איך להכין עוגת פירות יבשים | מתכון טבעוני | ללא גלוטן

יפית בן מרדכי, דיאטנית קלינית, מלמדת אתכם איך יש להכין עוגת פירות יבשים, בריאה, טבעונית, ללא גלוטן.

הפייקים סביב וירוס קורונה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | חשבתם שוירוס קורונה ויראלי? חכו שתראו את הפייקים שרצים עליו | שירי מימון טענה שמעולם לא ראתה מישהו מצליח עם השיר "סטון קולד". האמנם?

פורום כאן נעים

צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין

רעיון לט"ו בשבט: צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין. ערוץ האוכל YES 28, HOT 38.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

חדשות עיתונות | תקשורת המונים צפת

אני מ-צפת… חברי מועצת העיתונות בצפת בירת הגליל העליון

חברי מועצת העיתונות בישראל סיירו בבירת הגליל העליון; צפת, במסגרת האג'נדה של המועצה להביא את דברה ולהעלות את המודעות לתפקידה גם בפריפריה ◄נשיאת המועצה השופטת בדימוס, דליה דורנר, העלתה את השאלה האם הפריפריה, זוכה לסיקור נאות והוגן מצד כלי התקשורת הארציים ◄מנכל מועצת העיתונות, מר מוטי רוזנבלום סקר בפני הסטודנטים של המכללה האקדמית צפת את תפקידי מועצת העיתונות בשמירה על האתיקה והסיקור ההוגן של העיתונאים.
חברי מועצת העיתונות בישראל שהשתתפו בסיור בצפת ראשון, משמאל הפרופ' מוחמד וותד | צילום: יוני לובלינר | עיבוד צילום: שולי סונגו
חברי מועצת העיתונות בצפת

העיר צפת, כתר הגליל, קיבלה בשנים האחרונות, תדמית של עיר שהתחרדה, כזו שתושביה נוטשים אותה ובמקומם באים חרדים המשנים את אופיה. משלחת מועצת העיתונות בישראל בראשות הנשיאה כב’ שופטת בית המשפט העליון בדימוס, הגברת דליה דורנר, הגיעה אל העיר במסגרת האג’נדה של המועצה להביא את דברה ולהעלות את המודעות לתפקידה גם בפריפריה. חברי המשלחת נוכחו לדעת שהתדמית שהעיר קיבלה, אינה תואמת במלואה את מציאות.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

הסיור החל במכללה האקדמית בעיר צפת, מוסד ייחודי השוכן במספר מבנים היסטוריים, החולשים על נוף מרהיב של הרי הגליל, כשאת פני החברים קיבל פרופ’ מוחמד וותד, דיקן החוג למשפטים במכללה, שהוא גם חבר נשיאות מועצת העיתונות כנציג ציבור.

הפרופ’ וותד, הציג בפני חברי המועצה את נשיא המכללה, פרופ’  אהרן קלרמן, שסקר את האופי הרב -תרבותי של המכללה שכ-60% מהתלמידים הלומדים בה אינם יהודים ומתקיימת בה אינטראקציה בין שכבות האוכלוסייה השונות תוך הכלה וכיבוד תרבותו של האחר.

פרופ’ קלרמן, הדגיש את התרומה של המכללה בהכשרת הצעירים בגליל בעיקר במקצועות הבריאות בשיתוף עם בית הספר לרפואה שנפתח  לא מכבר בעיר.

מהמכללה, יצאו חברי המשלחת לסיור במרכז העיר צפת, בהדרכתו של ראש העיר לשעבר מר זאב פרל, שמשפחתו מתגוררת בצפת, זה תשעה דורות.

פרל, מלא בידע כרימון , נתן סקירה ממצה על ההיסטוריה של העיר, בדגש על חיי היהודים בה ועל הסיבות לכך שהפכה לאחת מהערים הקדושות בארץ ישראל.

חברי מועצת העיתונות, נפגשו עם ראש העיר החדש, מר שוקי אוחנה, שפרש בפניהם את תכניותיו להפיח רוח חיים בעיר שקפאה על שמריה, תכניות הכוללות פיתוח הפוטנציאל התיירותי של צפת, הוספת מקורות תעסוקה ופיתוח פעילויות תרבות ובילוי לנוער ולתושבי העיר, על מנת למנוע “זליגה” אל ערים אחרות.

ראש העיר צפת, שוקי אוחנה לוחץ את ידה של השופטת בדימוס דליה דורנר, משמאל: מנכל מועצת העיתונות, מוטי רוזנבלום | צילום: יוני לובלינר | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
דליה דורנר, שוקי אוחנה ומוטי רוזנבלום

עם זאת, הדגיש אוחנה , כי אינו מעוניין ויכול לשנות לגמרי את אופייה של העיר, שכשני שליש מאוכלוסייתה הם דתיים מסורתיים או חרדים.

נשיאת מועצת העיתונות, קראה לראש העיר צפת להעלות את המודעות בעיר לחשיבות של שיתוף פעולה עם מועצת העיתונות במקרים שעולות טענות על סיקור עיתונאי הנוגד את כללי האתיקה וכן להעלות את המודעות לחשיבות שבשמירה על חופש העיתונות והתקשורת.

█  “כל מי שחש עצמו נפגע שלא בצדק מן התקשורת יכול להתלונן בפני בית הדין של המועצה ולקבל ממנו פסק דין המחייב את העיתונאי או את גוף התקשורת”

בשובם למכללה האקדמית צפת, נפגשו חברי המשלחת של מועצת העיתונות, עם סטודנטים לרב-שיח פתוח בו הציג מנכל מועצת העיתונות, מר מוטי רוזנבלום בפני הסטודנטים את תפקידי מועצת העיתונות בשמירה על האתיקה והסיקור ההוגן של העיתונאים.

וכמו כן את האפשרות הקיימת לכל מי שחש עצמו נפגע שלא בצדק מן התקשורת להתלונן בפני בית הדין של המועצה ולקבל ממנו פסק דין המחייב את העיתונאי או את גוף התקשורת הנילון.

הסטודנטים, היו קשובים לדברים והעלו שאלות הנוגעות לעצם הרלוונטיות של מקצוע העיתונות בימינו ולשאלת האובייקטיביות העיתונאית מול הבעת דעה.

חברי מועצת העיתונות, מצדם התעניינו בדעתם של הסטודנטים על התקשורת ומעמדה בעיניהם כיום ועל הרגלי צריכת התקשורת בפלטפורמות השונות.

פרופ' אהרן קלרמן נשיא המכללה האקדמית צפת | צילום: יוני לובלינר | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
פרופ’ אהרן קלרמן

דובר מועצת העיתונות והתקשורת בישראל מר אמיר רוזנבליט, מסר ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה’ כי בסיום המפגש, האזינו החברי המשלחת למופע מוזיקלי של המלחין המאסטרו עימאד דלאל, המנצח על התזמורת האנדלוסית מעלות תרשיחא ותלמידיו.

המופע, כלל יצירות מקוריות של המלחין, ששולבו בהם מוטיבים של המוזיקה הערבית והמערבית, כיאה לרב-תרבותיות שדוגלת בה המכללה.

כמו-כן , שמעו חברי המשלחת סקירה על ‘פרויקט תקווה ישראלית’ מיסודו של נשיא המדינה מר ראובן (רובי) ריבלין, מפעל השואף לחזק את הלכידות של החברה הישראלית בכל תחומי החיים, תוך שמירה על הייחוד התרבותי שלכל אחד מהזרמים המרכיבים אותה .

בדברי הסיכום העלתה נשיאת מועצת העיתונות, כב’ השופטת בדימוס, דליה דורנר, את השאלה האם הפריפריה, זוכה לסיקור נאות והוגן מצד כלי התקשורת הארציים, סיקור שיציג גם את העשייה וההישגים של אזורים אלו לצד הבעיות והמקרים הטרגיים המקבלים סיקור נרחב.

דומה שהתשובה ברורה, לא נעשה די בתחומים אלה והנשיאה הגב’ דורנר, הפנתה קריאה לאמצעי התקשורת השונים לעשות יותר בתחום זה.

בסיום הביקור, הביעו חברי מועצת העיתונות את תחושתם שסיורים אלה הנערכים באזורי הארץ שלא עומדים בדרך כלל במרכז התעניינות התקשורת, מפרים ומועילים לכל הצדדים.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן