פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

חדשות עיתונות | תקשורת המונים צפת

אני מ-צפת… חברי מועצת העיתונות בצפת בירת הגליל העליון

חברי מועצת העיתונות בישראל סיירו בבירת הגליל העליון; צפת, במסגרת האג'נדה של המועצה להביא את דברה ולהעלות את המודעות לתפקידה גם בפריפריה ◄נשיאת המועצה השופטת בדימוס, דליה דורנר, העלתה את השאלה האם הפריפריה, זוכה לסיקור נאות והוגן מצד כלי התקשורת הארציים ◄מנכל מועצת העיתונות, מר מוטי רוזנבלום סקר בפני הסטודנטים של המכללה האקדמית צפת את תפקידי מועצת העיתונות בשמירה על האתיקה והסיקור ההוגן של העיתונאים.
חברי מועצת העיתונות בישראל שהשתתפו בסיור בצפת ראשון, משמאל הפרופ' מוחמד וותד | צילום: יוני לובלינר | עיבוד צילום: שולי סונגו
חברי מועצת העיתונות בצפת

העיר צפת, כתר הגליל, קיבלה בשנים האחרונות, תדמית של עיר שהתחרדה, כזו שתושביה נוטשים אותה ובמקומם באים חרדים המשנים את אופיה. משלחת מועצת העיתונות בישראל בראשות הנשיאה כב’ שופטת בית המשפט העליון בדימוס, הגברת דליה דורנר, הגיעה אל העיר במסגרת האג’נדה של המועצה להביא את דברה ולהעלות את המודעות לתפקידה גם בפריפריה. חברי המשלחת נוכחו לדעת שהתדמית שהעיר קיבלה, אינה תואמת במלואה את מציאות.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

הסיור החל במכללה האקדמית בעיר צפת, מוסד ייחודי השוכן במספר מבנים היסטוריים, החולשים על נוף מרהיב של הרי הגליל, כשאת פני החברים קיבל פרופ’ מוחמד וותד, דיקן החוג למשפטים במכללה, שהוא גם חבר נשיאות מועצת העיתונות כנציג ציבור.

הפרופ’ וותד, הציג בפני חברי המועצה את נשיא המכללה, פרופ’  אהרן קלרמן, שסקר את האופי הרב -תרבותי של המכללה שכ-60% מהתלמידים הלומדים בה אינם יהודים ומתקיימת בה אינטראקציה בין שכבות האוכלוסייה השונות תוך הכלה וכיבוד תרבותו של האחר.

פרופ’ קלרמן, הדגיש את התרומה של המכללה בהכשרת הצעירים בגליל בעיקר במקצועות הבריאות בשיתוף עם בית הספר לרפואה שנפתח  לא מכבר בעיר.

מהמכללה, יצאו חברי המשלחת לסיור במרכז העיר צפת, בהדרכתו של ראש העיר לשעבר מר זאב פרל, שמשפחתו מתגוררת בצפת, זה תשעה דורות.

פרל, מלא בידע כרימון , נתן סקירה ממצה על ההיסטוריה של העיר, בדגש על חיי היהודים בה ועל הסיבות לכך שהפכה לאחת מהערים הקדושות בארץ ישראל.

חברי מועצת העיתונות, נפגשו עם ראש העיר החדש, מר שוקי אוחנה, שפרש בפניהם את תכניותיו להפיח רוח חיים בעיר שקפאה על שמריה, תכניות הכוללות פיתוח הפוטנציאל התיירותי של צפת, הוספת מקורות תעסוקה ופיתוח פעילויות תרבות ובילוי לנוער ולתושבי העיר, על מנת למנוע “זליגה” אל ערים אחרות.

ראש העיר צפת, שוקי אוחנה לוחץ את ידה של השופטת בדימוס דליה דורנר, משמאל: מנכל מועצת העיתונות, מוטי רוזנבלום | צילום: יוני לובלינר | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
דליה דורנר, שוקי אוחנה ומוטי רוזנבלום

עם זאת, הדגיש אוחנה , כי אינו מעוניין ויכול לשנות לגמרי את אופייה של העיר, שכשני שליש מאוכלוסייתה הם דתיים מסורתיים או חרדים.

נשיאת מועצת העיתונות, קראה לראש העיר צפת להעלות את המודעות בעיר לחשיבות של שיתוף פעולה עם מועצת העיתונות במקרים שעולות טענות על סיקור עיתונאי הנוגד את כללי האתיקה וכן להעלות את המודעות לחשיבות שבשמירה על חופש העיתונות והתקשורת.

█  “כל מי שחש עצמו נפגע שלא בצדק מן התקשורת יכול להתלונן בפני בית הדין של המועצה ולקבל ממנו פסק דין המחייב את העיתונאי או את גוף התקשורת”

בשובם למכללה האקדמית צפת, נפגשו חברי המשלחת של מועצת העיתונות, עם סטודנטים לרב-שיח פתוח בו הציג מנכל מועצת העיתונות, מר מוטי רוזנבלום בפני הסטודנטים את תפקידי מועצת העיתונות בשמירה על האתיקה והסיקור ההוגן של העיתונאים.

וכמו כן את האפשרות הקיימת לכל מי שחש עצמו נפגע שלא בצדק מן התקשורת להתלונן בפני בית הדין של המועצה ולקבל ממנו פסק דין המחייב את העיתונאי או את גוף התקשורת הנילון.

הסטודנטים, היו קשובים לדברים והעלו שאלות הנוגעות לעצם הרלוונטיות של מקצוע העיתונות בימינו ולשאלת האובייקטיביות העיתונאית מול הבעת דעה.

חברי מועצת העיתונות, מצדם התעניינו בדעתם של הסטודנטים על התקשורת ומעמדה בעיניהם כיום ועל הרגלי צריכת התקשורת בפלטפורמות השונות.

פרופ' אהרן קלרמן נשיא המכללה האקדמית צפת | צילום: יוני לובלינר | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
פרופ’ אהרן קלרמן

דובר מועצת העיתונות והתקשורת בישראל מר אמיר רוזנבליט, מסר ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה’ כי בסיום המפגש, האזינו החברי המשלחת למופע מוזיקלי של המלחין המאסטרו עימאד דלאל, המנצח על התזמורת האנדלוסית מעלות תרשיחא ותלמידיו.

המופע, כלל יצירות מקוריות של המלחין, ששולבו בהם מוטיבים של המוזיקה הערבית והמערבית, כיאה לרב-תרבותיות שדוגלת בה המכללה.

כמו-כן , שמעו חברי המשלחת סקירה על ‘פרויקט תקווה ישראלית’ מיסודו של נשיא המדינה מר ראובן (רובי) ריבלין, מפעל השואף לחזק את הלכידות של החברה הישראלית בכל תחומי החיים, תוך שמירה על הייחוד התרבותי שלכל אחד מהזרמים המרכיבים אותה .

בדברי הסיכום העלתה נשיאת מועצת העיתונות, כב’ השופטת בדימוס, דליה דורנר, את השאלה האם הפריפריה, זוכה לסיקור נאות והוגן מצד כלי התקשורת הארציים, סיקור שיציג גם את העשייה וההישגים של אזורים אלו לצד הבעיות והמקרים הטרגיים המקבלים סיקור נרחב.

דומה שהתשובה ברורה, לא נעשה די בתחומים אלה והנשיאה הגב’ דורנר, הפנתה קריאה לאמצעי התקשורת השונים לעשות יותר בתחום זה.

בסיום הביקור, הביעו חברי מועצת העיתונות את תחושתם שסיורים אלה הנערכים באזורי הארץ שלא עומדים בדרך כלל במרכז התעניינות התקשורת, מפרים ומועילים לכל הצדדים.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן