ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

לגלריית כאן נעים

פורום כאן נעים

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

חקלאות ישראל מושבים קיבוץ

איציק כהן, מנכל ארגון מגדלי הפירות בישראל מסיים את תפקידו

איציק כהן; "השנים האחרונות היו מאתגרות לענף הפירות הישראלי, בנוסף למאבקים הקבועים שאנו נאלצים לנהל אל מול היבוא, מגבלות המים, הסיוע הממשלתי והבטחת עובדים לענף, התמודדנו עם שרי חקלאות שלא ראו אל מול עיניהם את צרכי החקלאים והחקלאות. לצערי, נאלצנו להגיע לעימותים בבתי המשפט, כדי להבטיח את זכויות החקלאים. אני מאמין שלא כך הדרך להתנהל במגזר החקלאי ומקווה שהעתיד, יהיה שונה".
0
0
איציק כהן מנכל ארגון מגדלי הפירות בישראל, מסיים את תפקידו | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
איציק כהן

מנכל ‘ארגון מגדלי הפירות בישראל – אגודה חקלאית שיתופית בעירבון מוגבל’ מר איציק כהן, הודיע אתמול (שלישי, ו’ בתמוז התשע”ט) כי לאחר 6 שנים הוא מסיים את תפקידו, אך ימשיך ללוות את ענף הפירות כחבר במזכירות הארגון. מר כהן, פרסם הודעה אישית ובה ביקש להודות לחברי הארגון על האמון שנתנו בו ולכולם על העבודה המשותפת.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

ארגון מגדלי הפירות בישראל, נוסד על ידי המגדלים בשנת 1936, שהם 12 שנים לפני קום המדינה. מר איציק כהן, נבחר (אוגוסט 2013) על ידי מועצת ארגון מגדלי הפירות בישראל לתפקיד מנכל מגדלי הפירות בישראל במקומו של אילן אשל חבר קיבוץ שער הגולן, שהודיע על פרישתו (יוני, 2013) לאחר כהונה של 7 שנים.

איציק כהן, חבר מושב רמות נפתלי בגליל העליון, בעליו של יקב הבוטיק רמות נפתלי, שימש יושב ראש אגף המשק ב’תנועת המושבים’. הגיע עם ניסיון רב בניהול בחקלאות והיה בעבר מנכל יקבי רמת הגולן, מנהל שיווק אזורי של פירות ומזכיר וגזבר של מושב רמות נפתלי.

כהן, טיפל גם אז בהסדרי החובות של המושב ובפיתוח ‘ענף התיירות הכפרית‘ אל הודעתו אישית;

“חברי הנוטעים ובמגזר החקלאי בישראל, מחר, אסיים שש שנים כמנכל ארגון מגדלי הפירות בישראל. ברצוני להודות לחברי הארגון על האמון שנתנו בי ולכולם על העבודה המשותפת.

השנים האחרונות היו מאתגרות לענף הפירות הישראלי, בנוסף למאבקים הקבועים שאנו נאלצים לנהל אל מול היבוא, מגבלות המים, הסיוע הממשלתי והבטחת עובדים לענף, התמודדנו עם שרי חקלאות שלא ראו אל מול עיניהם את צרכי החקלאים והחקלאות.

לצערי, נאלצנו להגיע לעימותים בבתי המשפט, כדי להבטיח את זכויות החקלאים. אני מאמין שלא כך הדרך להתנהל במגזר החקלאי ומקווה שהעתיד, יהיה שונה.

אני גאה במיוחד בסיום ההתדיינות ארוכת השנים על פיצוי החקלאים בהפרשי הצמדה וריבית בגין נזקי הטבע…”

אני גאה במיוחד בסיום ההתדיינות ארוכת השנים על פיצוי החקלאים בהפרשי הצמדה וריבית בגין נזקי הטבע שחווינו בתחילת שנות התשעים.

הפיצוי שקיבלו החקלאים, בהיקף של 50 מיליון שקל, אפשר לרבים מהם להשקיע ולהרחיב את המשקים, להחזיר חובות ולחזק את איתנותם הכספית.

האתגרים בפני הארגון, היו לא רק חיצוניים – אלא גם בתוכנו, עם חילוקי הדעות ביחס לצורך בשימור המערכות הארגוניות של המגזר החקלאי.

סברתי בכל השנים ואני חושב גם כעת שאחדות החקלאים וניתוב תקציבים ציבוריים למטרות כמו המחקר החקלאי הכרחיים להמשך קיומה של החקלאות במתכונת הנוכחית.

כמובן שיש לערוך שינויים והתאמות, אולם ויתור על כלים חשובים אלו, יותיר חלל שספק, אם ניתן יהיה למלא.

ביקשתי לסיים כעת את כהונתי, כדי לאפשר למחליף להיערך כראוי ל-וועידת הארגון (מגדלי הפירות בישראל) שתיערך בשנה הבאה ולהתחיל בניית מערכת היחסים עם הכנסת והממשלה שיבחרו.

אני מאחל לו ולכולנו ששר חקלאות החדש שיכנס לתפקיד והנהלת המשרד, יהיו קשובים לצרכי החקלאים ויעבדו בשיתוף פעולה פורה עם התנועות והארגונים.

זוהי פרידה מהתפקיד, אך לא מכם. אמשיך ללוות את ענף הפירות כחבר במזכירות ולהיפגש עמכם באירועים ובסיורים”. סיכם מנכל ארגון מגדלי הפירות בישראל הפורש, מר איציק כהן.

0
0אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

דילוג לתוכן