"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

חקלאות ישראל מושבים קיבוץ

איציק כהן, מנכל ארגון מגדלי הפירות בישראל מסיים את תפקידו

איציק כהן; "השנים האחרונות היו מאתגרות לענף הפירות הישראלי, בנוסף למאבקים הקבועים שאנו נאלצים לנהל אל מול היבוא, מגבלות המים, הסיוע הממשלתי והבטחת עובדים לענף, התמודדנו עם שרי חקלאות שלא ראו אל מול עיניהם את צרכי החקלאים והחקלאות. לצערי, נאלצנו להגיע לעימותים בבתי המשפט, כדי להבטיח את זכויות החקלאים. אני מאמין שלא כך הדרך להתנהל במגזר החקלאי ומקווה שהעתיד, יהיה שונה".
איציק כהן מנכל ארגון מגדלי הפירות בישראל, מסיים את תפקידו | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
איציק כהן

מנכל 'ארגון מגדלי הפירות בישראל – אגודה חקלאית שיתופית בעירבון מוגבל' מר איציק כהן, הודיע אתמול (שלישי, ו' בתמוז התשע"ט) כי לאחר 6 שנים הוא מסיים את תפקידו, אך ימשיך ללוות את ענף הפירות כחבר במזכירות הארגון. מר כהן, פרסם הודעה אישית ובה ביקש להודות לחברי הארגון על האמון שנתנו בו ולכולם על העבודה המשותפת.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

ארגון מגדלי הפירות בישראל, נוסד על ידי המגדלים בשנת 1936, שהם 12 שנים לפני קום המדינה. מר איציק כהן, נבחר (אוגוסט 2013) על ידי מועצת ארגון מגדלי הפירות בישראל לתפקיד מנכל מגדלי הפירות בישראל במקומו של אילן אשל חבר קיבוץ שער הגולן, שהודיע על פרישתו (יוני, 2013) לאחר כהונה של 7 שנים.

איציק כהן, חבר מושב רמות נפתלי בגליל העליון, בעליו של יקב הבוטיק רמות נפתלי, שימש יושב ראש אגף המשק ב'תנועת המושבים'. הגיע עם ניסיון רב בניהול בחקלאות והיה בעבר מנכל יקבי רמת הגולן, מנהל שיווק אזורי של פירות ומזכיר וגזבר של מושב רמות נפתלי.

כהן, טיפל גם אז בהסדרי החובות של המושב ובפיתוח 'ענף התיירות הכפרית' אל הודעתו אישית;

"חברי הנוטעים ובמגזר החקלאי בישראל, מחר, אסיים שש שנים כמנכל ארגון מגדלי הפירות בישראל. ברצוני להודות לחברי הארגון על האמון שנתנו בי ולכולם על העבודה המשותפת.

השנים האחרונות היו מאתגרות לענף הפירות הישראלי, בנוסף למאבקים הקבועים שאנו נאלצים לנהל אל מול היבוא, מגבלות המים, הסיוע הממשלתי והבטחת עובדים לענף, התמודדנו עם שרי חקלאות שלא ראו אל מול עיניהם את צרכי החקלאים והחקלאות.

לצערי, נאלצנו להגיע לעימותים בבתי המשפט, כדי להבטיח את זכויות החקלאים. אני מאמין שלא כך הדרך להתנהל במגזר החקלאי ומקווה שהעתיד, יהיה שונה.

"אני גאה במיוחד בסיום ההתדיינות ארוכת השנים על פיצוי החקלאים בהפרשי הצמדה וריבית בגין נזקי הטבע…"

אני גאה במיוחד בסיום ההתדיינות ארוכת השנים על פיצוי החקלאים בהפרשי הצמדה וריבית בגין נזקי הטבע שחווינו בתחילת שנות התשעים.

הפיצוי שקיבלו החקלאים, בהיקף של 50 מיליון שקל, אפשר לרבים מהם להשקיע ולהרחיב את המשקים, להחזיר חובות ולחזק את איתנותם הכספית.

האתגרים בפני הארגון, היו לא רק חיצוניים – אלא גם בתוכנו, עם חילוקי הדעות ביחס לצורך בשימור המערכות הארגוניות של המגזר החקלאי.

סברתי בכל השנים ואני חושב גם כעת שאחדות החקלאים וניתוב תקציבים ציבוריים למטרות כמו המחקר החקלאי הכרחיים להמשך קיומה של החקלאות במתכונת הנוכחית.

כמובן שיש לערוך שינויים והתאמות, אולם ויתור על כלים חשובים אלו, יותיר חלל שספק, אם ניתן יהיה למלא.

ביקשתי לסיים כעת את כהונתי, כדי לאפשר למחליף להיערך כראוי ל-וועידת הארגון (מגדלי הפירות בישראל) שתיערך בשנה הבאה ולהתחיל בניית מערכת היחסים עם הכנסת והממשלה שיבחרו.

אני מאחל לו ולכולנו ששר חקלאות החדש שיכנס לתפקיד והנהלת המשרד, יהיו קשובים לצרכי החקלאים ויעבדו בשיתוף פעולה פורה עם התנועות והארגונים.

זוהי פרידה מהתפקיד, אך לא מכם. אמשיך ללוות את ענף הפירות כחבר במזכירות ולהיפגש עמכם באירועים ובסיורים". סיכם מנכל ארגון מגדלי הפירות בישראל הפורש, מר איציק כהן.




אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

דילוג לתוכן