ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

חדשות ספרים | סופרים | משוררים צבא | משטרה | ביטחון

‘אינטואיטיVי’ ספר חדש של ליאור אקרמן בכיר לשעבר ב-שבכ

החשיבה האינטואיטיבית היא לא מה שחשבתם. בספרו החדש פורש ליאור אקרמן, סוג של מודל המבוסס על שיטת החשיבה האינטואיטיבית כאמצעי לאימון עצמי של כל אדם. התמודדות אפקטיבית עם משברים, פתרון בעיות, סיוע בתהליכי קבלת החלטות, הגשמה עצמית ומימוש הייעוד שלנו, ניהול נכון של הזמן, העצמת הכישורים שלנו, ניהול שינוי בחיים, בקריירה ובכלל, מציאת האושר הפנימי שלנו ועוד.
0
0
ליאור אקרמן, בכיר לשעבר בשבכ וברקע: עטיפת הספר "אינטואיטיVי" | צילום עטיפה: pixabay | תמונת גב העטיפה: ליאת מנדל | עיצוב העטיפה: סטודיו סטימצקי | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
ליאור אקרמן

ליאור אקרמן, בכיר לשעבר בשירות הביטחון הכללי (הַשַּׁבַּ”כּ) ארגון הביון הישראלי, הפרשן הביטחוני של מבצע “שומר חומות” בעזה ופרשן פוליטי מוביל ובעל תובנות מוציא לאור את “אינטואיטיVי” ספר חדש לשנה החדשה הכולל שיטה שפיתח מניסיונו האישי, ולדבריו מגובה במחקרים.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק או בטוויטר.

החשיבה האינטואיטיבית היא לא מה שחשבתם. בספרו החדש פורש ליאור אקרמן סוג של מודל המבוסס על שיטת החשיבה האינטואיטיבית כאמצעי לאימון עצמי של כל אדם.

התמודדות אפקטיבית עם משברים, פתרון בעיות, סיוע בתהליכי קבלת החלטות, הגשמה עצמית ומימוש הייעוד שלנו, ניהול נכון של הזמן, העצמת הכישורים שלנו, ניהול שינוי בחיים, בקריירה ובכלל, מציאת האושר הפנימי שלנו ועוד.

כל זאת בכוחות עצמנו, באופן המותאם לנו ובתהליך פשוט המלווה אותנו צעד-צעד עד להשגת המטרות.

המודל שאקרמן, פיתח מבוסס לא מעט על הניסיון שצבר בתחום הניהול, התמודדות עם משברים, קבלת החלטות והתפתחות עצמית.

ליאור אקרמן, לשעבר סגן ראש אגף בשבכ וראש לשכת ראש השבכ. שימש בתפקידי שטח, ניהול ופיקוד, מבצעיים ומודיעיניים במגזר הערבי ובשטחים. הינו בוגר ישיבה בעברו.

יזם והקים את מערך הדוברות והתקשורת של הארגון ואת מערך קשרי החוץ שלו, היה מעורב במגעי השבכ וממשלת ישראל, עם הפלסטינים, המצרים, הירדנים והממשל האמריקאי.

ליווה את התנהלות המדינה לאורך אירועי האינתיפאדה השנייה, היה מעורב בחקירות הדרמטיות ביותר שידעה המדינה, כולל חקירת רצח ראש הממשלה יצחק רבין זיכרו לברכה.

וכמו כן, חקירות נוספות, במפגשים הסודיים שהתנהלו לאורך השנים עם הממשל האמריקאי, הפלסטינים, המצרים ונוספים.

ליאור אקרמן, מעבר לתחום הביטחון, עוסק רבות בתחום השלטון והשינוי החברתי במדינה ומוביל בתקשורת קו פעולה נחוש להתמודדות עם אתגרי המדינה.

אקרמן, שימש כבעלים ומנכל של שתי חברות פרטיות, התמחה בייעוץ אסטרטגי לחברות וארגונים בתחומי הניהול והמנהיגות, משמש כפרשן בולט בתקשורת, לענייני טרור, ביטחון, ערבים ומודיעין.

הוא בעל טור שבועי קבוע במספר עיתונים ואתרי אינטרנט. אקרמן, היה מעורב ועסק בכתיבת סדרות לטלוויזיה.

מעבר לתחום הביטחון, עוסק רבות בתחום השלטון והשינוי החברתי במדינה ומוביל בתקשורת קו פעולה נחוש להתמודדות עם אתגרי המדינה בשנים הבאות באמצעות תנועת “הדור בקצה המנהרה” בראשה עמד בעבר ובראש יוזמת הקמת “מועצת העם החדשה” הפעילה כיום.

חבר המועצה הציבורית של ארגון “פתחון-לב” עמותה הפועלת משנת 1998 במטרה לסייע למשפחות ובני נוער בישראל לצאת ממעגל העוני וכן חבר הדירקטוריון וההנהלה המצומצמת של “הקרן לחקר הסרטן בישראל“.

ליאור אקרמן, הוא בוגר תואר ראשון (בהצטיינות) בתקשורת ומדעי המדינה ותואר שני (בהצטיינות) במשפטים כמו גם לימודי מנהל עסקים, מזרחנות ועוד.

אקרמן, דובר מספר שפות ביניהן; עברית, אנגלית, ערבית וספרדית. כמו כן, הוא מרצה ומעביר סדנאות במגוון תחומי עניין מרתקים וייחודיים.

ספרו הראשון “הלנצח נאכל חרב?” שיצא לאור בשנת 2018 הוא מסה העוסקת באתגרים המרכזיים של מדינת ישראל וכיווני המענה.

ספרו השני רומן בשם; “השליח” יצא בשנת 2019 ותורגם לאנגלית; “השליח” הוא סיפורו המופלא והייחודי של משה (מייק) מסנג’ר, גיבור העל הראשון שפועל בסיוע כוחות על־אנושיים מסתוריים, אך תוך הסתמכות על האנושות עצמה.

אקרמן, יצר עלילה המשלבת אלמנטים מיסטיים ודתיים, עם השפעות מטאפיזיות מסתוריות המשתלבות לכדי עלילת מתח ופעולה דרמטית, הנפרשת על פני העולם כולו ומשלבת מציאות ודמיון גם יחד.

מטעם משרד יחסי ציבורדיוניסוס יחסי ציבור, נמסר, כי את שני הספרים הראשונים של ליאור אקרמן, ניתן להשיג בחנויות הספרים ברחבי הארץ ובחנויות המקוונות.

ספרו השלישי “מדינת ישראל השלישית” מתאר את השתלשלות השליטה הישראלית במדינה לאורך ההיסטוריה, את הסיבות לכשלים המרכזיים הקיימים כיום במבנה ושיטת הממשל בישראל ואת הדרך לשינוי המצב.

הספר “מדינת ישראל השלישית” ניתן לקריאה/הורדה ב-חינם, בפורמט FPD (פי.די.אף) לכל דורש.

ליאור אקרמן – “אינטואיטיVי” הוצאת סטימצקי, 216 עמודים, מחיר: 96 ₪ להשיג בחנויות הספרים ואף באינטרנט, דרך אתר סטימצקי.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 68, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי נעים, סבא מאושר ל-5 נכדים; רפאל, אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן