איך להכין עוגת פירות יבשים | מתכון טבעוני | ללא גלוטן

יפית בן מרדכי, דיאטנית קלינית, מלמדת אתכם איך יש להכין עוגת פירות יבשים, בריאה, טבעונית, ללא גלוטן.

הפייקים סביב וירוס קורונה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | חשבתם שוירוס קורונה ויראלי? חכו שתראו את הפייקים שרצים עליו | שירי מימון טענה שמעולם לא ראתה מישהו מצליח עם השיר "סטון קולד". האמנם?

פורום כאן נעים

צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין

רעיון לט"ו בשבט: צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין. ערוץ האוכל YES 28, HOT 38.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

חדשות עיתונות | תקשורת המונים

אלונה בר און: תפקיד מועצת העיתונות בשיקום האמון בעיתונות

הגב' אלונה בר-און, חברת מועצת העיתונות בישראל, בהצעתה לסדר היום; "נדרש בדחיפות גורם אחראי ונחוש, שיפקח על העיתונות, יבקר אותה וישמור עליה ועל הציבור, מובן שאיני מקילה ראש במקצועיות ובמחויבות של מי מהעושים במלאכה עד כה, אולם במבחן התוצאה, עלינו להודות שמועצת העיתונות אינה ממלאת תפקיד משמעותי ורלוונטי כפי שהיה מצופה ממנה בשעה קשה זו".
הגב' אלונה בר-און, המוציאה לאור את העיתון הכלכלי "גלובס" | רקע: לוגו מועצת העיתונות בישראל | צילום גלובס | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
אלונה בר-און

“מערכות היחסים הבעייתיות בין מולים לפוליטיקאים, כפי שנחשפו בתיקים 2000 ו-4000, היעדר שקיפות, חסר בהגדרות ברורות, נהלים ואכיפה בשורה של נושאים, סחר בתודעה הציבורית דרך תוכן שיווקי שמציף את העיתונות בשיטות הצפנה הולכות ומשתכללות – כשאלה פני העיתונות הנגלים לציבור, אין מה לתמוה שהקהל מצביע ברגליו ובידיו, ופונה לקבל את ה”מזון לתודעה” שלו מהרשתות החברתיות” – כך כתבה אתמול (רביעי , ט”ו  בחשוון, התש”פ) הגב’ אלונה בר-און, חברת מועצת העיתונות בישראל את הצעתה לסדר היום של המועצה בישיבתה הקרובה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ בפייסבוק’ או ב’טוויטר’.

הגב’ בר-און, רואת חשבון בהכשרתה, בעלת תואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטאות בחוץ לארץ ואשת העסקים מצליחה, מכהנת כיושבת ראש דירקטוריון ושותפה לשליטה בחברת “גלובס פבלישר עתונות (1983)” המוציאה לאור את העיתון הכלכלי היומי והמוביל “גלובס“.

תחת הכותרת; “תפקיד מועצת העיתונות בשיקום העיתונות ואמון הציבור בה” בהצעתה לסדר היום של מועצת העיתונות בסוף החודש, כתבה הגב’ בר-און; “מתוך אמונה מלאה בתפקיד הקריטי שיש לעיתונות בהגנה על מדינת ישראל, על אזרחיה ועל הדמוקרטיה, אני פונה אליכם, כדי לומר; זוהי שעת חירום“.

לדעתה של בר-און; “העיתונות הישראלית, נמצאת במשבר עמוק” והיא מציינת ומעלה לדבריה רק מקצת הבעיות הבוערות;

  • מערכות היחסים הבעייתיות בין מוציאים לאור לפוליטיקאים, כפי שנחשפו ב’תיקים 2000 ו-4000‘ ללא קשר למעמדן המשפטי, מהוות כשלעצמן, עילה ל-בדק בית בהוּל בענף.

זאת, לרבות הקלוּת שבה נראה על פניו, כי סיקור חיובי או שלילי, הפך למטבע עובר לסוחר, תוך זילות ב-עצמאות המערכתית מצד בעלים וגורמים אינטרסנטיים.

  • היעדר שקיפות, חסר בהגדרות ברורות, נהלים ואכיפה בשורה של נושאים, כמו שמירה על כבוד המסוּקר, מתן גילוי מלא לאינטרסים שעומדים בבסיס פרסומים.

בדיקת עוּבדות, הבחנה בין דעה ו-מידע, שימוש של עיתונאים ב‘רשתות חברתיות’ ועוד.

  • סחר בתודעה הציבורית דרך ‘תוכן שיווקי‘ שמציף את העיתונות בשיטות הצפנה הולכות ומשתכללות, ששחקו את היכולת של קורא סביר להבחין בו”.

אלונה בר-און; “העת, מחייבת אותנו קודם כל לבחינה מחדש של מטרות המועצה, תפקידיה והרכבה”.

חברת מועצת העיתונות הגב’ אלונה בר-און, ממשיכה וקובעת; “כשאלה פני העיתונות הנגלים לציבור, אין מה לתמוה שהקהל מצביע ברגליו ובידיו, ופונה לקבל את ה”מזון לתודעה” שלו מהרשתות החברתיות.

כך אנחנו, למעשה, מאפשרים ל”פייק ניוז” להשתלט על המציאות הישראלית.

זאת ועוד, משבר האמון של הציבור בעיתונות, מזין גם את משבר האמון במערכות היסוד המעצבות את חיינו ובינן לבין עצמן, לרבות מערכות; המשפט, הבריאות, החינוך, הממשלה, העסקים ועוד”.

“נדרש בדחיפות גורם אחראי ונחוש, שיפקח על העיתונות, יבקר אותה וישמור עליה ועל הציבור” – ממליצה הגב’ בר-און; המוסיפה בהצעתה לסדר היום, כי; “מובן שאיני מקלה ראש במקצועיות ובמחויבות של מי מהעושים במלאכה עד כה, אולם במבחן התוצאה, עלינו להודות שמועצת העיתונות אינה ממלאת תפקיד משמעותי ורלוונטי, כפי שהיה מצופה ממנה בשעה קשה זו.

יכול וראוי, כי למועצת העיתונות, יהיה חלק אקטיבי בתהליך תיקון בעולם העיתונות. אני סבורה, כי העת, מחייבת אותנו קודם כל לבחינה מחדש של מטרות המועצה, תפקידיה והרכבה.

שמחתי לקבל לפני זמן קצר את הזימון לישיבת המועצה הבאה, שתכלול גם רענון במספר נושאים חשובים.

אך אני מבקשת להסב לפחות חלק ממנה לנושא; “תפקיד מועצת העיתונות ב-שיקום העיתונות ואמון הציבור בה” ומציעה שבמסגרת זו, גם ימונה צוות מצומצם, אשר יגיש תוכנית פעולה בתוך שבועות ספורים.

מכתבי זה הוא מכתב גלוי, שכן אני מאמינה שבעת הזו מועצת העיתונות, נדרשת לא רק לרענון מיידי, אלא גם לשקיפות ציבורית מלאה לגבי הנעשה בה.

“בכבוד רב ובאמוּנה גדולה” – סיכמה את מכתבה הגב’ אלונה בר און, יושבת ראש ובעלים משותף ב‘גלובס’.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן