות.

דוברות ארגון הרופאים הוטרינרים לחיות הבית בישראל, מסרה, כי; "אנחנו פועלים במקביל במספר מישורים והוסכם על שיתוף פעולה עם נציג משרד החקלאות דר' שלמה גראזי וכן עם דר' אבי צרפתי יושב ראש ארגון הרופאים הוטרינריים ברשויות המקומיות".

 כלבת

מחלת הכלבת (Rabies) ידועה ונפוצה בכל חלקי העולם מאז שחר ההיסטוריה האנושית. מחלת הכלבת, הנה חשוכת מרפא ונגרמת על ידי נגיף. מרגע הופעת סימנים קליניים ראשונים בבעל החיים אין אפשרות להצילו והמוות הנו ודאי ומוחלט.

נגיף הכלבת פוגע בכל היונקים, ומועבר ברוק, בעיקר על ידי נשיכה. את המחלה ניתן למנוע בבעלי​ חיים על ידי חיסון הניתן מבעוד מועד, ובבני אדם באמצעות חיסון לאחר חשיפה לנגיף.

ישראל והמדינות השכנות נגועות במחלת הכלבת. אי לכך, מדי שנה, ישנו צורך לטפל בכמאות אנשים אשר ננשכו או נחשפו למגע עם בעלי חיים נגועים או חשודים כנגועים במחלת הכלבת. עוד בהרחבה על מחלת הכלבת.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 65, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר לשלוש נכדות אוריאן, מילה שרה ו-אריאל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שניה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן